Project omschrijving

Ochutnávka Laponska s husky spřežením 5 dní

Tento program vám nabídne celé tři dny strávené jízdou na spřežení s husky psy, kteří pocházejí z jedné z nejznámější chovatelské stanice ve Finsku. Husky z Finn-Jann stanice vás vezmou do snově zimní krajiny, zasněžených lesů a na zamrzlá jezera. Každý den si užijete 25 až 40 km dlouhou jízdu na husky spřežení, které budete řidit pouze vy.

To je jedinečná příležitost jak si můžete vychutnat dechberoucí výhledy do krajiny pravé laponské přírody, daleko od všech ruchů lidské činnosti. Tři dny strávíte s husky spřežením v tiché zimní přírodě, budete projíždět zasněženými lesy a přes zamrzlá jezera. Denně ujedete mezi 25 a 40 km s mnoha krásnými výhledy. Vychutnáte si to pravé Laponsko, daleko od všeho a všech.

První a poslední noc přespíte v pokojích pro hosty přímo na husky farmě. Ubytování nabízí čtyři dvoulůžkové pokoje se společným sociálním zázemím. Pravá finská sauna je pro vás také k dispozici. Během třídenního husky výletu v divočině budete nocovat v útulných dřevěných srubech se saunou.

 • Program na 5 dní / 4 nocí

 • 3 dny strávené na husky spřežení ve finské přírodě

 • S husky psy z Finn-Jann chovatelské stanice (jedna z nejlepších ve Finsku)

Program

Den 1 – Příjezd Příjezd na letiště Kuusamo, Oulu nebo Rovaniemi, kde budete vyzvednuti personálem hotelu Iso-Syöte, transfer na hotel (cca 2 hod). Večeře, ubytování a nocleh v hotelu.
Den 2 až 4 – Třídenní putování s husky spřežením Po snídani se seznámíte s chodem stanice, čtyřnohými kamarády a místním personálem. Zapůjčíte si teplé kombinézy, rukavice a boty. Nejdříve vám bude vše detailně vysvětleno a ukázáno, posléze si zkusíte cvičnou jízdu na husky spřežení. Až budou všichni připraveni se svým vlastním psím týmem, vydáte se objevovat kouzlo mushingu do laponské divočiny. Finn-Jan husky farma má tu výhodu, že velkou část krajiny a lesů kolem farmy vlastní, během vašeho putování tedy sotva narazíte na živou duši. Pocit svobody a odpojení se od civilizace se dostaví téměř okamžitě.

Společně s vaším týmem se první den vydáte na cestu cca 40 km dlouhou, a to do Kylkeinen srubu u jezera. Během cesty se připraví oběd na ohni. V pozdním odpoledni dorazíte na místo noclehu. Nejprve je třeba postarat se o psy, zajistit dostatek dřeva a vody. Před večeří možná ještě budete mít čas na rybaření na zamrzlém jezeře. Po večeři si můžete odpočinout v sauně a otužilci se mohou schladit v ledové vodě jezera. Nocleh v chatce.

Následující ráno vás probudí nedočkaví psí nadšenci. Po všech ranních aktivitách a snídani se vydáte opět na cestu, tentokrát do Jänisvaara srubu, schovaném hluboko v lesích. Dnes si putování užijete ještě více než předchozí den, jelikož už vše nebude tak nové a neznámé. Během 40 km putování vás čeká oběd na otevřeném ohni v přírodě. Po příjezdu na srub vás čeká sauna, večeře a nocleh.

Třetí den se po celodenní jízdě na spřežení vrátíte zpět na husky stanici. Dnešní jízdu si maximálně vychutnáte, jste se svými husky již sehraný tým. I dnes si připravíte oběd v divočině a v pozdním odpoledni dorazíte zpět na Finn-Jann farmu. Zde se naposledy postaráte o své čtyřnohé kamarády a vychutnáte si tradiční finskou večeři. Nocleh v pokojích na husky farmě.

Den 5 – Odjezd Po snídani přejezd na letiště.

Doba trvání

5 dní / 4 noci

Termíny

Příjezdy denně mezi

 • termín 1: 07.12.2020 – 19.12.2020
 • termín 2: 03.01.2021 – 13.02.2021
 • termín 3: 15.03.2021 – 31.03.2021
 • termín 4: 01.04.2021 – 15.04.2021

Cena

Termíny 1 a 4 Termíny 2 a 3
Min. 2 osoby 40.150 Kč za osobu 50.180 Kč za osobu
Min. 3, max. 6 osoby 34.330 Kč za osobu 42.910 Kč za osobu
Příplatek za dopravu Oulu letiště (za skupinu) 4.370 Kč 4.370 Kč

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

Zpáteční přejezdy z letiště Mezinárodní lety
2 noci ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s vlastní koupelnou Alkoholické nápoje
2 noci ubytování v chatce v lesích Pojištění
Všechna zmíněná jídla – plná penze
Aktivity uvedené v programu
Doprava na uvedené aktivity v programu
Zapůjčení výbavy na výpravu (boty, kombinéza, rukavice,..)
Zateplený spací pytel na jednu noc v chatce
Nápoje (voda, káva, čaj) během putování se spřežením
Anglicky mluvící profesionální husky průvodce
Využití sauny

Poznámky

 • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete sami. Na tamějším letišti budete vyzvednuti místním průvodcem a odvezeni na místo ubytování.
 • Tento program je vhodný pouze pro dospělé osoby.
 • Všechny aktivity jsou organizovány v malých mezinárodních skupinkách do max. 6 osob.
 • Pro vícedenní putování s husky spřežením dostanete k zapůjčení cestovní tašku na vaše osobní potřeby a oblečení, které budete během výpravy potřebovat. Taška může vážit max. 12 kg. Váš kufr a vše co si nebudete brát sebou na spřežení si necháte na husky farmě ve vaší chatce.
Ano, mám zájem o tento program