Project omschrijving

Letní dobrodružství ve východním Finsku 7 dní

Východní část Finska je jedna z posledních oblastí Evropy s divokou přírodou. Naleznete zde úchvatnou přírodu, nádherné národní parky a excelentní příležitosti k rybaření. Během této 7 denní dovolené se soustředíme především na místní přírodu a zvěř.

Nejdříve budete mít příležitost seznámit se s přátelskými psy husky a užít si s nimi rozmanité aktivity. Poté uvidíte naživo národní symbol Finska, hnědého medvěda. Naprostou senzací je sledování těchto velkolepých zvířat z bezpečí kamuflážního krytu pro fotografy. Při troše štěstí se vám dokonce ukáže i vlk nebo rosomák.

V neposlední řadě Lentiira nabízí ohromné množství příležitostí pro rybolov na jezeře a v peřejích. Pokud budete chtít, můžete jen v klidu relaxovat a vychutnávat si úžasnou finskou přírodu.

  • Program na 7 dní / 6 nocí

  • Se zaměřeníme na přírodu a divokou zvěř

  • Psi husky, pozorování medvědů, rybaření

Program

Den 1 – Příjezd Přílet na letiště Kajaani. Vypůjčení auta na letišti. Přejezd do Vuokatti (35 km) a ubytování se na bytě. Volný čas pro nakupování a prozkoumání okolí.
Den 2 – Psi husky a pěší tůra Dnes vaše dobrodružství ve finské přírodě doopravdy začíná. Přátelští psi husky na vás budou čekat v husky centru, kde si vyzkoušíte jízdu se psím spřežením v létě. Deset psů bude táhnout speciálně upravenou čtyřkolku podél okružní cesty. Spolu s průvodcem zapřáhnete psy a pojedete trasu dlouhou přibližně 1,5 km, v závislosti na teplotě. Po projížďce si prohlédnete husky farmu a dozvíte se mnoho informací o každodenním životě těchto nádherných psů.

Odpoledne strávíte čas pohodovým výšlapem scénickou krajinou skrz místní kopce. Místní průvodce vám bude vyprávět příběhy o oblasti Vuokatti, zatímco si budete vychutnávat finskou přírodu v celé své kráse – nádherné výhledy na jezero, kopcovitou krajinu a svěží les. Nápoje a vynikající svačina v ceně.

Den 3 – Volný den ve Vuokatti Dnes strávíte volný den v oblasti Vuokatti. Možná si ho budete chtít užít z vodní hladiny na loďce či kánoi a zkusit rybařit. Nebo vás třeba bude více lákat automobilový závod z kopce, návštěva lázní Katinkulta, zábavní park Angry Birds nebo jízda na sněhových člunech (snowtubing) ve snowboardovém tunelu. Vuokatti nabízí bezpočet možností!
Den 4 – Národní park a přejezd do oblasti Lentiira Po snídani je čas na odhlášení z ubytování a přejezd do národního parku. Hiidenportti (55 km), kde budete moct na vlastní pěst odhalit nádhernou přírodu oblasti Kainuu. Kaňony v Hiidenportti jsou samy o sobě impozantní podívanou, ale navíc se vám odhalí i temné smrkové lesy a květnaté louky.

Park má mnoho fascinujících míst a vy si můžete z místní brožurky přečíst více o přírodě a zajímavém příběhu o démonovi jménem Hiisi, po kterém je park pojmenován. Je zde také množství velmi dobře značených stezek. Po dni stráveném v národním parku pojedete dále do oblasti Lentiira (90 km), kde budete ubytováni v útulné chatce.

Den 5 – Sledování medvědů Vítejte ve finské divočině, kde můžete spatřit největšího evropského masožravce v divoké přírodě! Hnědý medvěd (Ursus Arctos) je národním symbolem Finska a může vážit až 300 kg. Vidět divokého hnědého medvěda volně v přírodě je vskutku nezapomenutelný zážitek. Nejlepší příležitost k tomu máte z pohodlí a bezpečí speciálně navržených úkrytů. V oblasti Viiksimo (45 km od Lentiiry), jsou tito velcí masožravci fotografování z těchto kamuflážních krytů už 30 let. Poskytují vynikající příležitost ke sledování a fotografování rosomáků, medvědů a vlků. Především rosomáci patří k častým návštěvníkům této oblasti.

Odpoledne pojedete do Boreal Wildlife Centre v oblasti Viksimo. Zde vás doprovodíme do dřevěného úkrytu, kde budete moci v bezpečí počkat na hnědé medvědy. Je zde pro všechny k dispozici sedadlo s otvorem pro fotoaparát. Úkryt má také suchou toaletu. Tento večer se také postaráme o zabalené piknikové jídlo. Po několika dechberoucích hodinách vás doprovodíme zpět do vašeho auta kolem 21:30 a poté pojedete nazpět do oblasti Lentiira.

Den 6 – Volný den v oblasti Lentiira Dnes si užijete finské léto a všechny aktivity, které Lentiira nabízí, jako například plavání, jízdu na loďkách, rybaření, stejně jako relaxaci a trávení času v přírodě.
Den 7 – Odjezd Čas na zabalení kufrů a odjezd na letiště Kajaani (120 km), kde vrátíte své vypůjčené auto. Odlet zpět domů.

Doba trvání

7 dní / 6 nocí

Termíny

Odjezdy denně mezi 01.05.19 a 30.09.19

Ceny

V případě min. 2 osob 15.400 Kč za osobu

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

3 noci ubytování v bytě velkém 42 m² pro 2-4 osoby na chalupě ve Vuokatti Mezinárodní lety
3 noci ubytování v soukromé chatce s ložnicí, kuchyňkou a sprchou v oblasti Lentiira Vypůjčení auta
3 aktivity zmíněné v programu (1x husky, 1x tůra, 1x pozorování medvědů) Strava
Anglicky mluvící průvodce během aktivit Pojištění

Poznámky

Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete sami. Na tamějším letišti je třeba si vypůjčit auto na vlastní náklady a dopravit se na místo ubytování individuálně. Během všech zmíněných aktivit je možné, že budete součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.

Ano, mám zájem o tento program