TÝDEN V ZIMNÍ DIVOČINĚ
7 DNÍ

Opravdová zimní říše divů

Vítejte v Kuhmo, malém městečku v jezerní krajině na severovýchodě Finska. Místní hotel Kalevala je obklopen hustými lesy a křišťálově čistými jezery a leží v opravdové zimní říši divů. Najdete zde čistý třpitivý sníh, svěží zimní vzduch a všude kolem není nic než nedotčená příroda. Kuhmo je tak ideální pro dobrodružné aktivity v přírodě. Hotel Kalevala se stane vaším domovem na jeden týden v zimní divočině.

Hotel Kalevala je stylový hotel u jezera, vzdálený pouhé 3 km od centra městečka Kuhmo a poskytuje klientům jedinečný zážitek od začátku až do konce vaší dovolené. Předlohou pro stavbu hotelu se stal orel, který roztahuje křídla a chystá se vznést do vzduchu. Komplex je navržen tak, aby vypadal jako obrovská dřevěná pevnost z dávných dob a zahrnuje staré i nové prvky.

Tento program “týden v zimní divočině” zaručuje zábavu, dobrodružství a oblíbené TOP aktivity, jako je putování s husky spřežením, výlet na běžkách a sněžnicích nebo pozorování divoké zvěře. Ve volných chvílích si můžete rezervovat volitelné aktivity, jako je koupání (= sjíždění peřejí), půjčení “fatbiku” na sníh, rybaření na ledu a jiné. Behěm tohoto “zimního týdne v divočině” si také užijete jízdu na sněžné koloběžce, sáňkování, válení se ve sněhu nebo třěba návštěvu vesnice Kuhmo a místních muzeí.

Hned po příjezdu budete součástí tajemného světa a dobrodružství místní divoké tajgy.

Snowshoe trekking
Rapid floating in Kuhmo, photo Akke Virtanen
Red fox

Program

Přílet na letiště Kajaani, transfer do hotelu Kalevala (1,5 hodiny). Večeře a přenocování v hotelu.

Váš týden v zimní divočině začíná! Po snídani si půjčíte běžky a vydáte se s průvodcem na dvouhodinovou túru do lesů a na zamrzlé jezero. Po cestě si během pauzy dáte horký džus od průvodce. Doba trvání: 2 hodiny. Odpoledne je volné. Večeře a přenocování v hotelu.

Dnešní den bude určitě jedinečným dnem během vaší zimní dovolené v severovýchodním Finsku. Po snídani je čas vydat se na dobrodružství s husky psi. Veselí husky pejskové se vždy rádi setkají s novými lidmi. Husky safari neboli jízda se psím spřežením začíná na břehu jezera přímo před hotelem. Dvě hodiny se budete projíždět zasněženými lesy. Na spřežení pojedete ve dvou lidech. V polovině cesty si můžete pozice vyměnit. Odpoledne je volné. Večeře a přenocování v hotelu.
Procházka na sněžnicích je fantastická aktivita při které naplno ucítíte a užijete si místní klidnou přírodu. Zvládne ji každý a při chůzi vysoko na sněhu se můžete dostat do míst v zimní přírodě, kam byste se jinak nikdy nedostali. Po snídani tedy podniknete nenáročnou dvouhodinovou procházku na sněžnicích napříč tajgou a po zamrzlém jezeře. Průvodce vám nabídne horký džus. Odpoledne je volné. Večeře a přenocování v hotelu.
Po snídani následuje přejezd do vesnice Lentiira (30 minut). Vybaveni sněžnicemi se vydáte po stopách rosomáka, losa a zajíce s profesionálním průvodcem. Dojdete k soukromé pozorovatelně v divočině, kde zůstanete 1,5-2 hodiny uprostřed ticha, abyste měli možnost vidět divokého rosomáka, losa nebo a další zvířata tajgy. Po cestě si vychutnáte oběd formou pikniku. Délka trvání: 5-6 hodin. Transfer zpět do hotelu. Večeře a přenocování.

Dnešní den můžete strávit podle svého uvážení. Můžete navštívit centrum města Kuhmo nebo muzeum zimní války, které se nachází hned vedle hotelu. Nebo můžete také jednoduše zůstat v hotelu a relaxovat a užívat si lázně. Pokud máte rádi aktivní odpočinek, můžete si do programu přidat některé volitelné aktivity, jako např:

 • Zimní rybaření: můžete si vyzkoušet typický finský rybolov na ledu, tak jak to dělají místní Finové. Průvodce vás naučí, jak vyvrtat díru do ledu a jak se pokusit chytit rybu.
  Doba trvání: 2,5 hodiny.
  Cena: 2680 Kč na osobu.
 • Jízda na “tlustém kole”: jízda na “fatbiku” po sněhu je úžasný zážitek. Průvodce vás vezme na 2-3 hodinovou projížďku úžasnou přírodou v okolí hotelu.
  Doba trvání: 2 nebo 3 hodiny. Cena za 2 hodiny: 1385 Kč na osobu. Cena za 3 hod: 1950 Kč na osobu. V ceně je zahrnuto půjčení kola, přilba a drobné občerstvení.
 • Safari na sněžném skútru: prozkoumejte okolní lesy a jezera na sněžném skútru. Můžete si vybrat mezi standardní jízdou 2 osob na sněžném skútru nebo jízdou pro jednoho (příplatek 990 Kč).
  Doba trvání: 2 nebo 3,5 hodiny. Cena za 2 hod: 3075 Kč na osobu. Cena za 3,5 hodiny: 4485 Kč za osobu. Cena zahrnuje půjčení termokombinézy, přilby a pojištění pro případ nehody (upozorňujeme, že je zde spoluúčast ve výši 600 € na sněžný skútr). Řidiči skútru musí mít mezinárodní řidičský průkaz.
 • Vzrušující koupání v peřejích: toto vzrušující koupání se odehrává v peřejích Pajakkakoski v centru Kuhmo. Příprava na plavání zahrnuje oblečení do termoprádla a nepromokavého záchranného obleku. Nejdříve si zvyknete na plavání v řece ve speciálním obleku a poté je vám vysvětlen bezpečnostní postup a záležitosti spojené se sjížděním peřeje. Účastníci sjíždějí (plavou) peřeje jeden po druhém. Zážitek je zakončen horkou čokoládou ve stanu.
  Doba trvání: 2,5 hodiny. Cena: 3950 Kč na osobu.
 • Rašelinová sauna: tato procedura zlepšuje metabolismus a čistí pokožku. V sauně bude vaše pokožka po dobu 20 minut pokryta rašelinou. Po jemném prohřátí bude vaše pokožka jemnější a vaše tělo uvolněné. Mějte prosím na paměti, že zážitek z rašelinové sauny se nedoporučuje těhotným ženám a osobám s onemocněním srdce nebo cév.
  Doba trvání: 20 minut. Cena: 850 Kč za osobu.
 • Tradiční finský “bonesetting”: tato metoda fyzické mobilizace páteře i celého těla vychází z velmi staré tradice finské lidové medicíny. Ukázalo se, že je účinná při léčbě různých forem tělesných problémů.
  Doba trvání: 50 minut (ošetření poloviny těla). Cena: 1695 Kč za osobu.
  Doba trvání: 90 minut (ošetření celého těla). Cena: 2230 Kč za osobu.

Pokud se chcete vydat na výlet samostatně, můžete využít například běžky, které jsou vám k dispozici zdarma po celou dobu pobytu. Na místě je možné si za příplatek zapůjčit i další material jako jsou: sněžnice, tlustá kola neboli “fatbike”, vybavení pro rybaření na ledu nebo hole pro nordic walking.
Večeře a přenocování v hotelu.

Po snídani transfer na letiště Kajaani a odlet domů.

Doba trvání

7 dní / 6 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 3. 1. 2023 – 31. 3. 2023

Ceny za osobu

Standardní dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi nebo s manželskou postelí
40.545 za osobu když minimálně 2 osoby
 •  

Apartmán

s manželskou postelí
50.560 za osobu když minimálně 2 osoby
 •  

Superior dvoulůžkový pokoj

s manželskou postelí
43.225 za osobu když minimálně 2 osoby
 •  

Jednolůžkový pokoj


45.875 za osobu
 •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Tento program “týden v zimní divočině” je individuální, nejedná se o skupinový zájezd. Do Finska cestujete individuálně. Místní průvodce vás vyzvedne na letišti a odveze vás do místa ubytování. Během všech uvedených aktivit jste součástí mezinárodní skupiny přibližně 10-12 osob. Místní průvodci hovoří pouze anglicky. Základní znalost hovorové angličtiny je proto nezbytná.
 • Minimální věk pro tento program je 12 let.
 • Ceny za tento program jsou stanoveny při minimálním počtu dvou osob. Pokud si tento program objedná pouze jedna osoba, je účtován příplatek 13260 Kč.
 • Důležité informace: k řízení sněžného skútru je třeba vlastnit řidičský průkaz skupiny B, vlastní odpovědnost činí 600 €.

Galerie