Project omschrijving

Zimní dobrodružství v srdci taigy 6 dní

Ve Vuokatti, obklopeném nádhernou autentickou přírodou, zažijete neopakovatelné zážitky ve středu finské divočiny. Vuokatti má hodně co nabídnout bez velkých davů. Oblast Kainuu je známá jako nejčistší region ve Finsku a místní krajina je stále nedotčená a nezkažená lidskou činností. Právě zde můžeme zaručit zážitky, na které budete vzpomínat po celý život.

Budete inspirování zasněženými lesy a zamrzlými jezery, čerstvým vzduchem a klidnou přírodou. Oprašte své dovednosti na lyžích, snowboardu či běžkách; projeďte se na sněžném skútru nebo vyzkoušejte výlet se sibiřskými husky v zimní říši divů. Všechny možnosti nabízí dokonalý způsob, jak se napojit na nádhernou přírodu. Slalomové sjezdovky jsou perfektně udržované od listopadu do dubna a běžecké tratě jsou otevřeny od řijna do pozdního jara. A pokud budete mít štěstí, budete mít během Vaší dovolené šanci spatřit nejvelkolepější přírodní podívanou, polární záři.

  • Program na 6 dní / 5 nocí

  • Husky spřežení, jízda na sněžných skútrech a chůze na sněžnicích v ceně

  • Prvotřídní lyžařské a snowboardové sjezdovky

Program

Den 1 – Příjezd Ubytování budete ve Vuokatti ve stylových dřevěných srubech. Sruby se nachází mezi jezerem Nuas a zasněženými kopci. Plně si zde vychutnáte klid finské přírody, ale zároveň budete mít vše v příjemném dosahu. Obchody nebo sjezdovky leží zhruba 1 km od vašeho ubytování a Vuokatti skibus staví asi 100 metrů od srubů. Váš apartmán ve srubu je velký  42 m², dvoupatrový a nabízí ubytování pro 2 – 4 osob. V přízemí naleznete plně vybavenou kuchyni, obývací pokoj, dvoulůžkový pokoj, koupelnu a soukromou saunu. V podkroví je ložnice a dvě jednolůžka. Televize a WIFI k dispozici.
Den 2 – Husky Dnes vaše dobrodružství ve finské divočině skutečně začíná. Přejezd do Husky Centra, kde pocítíte stoupající nadšení spolu se psy, kteří budou postupně zapřaženi a rozděleni do jednotlivých skupin. Zkušení průvodci vás naučí základy řízení psího spřežení předtím, než vyrazíte na zimní stezku. Tato stezka je dlouhá 0,5 km a objedete na ní několik kol. Seznámíte se s každodenním životem na psí farmě. Budou vám také nabídnuty teplé nápoje k zahřátí. Dospělí a teenageři mohou spřežení bezpečně řídit sami, zatímco děti budou sedět na saních. Doba trvání výletu je 2 hodiny, včetně přejezdů. Po zbytek dne můžete prozkoumávat středisko, sáňkovat, nebo podniknout, na co máte chuť. Vuokatti nabízí bezpočet možností.
Den 3 – Sněžný skútr Toto je den pro všechny milovníky adrenalinu. Přejedeme do Safari Centra pro úvodní instrukce a přípravu na jízdu. Toto safari na sněžných skútrech vás vyveze na kopce ve Vuokatti, kde se nám rozvine nádherná zimní scenérie. Pojedete na nových sněžných skútrech modelu Touring. Na cestě zpátky se zastavíte, odpočinete a vychutnáme si teplé nápoje a svačinu. Toto safari je vhodné také pro začátečníky a doba trvání výletu je 2 hodiny. Po zbytek dne můžete zamířit na lyžařské sjezdovky nebo vyzkoušet další aktivity.
Den 4 – Chůze na sněžnicích Dobrodružství na sněžnicích je perfektní způsob, jakým autenticky prozkoumat zimní krajinu Vuokatti. Začnete v Safari Centru, kde vás naučí, jak používat sněžnice. Zamíříte na vrcholky hor ve Vuokatti a užijete si zasněžený les a úžasnou zimní krajinu. Po procházce si vychutnáte teplé nápoje a svačinu. Doba trvání výletu je 2 hodiny.
Den 5 – Husky Dnešek je vaším posledním dnem v zimní říši. Přejezd do Husky Centra, příprava a odjezd na psím spřežení do klidných a pohádkových zimních lesů. Vydáte se na trasu dlouhou 6 kilometrů a budete na ní řídit tradiční saně Björkis pro dvě osoby. Součástí vyjíždky jsou teplé nápoje. Doba trvání výletu je 2,5 hodiny včetně přejezdů.
Den 6 – Odjezd Přejezd na letiště Kajaani (45 minut).

Doba trvání

6 dní / 5 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 01.12.2020 – 15.12.2020 a mezi 10.01.2021 – 27.03.2021

Ceny

01.12.-15.12.2020 23.570 Kč dospělý
11.580 Kč dítě 4-14 let
10.01.-13.02.2021 23.920 Kč dospělý
11.580 Kč dítě 4-14 let
14.02.-08.03.2021 24.000 Kč dospělý
14.670 Kč dítě 4-14 let
09.03.-27.03.2021 25.280 Kč dospělý
12.220 Kč dítě 4-14 let
Ceny jsou platné při rezervaci pro minimálně 2 osoby.

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

5 nocí v apartmánu ve srubu velkém 42 m², vhodný pro 2-4 osob Mezinárodní lety
4 aktivity zmíněné v programu Aktivity navíc
Zpáteční přejezdy z letiště Kajaani Stravování
Přejezdy na zmíněné aktivity Pojištění
Zapůjčení teplého zimního oblečení na aktivity: jízda na husky spřežení a sněžném skútru
Profesionální, anglicky mluvící průvodci

Poznámky

  • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete sami. Na tamějším letišti budete vyzvednuti místním průvodcem a odvezeni na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
  • Toto je pouze ukázkový itinerář; pořadí programu se může změnit z důvodu počasí či jiných bezpečnostních důvodů.
  • Děti: tento program je vhodný pro děti od 4 let včetně. Vezměte prosím v potaz, že účastníci mladší 18 let nemohou řídit sněžný skútr a malé děti nemohou řídit psí spřežení. Během výletů na safari budou sedět na saních průvodce.
  • Vzhledem k tomu, že apartmány mají plně vybavenou kuchyni, není v ceně programu zahrnuta strava. U některých programů je pouze zahrnuta malá svačinka. Potřebné jídlo a věci si můžete nakoupit v obchodech vzdálených cca 1 km od vašeho srubu. K přepravě můžete použít skibus (zdarma), který zastavuje cca 100 metrů od vašeho ubytování.
  • Důležitá informace: Pro řízení sněžného skútru je potřeba být držitelem oprávnění skupiny B, vlastní odpovědnost je 800 €.
Ano, mám zájem o tento program