Project Description

Ochutnávka Laponska 5 dní

V blízkosti řeky Muonio, která je přírodní hranicí mezi Finskem a Švédskem zažijete váš nezapomenutelný pobyt v Laponsku.
Právě tady, zhruba 200 kilometrů nad polárním kruhem budete mít tu nejlepší možnost si vychutnat pravou laponskou zimu během vašeho 5 denního pobytu. Profesionální anglicky mluvící průvodce vás seznámí se základy jízdy na husky spřežení a sněžném skútru. Vezme vás do okouzlující krajiny zasněžených lesů a zamrzlých řek a jezer.

Jeden den vašeho programu si můžete vyplnit zcela dle vaší nálady, at už relaxací nebo další venkovní aktivitou. Skutečnost, že se nacházíte tak vysoko nad polárním kruhem vám dává také velkou šanci na spatření dechberoucí polární záře. Snad právě vy budete mít to jedinečné štěstí!

  • 5 dní a 4 noci

  • Včetně 17 km s husky spřežením a 30 km na sněžném skútru

  • Výborné místo pro polární záři

Program

Den 1 – Příjezd Příjezd na letiště v Kittilä, převoz na hotel (45 minut). Ubytování zajištěno v utulných pokojích pro dva se sprchou a toaletou. Večeře v restauraci po příjezdu.
Den 2 – Husky výlet Snídaně v restauraci. Po snídani volný čas na prozkoumání okolí. Odpoledne návštěva husky farmy a seznámení se s průvodcem a všemi psími nadšenci. Po vysvětlení všech důležitých pokynů začíná 15 km (cca 2 hodiny) výlet na saních taženými husky. Vždy 2 osoby na spřežení. Posléze návrat na hotel. Sauna, večeře, volný čas a přespání.
Den 3 – Volný den Snídaně v restauraci. Volný den na vlastní aktivity nebo relax. Také je možnost si na místě objednat jednu z mnoha aktivit s průvodcem. Sauna, večeře, přespání.
Den 4 – Sněžný skútr Snídaně v restauraci. Dopoledne volný čas na vlastní aktivity jako lyžování, bežkování či aktivita s průvodcem. Odpoledne setkání se s průvodcem, který vysvětlí všechny potřebné instrukce ohledně řízení sněžného skútru. Následuje samotná projíždka na skútrech po zasněžených lesích a zamrzlých jezerech.Dnes ujedete zhruba 30 km, vždy 2 osoby na jednom skútru. Den je nejlepší ukončit ve vyhřáté sauně. Večeře v hotelu a přenocování.
Den 5 – Odjezd Po snídani je zajištěn převoz z hotelu na letiště v Kittilä.

Doba trvání

5 dní/ 4 noci

Termíny

Od neděle do čtvrtka, od pondělí do pátku nebo od úterý do soboty v období od 05.01.2020 do 11.04.2020

Ceny

05.01.-21.03.2020 22.400 Kč na osobu ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí
12.400 Kč na dítě 4-12 let v doprovodu dvou dospělých, ubytování ve stejném pokoji
15.650 Kč na dítě 4-12 letv doprovodu jednoho dospělého, ubytování ve stejném pokoji
22.03.-11.04.2020 19.700 Kč na osobu ve dvoulůžkovém pokoji s polopenzí
10.900 Kč na dítě 4-12 let v doprovodu dvou dospělých, ubytování ve stejném pokoji
13.700 Kč na dítě 4-12 letv doprovodu jednoho dospělého, ubytování ve stejném pokoji
Příplatek za jednolůžkový pokoj 6.000 Kč na osobu
Příplatek za samostatné řízení sněžného skútru
(povinné pro ty, kteří cestují samostatně)
950 Kč na osobu
Slevy 1.630 Kč třetí dospělý na pokoji
Příplatek na extra noc 2.880 Kč na osobu v dvoulůžkovém pokoji s polopenzí
4.250 Kč na osobu v jednolůžkovém pokoji s polopenzí

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

4 nocí s polopenzí Mezinárodní lety
15 km husky výlet (2 osoby na spřežení) Extra aktivity objednané na místě
30 km výlet na sněžném skútru
(2 osoby na skútr)
Pojištění
Transport z / na letiště v Kittilä
Využití hotelové sauny každý den (17.00-19.00 h)
Zapůjčení teplého zimního oblečení na aktivity:
jízda na husky spřežení a sněžném skútru
Místní anglicky mluvící průvodce

Poznámky

  • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete sami. Na tamějším letišti budete vyzvednuti místním průvodcem a odvezeni na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
  • Děti: tento program je vhodný pro děti od 4 let. Prosím, berte v úvahu, že děti mladší 18 let nemohou řidit sněžný skútr a malé děti nemohou řídit psí spřežení. Během husky výletu budou sedět v saních.
  • Důležitá informace: Pro řízení sněžného skútru musíte vlastnit oprávnění skupiny B. V případě nehody je vlastní odpovědnost vyčíslena částkou 800 € (cca 20.000 Kč).
Ano, mám zájem o tento program