DETOX V SRDCI SEVERSKÉ DIVOČINY
5 DNÍ

Čistý vzduch v Enontekiö

Národní park Pallas-Yllästunturi je třetím největším a zároveň nejoblíbenějším národním parkem Finska. Návštěvníci parku oceňují zejména úchvatné výhledy do krajiny a také rozsáhlou síť stezek a cest. Není divu, že oblast Pallastunturi Fells byla vybrána jako jedna z finských národních krajin. Pro detox v srdci severské divočiny neexistuje lepší místo.

Náš cíl Hetan Kota se nachází ve vesničce Enontekiö na břehu jezera Ounasjärvi v nejsevernějším konci rozsáhlého národního parku Pallas-Yllästunturi. Návštěvníci zde zažijí ticho divočiny, vychutnají si severský způsob života a ocení jedinečnou architekturu Hetan Kota, jejíž hlavní budovy napodobují trojúhelníkový tvar tradiční sámské chýše.

Hetan Kota je celoroční destinací a nabízí zážitky v každém ročním období. Zima je tu čistě kouzelná, nádherné lednové barvy na obloze každoročně překvapují i místní obyvatele. Užijte si nádhernou růžovou záři na obloze, což je pohled podobně magický jako tančící polární záře. V létě se vaše mysl zklidní pouhým bytím na březích jezera Ounasjärvi. V okolí se nachází několik různě dlouhých turistických tras a stezek pro horská kola. Také podzim je tu oblíbeným obdobím pro objevování místního údolí. Jakmile začne na podzim ubývat zeleně, krajinu ovládnou syté odstíny červené a žluté.

Tento program se výstižně nazývá ” detox v srdci severské divočiny “. Pobyt v Hetan Kota se zaměřuje na přírodu a lehké dobrodružství. V zimě se projedete na saních tažených konmi, navštívíte sobí farmu, pokusíte se chytit rybu při lovu ryb pod ledem a budete vyhlížet polární záři. Zároveň si pochutnáte na vynikajícím místním jídle. V létě se zase můžete vydat na výlet lodí nebo na kánoi po jezeře, užít si pěší túry a jízdu na horském kole v místní tundře. A jsme ve Finsku, takže saunování a koupání v jezeře je samozřejmě také nutnost vyzkoušet a to ve všech ročních obdobích!

Ubytujete se v hostelovém pokoji pro dvě osoby s vlastní koupelnou a polopenzí v ceně. Hetan Kota má také 6 chatek pro rodiny nebo skupiny od 4 do 8 osob.

Přijeďte do Hetan Kota a užijte si místní laponský způsob života a rozlehlou divočinou!

Národní park Pallas-Yllästunturi, detox v srdci severské divočiny.
Zažijete krásu a ticho laponské přírody během jízdy na saních tažených koňmi. Čistý detox v srdci severské divočiny.
Na sněžnicích se vydáte na krátkou procházku k jezeru.

Zimní detox program

Přílet na letiště Kittilä. Při dvouhodinovém transferu si můžete vybrat mezi soukromým transferem a půjčeným vozem. Pokud se nebráníte vlastnímu řízení, pak je půjčení auta často levnějším řešením než soukromý transfer. V závislosti na letovém řádu by mohl být možný také transfer veřejným autobusem na letiště Hetta, který však bude trvat o 30 až 45 minut déle.
Po příjezdu do Hetan Koty si vychutnáte večeři.

Po snídani vás průvodce vyzvedne v místě ubytování. Krátký přesun vás zavede do koňské stáje. Následující 1,5 hodiny zažijete krásu a ticho laponské přírody během jízdy na saních tažených koňmi. Je to skvělý způsob, jak poznat laponskou přírodu!
Odpoledne si můžete užít saunu v Hetan Kota.

Po večeři se projedete na saních tažených sněžným skútrem a zároveň se vydáte na lov polární záře do arktické divočiny. Na závěr výletu průvodce rozdělá oheň v tradiční chatě “laavu”. Zatímco budete obdivovat noční oblohu, budou vám servírovány různé místní pokrmy. Délka trvání: 3 hodiny.

Ráno se přesunete (30 minut jízdy) na sobí farmu. Seznámíte se se soby z bezprostřední blízkosti a budete mít možnost je nakrmit jejich oblíbeným krmivem. Bude vám promítnut krátký film o životě tradičního pastevce sobů. Po filmu je čas vyzkoušet si, jak dobré jsou vaše dovednosti pastevce sobů. Naučíte se házet lasem, protože to je tradiční způsob chytání sobů. Než si prohlédnete místní řemeslné výrobky v obchůdku se suvenýry na farmě, pochutnáte si na vydatném obědě ze sobího masa a brambor, vše vařené tradičním způsobem. Celková doba trvání včetně transfer je 4 hodiny.
Večeře v Hetan Kota.

Na sněžnicích se vydáte na krátkou procházku k jezeru. Průvodci můžete pomoci vyvrtat díru do ledu na jezeře a posléze se snažit ulovit rybu. Na zahřátí si u otevřeného ohně pochutnáte na zeleninové polévce, klobáse a horkém nápoji. Délka trvání: 3 hodiny.
Poslední večeře v Hetan Kota.

Po snídani transfer na letiště Kittilä a odlet domů.

Letní detox program

Přílet na letiště Kittilä. Při dvouhodinovém transferu si můžete vybrat mezi soukromým transferem a půjčeným vozem. Pokud se nebráníte vlastnímu řízení, pak je půjčení auta často levnějším řešením než soukromý transfer. V závislosti na letovém řádu by mohl být možný také transfer veřejným autobusem na letiště Hetta, který však bude trvat o 30 až 45 minut déle.
Po příjezdu do Hetan Koty si vychutnáte večeři.

Během tří dnů si užijete dlouhé dny laponského léta. Během června a první poloviny července slunce takto daleko na severu Finska vůbec nezapadá. Strávit dovolenou za věčného denního světla je jedinečný zážitek. A od poloviny srpna už jsou noci opět dostatečně dlouhé a na oblohu se vrací polární záře. Roční období se v Laponsku rychle střídají!

V programu je zahrnuta tříhodinová jízda na horském kole s obědem v ceně a čtyřhodinová túra v národním parku Pallas-Yllästunturi. Také během tohoto výletu vám průvodce uvaří oběd pod širým nebem. Samozřejmě se budete věnovat i vodním aktivitám. Prozkoumáte krásné jezero Ounasjärvi na dvou typech lodí. Zažijete 1,5hodinovou plavbu na dlouhém člunu, ale také se naučíte základní techniky jízdy na kánoi a podniknete plavbu po jezeře s průvodcem (dvě osoby v jedné kánoi). Nápoje a občerstvení jsou zahrnuty v ceně. Doba trvání kanoistické aktivity: 3 hodiny. Pořadí aktivit a přesný program budou upřesněny při rezervaci.

Mezi aktivitami si můžete užít saunu nebo relaxovat na malé pláži. Doporučujeme také koupání v jezeře.
V ceně je zahrnuta polopenze (snídaně a večeře).

Po snídani transfer na letiště Kittilä a odlet domů.
Detox v srdci severské divočiny

Doba trvání

5 dní / 4 nocí

Termíny

Příjezd každou středu od 1. ledna do 30. března a od 1. června do 30. září 2024.

Ceny za osobu

Dvoulůžkový pokoj

Od 1. ledna do 30. března
29 160 za dospělou osobu
  •  

Dvoulůžkový pokoj

Od 1. června do 30. září
24 960 za dospělou osobu
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně.
  • Místní průvodci mluví pouze anglicky. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
  • Ceny tohoto programu ” Detox v srdci severské divočiny ” jsou uvedeny pro minimálně 2 osoby. Ceny pro jednotlivce jsou na vyžádání.
  • Hetan Kota má také 6 chatek pro rodiny a skupiny od 4 do 8 osob. Ceny na vyžádání.
  • Transfery z letiště nejsou zahrnuty v ceně. Pro 2hodinový transfer si můžete vybrat mezi soukromým transferem nebo pronajatým vozem. Pokud se nebráníte vlastnímu řízení, pak je pronajatý vůz často levnějším řešením než soukromý transfer. Tyto ceny závisí také na velikosti vaší skupiny. Různé možnosti vám představíme při sestavování cenové nabídky. V závislosti na letovém řádu by mohl být možný také transfer veřejným autobusem do Hetty, který však bude trvat o 30 až 45 minut déle.

Galerie - Detox v srdci severské divočiny