SEVER ŠVÉDSKA

Divoký a tajemný sever Švédska

Severní Švédsko neboli Norrland je obrovská oblast jehličnatých lesů, řek a jezer. Přestože Norrland tvoří 59 % celkové rozlohy Švédska, žije zde pouze 12 % Švédů. Obyvatelstvo je tedy velmi řídké. Na západní straně Norrlandu tvoří pohoří hranici s Norskem. Ve vzdálenosti 60 km západně od Kiruny se nachází nejvyšší vrchol Švédska, Kebnekaise. Na východě se Norrland svažuje do vod Botnického zálivu a severněji sousedí s Finskem a také s Norskem. Vaše dovolená ve Švédsku zde bude dokonalá.

Divoký a tajemný daleký sever Švédska se chvěje v měsících téměř úplné tmy, aby se v létě, kdy se dny zdají být prakticky nekonečné, probouzel k životu. Pro čistý vzduch, oslnivou zmrzlou krajinu a naprostou nadpozemskost je to nádherná oblast.

tomas+utsi-midnight+sun-1585
anders_tedeholm-white_moose-5440 2
katja_kristoferson-abisko_national_park-3403
staffan+widstrand-midnight+sun+storulvn+-1597
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
20170315-IMG_8428

Úžasná destinace v zimě i v létě

Původně se jednalo o letní destinaci, ale celosvětový zájem o pozorování polární záře a úspěch několika uměle vytvořených projektů, včetně slavného Icehotelu, způsobil, že se většina turistických aktivit v okolí polárního kruhu přesunula do zimního období.

Norrland je známý svými Sámy, soby, sněžnými skútry, otevřenou krajinou, klidem a svobodou.

K vrcholům cesty na daleký sever Švédska patří noc nebo dvě v Icehotelu, jízda se psím spřežením a samozřejmě lov polární záře v zimě a výlety pod půlnočním sluncem v létě. 

Nezapomenutelná dovolená ve Švédsku!

Naše programy na severu Švédska

Husky severská expedice

8 dní

Putování s vlastním husky spřežením od chaty k chatě
Příznivé podmínky pro polární záři
Návštěva icehotelu
Skupinová dovolená se psím spřežením, 8 dní

Skupinová dovolená se psím spřežením

8 dní

Od pondělí 22. do pondělí 29. ledna 2024
S místním česky mluvícím průvodcem
K dispozici je maximálně 6 míst

Galerie Švédsko

Dovolená ve Švédsku je skutečně fantastickým zážitkem. Zejména severní část země, která se nazývá Norrland, nabízí úžasnou přírodu. Když jste připraveni na čistou arktickou přírodu, jste připraveni na Norrland. Najdete zde rozsáhlé otevřené prostory, jehličnaté lesy, jezera, řeky a pocit naprosté svobody. Všechny níže uvedené fotografie jsou ze severního Švédska. Doufáme, že se vám budou líbit.