Project omschrijving

Ochutnávka Laponska s husky spřežením 5 dní

Tento program vám nabídne celé tři dny strávené jízdou na spřežení s husky psy, kteří pocházejí z jedné z nejznámější chovatelské stanice ve Finsku. Husky z Finn-Jann stanice vás vezmou do snově zimní krajiny, zasněžených lesů a na zamrzlá jezera. Každý den si užijete 25 až 40 km dlouhou jízdu na husky spřežení, které budete řidit pouze vy.

To je jedinečná příležitost jak si můžete vychutnat dechberoucí výhledy do krajiny pravé laponské přírody, daleko od všech ruchů lidské činnosti. První den vás čeká celodenní výlet, druhý a třetí den zůstanete společně s vašimi psími kamarády nocovat v bílé divočině.

Další noci strávíte v útulném dvoulůžkovém pokoji v hotelu, který leží na kopci Syöte. Díky jeho strategické poloze se vám naskytnou výhledy a panoramata na národní park, které jen tak nezapomente.

 • Program na 5 dní / 4 nocí

 • 3 dny strávené na husky spřežení ve finské přírodě

 • S husky psy z Finn-Jann chovatelské stanice (jedna z nejlepších ve Finsku)

Program

Den 1 – Příjezd Příjezd na letiště Kuusamo, Oulu nebo Rovaniemi, kde budete vyzvednuti personálem hotelu Iso-Syöte, transfer na hotel (cca 2 hod). Večeře, ubytování a nocleh v hotelu.
Den 2 – Jízda na husky spřežení Po snídani bude zajištěn transfer na psí chovatelskou stanici Finn-Jann. Zde si půjčíte teplé kombinézy, rukavice a boty a seznámíte se s vašimi průvodci. Nejdříve vám bude vše detailně vysvětleno a ukázáno a posléze si zkusíte cvičnou jízdu na husky spřežení. Až budou všichni připraveni, vydáte se objevovat kouzlo mushingu do přilehlých lesů. Jízda na spřežení není nikterak těžká aktivita, zvládne ji každý kdo má jen trochu smysl pro rovnováhu a to správné nadšení. Finn-Jan husky farma má tu výhodu, že velkou část krajiny a lesů kolem farmy vlastní, během vašeho putování tedy sotva narazíte na živou duši. Pocit svobody a odpojení se od civilizace se dostaví téměř okamžitě. Tento den pojedete na spřežení ve dvou lidech a vystřídáte se jak v ovládání saní, tak v odpočinku vevnitř saní během jízdy. Dnes ujedete zhruba 25 km a oběd si užijete v přírodě.

V pozdním odpoledni se vrátíte zajištěným transferem zpět na hotel. Sauna nebo bazén je vám k dispozici. Večeře a nocleh v hotelu s výhledem.

Den 3 a 4 – Dvoudenní husky putování Po snídani v hotelu se znovu vydáte směr husky farma Finn-Jann. Dopoledne se na farmě připravíte a sbalíte si všechny potřebné věci na dvoudenní výlet v bílé divočině. Dnes každý člen výpravy dostane na starost vlastní husky tým, za který bude po dobou dalších dvou dní zodpovědný. Společně s vaším týmem čtyřnohých nadšenců se vydáte na cestu cca 40 km dlouhou. Během cesty se připraví oběd na ohni.

V pozdním odpoledni dorazíte na místo noclehu. Nejprve je třeba se postarat o psy, zajistit dostatek dřeva a vody. Před večeří možná ještě budete mít čas na rybaření na zamrzlém jezeře. Po večeři si můžete odpočinout v sauně a otužilci se mohou schladit v ledové vodě jezera. Nocleh v chatce. Následující ráno vás probudí nedočkaví psí nadšenci. Po všech ranních aktivitách a snídani se vydáte opět na cestu. Dnes si putování užijete ještě více než předchozí den, jelikož už vše nebude tak nové a neznámé. Vychutnejte si venkovní oběd a dynamický příjezd zpět na farmu. Zde se rozloučíte se svými čtyřnohými svěřenci a vypijete poslední teplou kávu. Přejezd zpět na hotel. Na hotelu je vám k dispozici sauna a bazén. Večeře a nocleh.

Den 5 – Odjezd Po snídani přejezd na letiště.

Doba trvání

5 dní / 4 noci

Termíny

Příjezdy denně mezi

 • termín 1: 07.12.2020 – 19.12.2020
 • termín 2: 03.01.2021 – 13.02.2021
 • termín 3: 15.03.2021 – 31.03.2021
 • termín 4: 01.04.2021 – 15.04.2021

Cena

Termíny 1 a 4 Termíny 2 a 3
Min. 2 osoby 40.150 Kč za osobu 50.180 Kč za osobu
Min. 3, max. 6 osoby 34.330 Kč za osobu 42.910 Kč za osobu
Příplatek za dopravu Oulu letiště (za skupinu) 4.370 Kč 4.370 Kč

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Zpáteční přejezdy z letiště Mezinárodní lety
2 noci ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou Alkoholické nápoje
2 noci ubytování v chatce v lesích Pojištění
Všechna zmíněná jídla – plná penze
Aktivity uvedené v programu
Doprava na uvedené aktivity v programu
Zapůjčení výbavy na výpravu (boty, kombinéza, rukavice,..)
Zateplený spací pytel na jednu noc v chatce
Nápoje (voda, káva, čaj) během putování se spřežením
Anglicky mluvící profesionální husky průvodce
Využití sauny

Poznámky

 • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete sami. Na tamějším letišti budete vyzvednuti místním průvodcem a odvezeni na místo ubytování.
 • Tento program je vhodný pouze pro dospělé osoby.
 • Všechny aktivity jsou organizovány v malých mezinárodních skupinkách do max. 6 osob.
 • Pro vícedenní putování s husky spřežením dostanete k zapůjčení cestovní tašku na vaše osobní potřeby a oblečení, které budete během výpravy potřebovat. Taška může vážit max. 12 kg. Váš kufr a vše co si nebudete brát sebou na spřežení si necháte na husky farmě ve vaší chatce.