FINSKO FOTO EXPEDICE
5 DNÍ

Fotografický zájezd za zimními krásami finského Laponska v malé skupině

Finsko je stále jednou z méně turisticky navštěvovaných zemí, má toho však spoustu co nabídnout! Nekonečně hluboké lesy a nespočetná jezera jsou jen střípkem přírodních krás, které se ve Finsku nalézají. Tento fotografický zájezd do Laponska v malé skupině ‚Finsko foto expedice‘ vám umožní zažít pravý pocit divočiny, jelikož příroda je zde vždy doslova na dosah ruky. Není tak překvapením, že Finové jsou nejšťastnějším národem světa.

Během 4 dnů plných dobrodružství se projedeme se psím spřežením, taženým psy husky, podnikneme výlet na sněžnicích nádhernou sněhem pokrytou přírodou a vystoupáme na vrcholek jednoho z kopců, odkud je možné pozorovat západ slunce z té nejlepší pozice. Dále se naučíme, jak najít polární záři a jak ji vyfotografovat.

Budeme ubytováni ve finské části Laponska v útulných bytech v malé vesnici Äkäslompolo. Vesnice leží v blízkosti národního parku Pallas-Yllästunturi, který je třetím největším ve Finsku.

Oblast Laponska je jedním z nejlepších míst na pozorování polární záře, a to kvůli subarktickému podnebí, po většinu roku je zde totiž jasná obloha. Úplně nejvhodnějším měsícem (podle dlouhodobých měření) je únor. V tomto měsíci jsou tu stromy obaleny do několika set kilogramů vážící sněhové pokrývky, to je nejlepší popředí pro fotografování ať už polární záře, nebo východů a západů slunce, plných magických barev. Během jedné z nocí navštívíme také místo, kde ani během těch nejmrazivějších teplot voda nezamrzá, a je tak možné vytvářet fotografické scény polární záře v odlesku tekoucí vody.

Po večerech si v pohodlí ubytování ukážeme, jak se na notebooku dají vyfotografované snímky upravit k dokonalosti.

DSC03134
DSC07694
DSC02944

Program

Přesun z letiště Kittilä do ubytování (cca 45 minut), seznámení s plánem na následující dny, prezentace na téma focení v zimě a focení západu slunce. Večer focení při západu slunce v blízkém okolí ubytování.
Dnes začíná skutečná “Finsko foto expedice”. Po snídaní procházka po městě, možnost nákupu. Po obědě seznámení se sněžnicemi a jak se chovat v zasněženém terénu. Odpoledne výstup na vrchol Kuertunturi, focení západu slunce. Po návratu večeře a prezentace na téma focení polární záře, následný přesun k Akasmylly a focení polární záře.
Dopoledne prezentace na téma úprava fotek v Adobe Lightroom a Photoshop. Po obědě procházka v okolí jezera Akaslompolo, poté volný program.
Dopoledne přesun do Yllas, kde bude jízda s husky spřežením, večer výlet lanovkou na vrchol Yllastunturi na pozorování západu slunce, v noci možnost vyjít si na sněžnicích na vrchol Kellostapulli a pozorovat polární záři.

Check-out a zpáteční transfer na letiště Kittilä. Doba transferu cca 45 minut. Zpáteční let do Prahy.

Doba trvání

5 dní / 4 nocí

Počet klientů

Min. 6, max. 7.

Termíny

Od pátku 10. do úterý 14. února 2023

Cena za osobu

Apartmá pro 4 osoby

s oddělenými postelemi
44.950 za osobu
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Jedná se o skupinový výlet určený začínajícím a amatérským fotografům, kteří se chtějí naučit fotografovat zimní krajinu a typické zimní světlo finského Laponska. Doufáme také, že budete mít možnost vyfotografovat magickou polární záři.
  • Vedoucím zájezdu je pan Jan Bucek. Jan Bucek je český fotograf, který se zaměřuje především na fotografování krajiny a přírody, ale také portrétů, interiérů a produktů. Vytváří také krásná videa z dronů. Jan Buček miluje severskou přírodu a mnohokrát navštívil Finsko, Norsko, Island a Faerské ostrovy. Jan bude se skupinou cestovat od odletu 1. dne na pražském letišti až do návratu na pražské letiště 5. dne. Během dovolené vás Jan teoreticky i prakticky naučí, jak pořídit krásné snímky zimní krajiny a snad i polární záře.
  • Minimální počet účastníků této dovolené “Finsko foto expedice” je šest, maximální sedm. Budete tedy cestovat v malé skupině.
  • Po Laponsku budete cestovat v jednom 8-9místném autě. Tato doprava je zahrnuta v ceně zájezdu.
  • Letenky se kupují společně po dosažení minimálního počtu účastníků, tj. v tomto případě 6 osob.
  • Vyhrazujeme si právo požadovat příplatek za letenku v případě, že by se snížila dostupnost letů a ceny letenek by se zvýšily.
  • Více informací o tajemném jevu polární záře najdete na stránce polární záře.

Galerie "Finsko foto expedice"