Destinace Finsko

Finsko je obrovská země. Z Helsinek na jihu do Nuorgamu, nejsevernějšího bodu Finska, je to 1100 km. Mapa Laponsko a Finsko vám určitě pomůže.

Abychom vám poskytli vizuální přehled o různých destinacích, které nabízíme, a o nejdůležitějších místech Finska, vytvořili jsme pro vás tuto interaktivní mapu.

Prozkoumejte ji a klikněte na místa na mapě, která vás přivedou přímo na stránku destinace nebo programu.

Mapové symboly - Mapa Laponsko a Finsko

Tato mapa Laponsko a Finsko obsahuje zelené, modré a černé značky. Všechny naše destinace na jedné interaktivní mapě. Praktický přehled, který vám pomůže vybrat, kam chcete cestovat. Tečky a oblasti v zelené barvě přesměrují na cílovou stránku, kde najdete všechny programy v příslušné oblasti. U oblastí spojených modrými tečkami je pouze stránka s programem, žádná cílová stránka. Černými tečkami jsou označena některá významnější města ve Finsku. Pokud nemůžete najít konkrétní místo na naší ” mapa Laponsko a Finsko ” nebo pokud máte dotazy ohledně cestování do jiného regionu nebo destinace ve Finsku, než které jsou vyznačeny na naší mapě, kontaktujte nás prosím na info@finskolaponsko.cz .
Sob, mapa Laponsko

Destinace

Inari

Sámská kultura a subarktická příroda na břehu jezera Inari, třetího největšího jezera ve Finsku.
Díky své velmi severní poloze nabízí Inari dokonalou scenérii a podmínky pro pozorování polární záře v zimě nebo pro vychutnávání půlnočního slunce v létě.

Jezerní krajina

V jezerní krajině se dokonale snoubí příroda, kultura a sport. Okolí poskytuje skvělé prostředí pro širokou škálu aktivit. K letním aktivitám patří rybaření, pěší turistika, jízda na kajaku a cyklistika, k zimním pak jízda se psím spřežením, návštěva sobí farmy a běžecké i sjezdové lyžování. V regionu jsou také jedny z nejlepších příležitostí k pozorování a fotografování divoké zvěře. Hosté se mohou zblízka setkat s medvědy, vlky, rosomáky a ptáky v jejich přirozeném prostředí hluboko v lesích.

Pohled na přírodu Kuusama, zážitková dovolená

Kuusamo

Kuusamo se nachází v severozápadním Finsku, jižně od polárního kruhu. Leží na náhorní plošině ve výšce asi 250 metrů nad mořem. V zimě je Kuusamo jedním z nejzasněženějších míst ve Finsku a poskytuje ideální podmínky pro lyžování, chůzi na sněžnicích, jízdu na sněžných skútrech, psích spřeženích a sobích spřeženích. Co když v lese narazíte na Santa Clause?
V létě je Kuusamo ideální pro sběr lesních plodů a hub nebo rybaření.

Helsinky - pohled na Senátní náměstí a katedrálu

Helsinki a Nuuksio

Přímořské Helsinky jsou místem, kde se městská kultura setkává s pobřežní přírodou. Najdete zde svéráznou městskost a klidnou přírodu, která poskytuje ticho a prostor, abyste mohli více cítit, více slyšet a více zažít. Obdivujte světoznámou architekturu, design a muzea ve městě nebo zažijte ticho v nedalekém národním parku Nuuksio, který je skutečnou zelenou oázou v metropolitní oblasti, jen 30 minut jízdy od Helsinek.

Idylické uličky staré Raumy, UNESCO

Rauma

Třetí nejstarší finské město Rauma je jedinečné v národním i světovém měřítku. Nachází se v oblasti souostroví. V Raumě se nacházejí dvě ze sedmi finských památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO.

Pori, město štěstí UNESCO

Pori

V Pori si můžete užít tradiční finskou zábavu. Desáté největší finské město Pori nabízí jak ruch a shon velkoměsta, tak mnoho příležitostí k odpočinku v klidu venku.

pláž Yyteri, výhled na moře z pokojů

Yyteri

Šest kilometrů dlouhá pláž Yyteri patří k nejlepším plážím ve Finsku a v severské oblasti.
Bylo by nepřesné označit Yyteri za ráj - je to skutečně výjimečné místo. V létě láká dospělé i děti mělká, uklidňující voda.

Mapa Laponsko

Syöte

Národní park Syöte je nejjižnější kopcovitou oblastí Finska a jedním z nejoblíbenějších finských národních parků. Můžete si zde užít to nejlepší z každého ročního období.
Národní park je pro návštěvníky zajímavý po celý rok, a to především díky široké nabídce outdoorových aktivit, mnoha adrenalinovým zážitkům a všudypřítomnému klidu.

Jízda se psím spřežením, mapa Laponsko

Taivalkoski

Taivalkoski leží přímo uprostřed čtyř národních parků. Nachází se zde podstatná část národního parku Syöte a během jednodenních výletů se můžete snadno dostat do národních parků Oulanka, Riisitunturi a Hossa. Tajga a boreální lesy v Taivalkoski jsou ideální pro jízdu se psím spřežením. Finn-Jann husky farm, jedna z nejstarších a nejzavedenějších husky farem ve Finsku, vám poskytne nezapomenutelný zážitek z jízdy se psím spřežením.

Pohjola trasa, pláž Kalajoki při západu slunce.

Pohjola trasa

Pohjola trasa prochází oblastí Oulu v severním Finsku, pokračuje přes arktické souostroví Botnický záliv a končí na hranici s Laponskem. Na stezce Pohjola se nachází jedenáct různých míst a lokalit, které lze navštívit.
Na trase Pohjola se zrodilo Finsko a jeho přírodní krásy.

Hailuoto

Detoxikace a relaxace na perle Botnického zálivu. Ostrov Hailuoto se nachází pouhých 10 km od pobřeží Oulu. V létě je s pevninou spojen trajektem a v zimě ledovou cestou. Topografie ostrova zahrnuje písečné pláže, náhorní plošinu, hory, balvany a suché borovice. Klidná existence na souostroví Hailuoto je ideální pro každého, kdo chce na krátkou dobu uniknout rychlému životnímu tempu.