Project omschrijving

Laponské dobrodružství 4 dny

Kousek za polárním kruhem, v srdci Laponska, leží nádherná Valkea Lodge. ‚Valkea‘ je staré finské slovo, které znamená „bílý“ a „oheň,“ a proto je to vhodné jméno pro místo, kde sněhově mrazivý les poskytuje dřevo do krbů. Zde naleznete nedočtenou divokou přírodu kam jen oko dohlédne; lesy a kopce, řeky a jezera, táboráky a kávu, žádný spěch a klid, půlnoční slunce a polární záře. Tato dobrodružství zažijete za bezpečné podpory našich zkušených průvodců.

Během vašeho čtyřdenního pobytu zažijete dvě typické laponské „klasiky“. Husky safari po celých 35 kilometrů, a také 30 kilometrů dlouhý výlet na sněžném skútru. Toto jsouvzpomínky, na které se nezapomíná. Pokud hledáte krátké, ale intenzivní laponské dobrodružství, pak je program právě pro Vás.

  • Program na 4 dny / 3 noci

  • Sibiřští husky a sněžné skútry

  • V srdci Laponska, krátké, ale intenzivní

Program

Den 1 – Příjezd Přílet na letiště Rovaniemi, přejezd do Valkea Lodge (1 hod 15 min). Večeře v restauraci v hlavní budově. Ubytování ve zbrusu nové, útulné chatce. Chatka má manželskou postel, obývací prostor s rozkládací 140 cm širokou pohovkou, kuchyňku, krb, sprchu, toaletu, TV, ručníky, povlečení a přístup na wifi. Polovina nabízených chatek má také osobní saunu.
Den 2 – Husky Snídaně. Dnes budete tichým lesem řídit své vlastní psí spřežení se sibiřskými husky. Cesta se line podél nádherné krajiny přes kopce a skrz zamrzlé bažiny. V polovině cesty si u táboráku připravíte oběd. Toto pravé husky safari je asi 35 kilometrů dlouhé a doba trvání je přibližně 5 hodin. Odpolední káva nebo čaj a následná tříchodová večeře v restauraci ve Valkea Lodge jsou v ceně programu.
Den 3 – Sněžný skútr Snídaně. Dnešní safari na sněžných skútrech je vhodné pro všechny, můžou se ho účastnit dokonce i začátečníci. Tento výlet vás zavede do různých typů přírody. V polovině výletu se zastaví na přestávku a udělá se táborák. Aktivita trvá zhruba 3 hodiny, sněžný skútr je pro 2 osoby. Oběd, odpolední káva nebo čaj v přírodě a tříchodová večeře bude servírována v restauraci ve Valkea Lodge.
Den 4 – Odjezd Přejezd na letiště Rovaniemi (1 hod 15 min).

Doba trvání

4 dny / 3 noci

Termíny

Příjezdy denně mezi 02.01.2021 – 17.04.2021

Ceny

Standardní chatka 27.170 Kč za osobu
Chatka se saunou 31.070 Kč za osobu
Příplatek za ubytování pro jednu osobu 9.400  ve standardní chatce
11.260 Kč v chatce se saunou
Příplatek za řízení samostatného sněžného skútru 1.895 Kč na osobu

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Zpáteční přejezdy z letiště Rovaniemi Mezinárodní lety
3 noci ubytování ve standardní chatce nebo chatce se saunou Pojištění
Plná penze
Činnosti uvedené v programu
Přejezdy na zmíněné aktivity
Zapůjčení teplého zimního oblečení na aktivity: jízda na husky spřežení a sněžném skútru
Profesionální, anglicky mluvící průvodci v oblasti Valkea

Poznámky

  • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete sami. Na tamějším letišti budete vyzvednuti místním průvodcem a odvezeni na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
  • Děti: tento program je vhodný pouze pro dospělé.
  • Důležitá informace: Pro řízení sněžného skútru je potřeba být držitelem oprávnění skupiny B, vlastní odpovědnost je 700 €.
Ano, mám zájem o tento program