POHJOLA TRASA

Pohjola trasa, kde se zrodilo Finsko

Pohjola trasa vede přes region Oulu v severní části Finska, dále podél arktického souostroví Botnického zálivu a na hranici Laponska. Na trase Pohjola najdete dvanáct jedinečných bodů a míst k navštívení.

Celá Pohjola trasa je dlouhá téměř 900 kilometrů. Lze ji projet autem, karavanem, na motorce, na kole nebo veřejnou dopravou. V každé destinaci můžete poznat místní kulturu a zábavné aktivity. Můžete se věnovat pěší turistice, poznávat okolní přírodu a vychutnávat arktické chutě. Navíc můžete strávit noci v okouzlujících a jedinečných ubytováních. Pohjola trasu můžete absolvovat po částech nebo jako celek. Vyberte si z celé trasy ty cíle, zážitky a dobrodružství, která se vám líbí.

Slovo “Pohjola” znamená “sever” nebo také “severní země”. Předpokládá se, že právě v této oblasti se zrodilo samotné Finsko. Pohjola je také významným mýtickým místem ve finském národním eposu Kalevala. V tomto epickém díle z 19. století je Pohjola zobrazena jako hlavní soupeř Kalevaly. Dnes “Pohjola” zobrazuje svět klidu a míru, který k severu patří.

Trasa je krásná v každém ročním období a představí vám bohatou rozmanitost finské přírody. Poznáte pobřeží a jeho souostroví, bohatství lesů, řek a jezer, údolí a místní geologické zázraky. Pohjola je cesta, která vede od města k horám, od lesů k moři.

Pohjola trasa představuje Finsko v jeho autentické kráse.

Pohjola trasa
Pohjola trasa, řeka Oulujoki protéká geoparkem Rokua
Pohjola trasa, tržní hala a tržiště v Oulu
Pohjola trasa, fatbiking na lesních stezkách v Limince
Pohjola trasa, krásný zimní den v národním parku Syöte
Pohjola trasa, krásný západ slunce nad pláží Kalajoki
Pohjola trasa, povodí řeky Hiastinhaara v Ii

Otevřené moře

Pohjola trasa vede podél pobřeží Botnického zálivu z Kemi přes Oulu a Raahe do Kalajoki. Po cestě si můžete udělat malou odbočku na Hailuoto, jedinečný ostrov, kde dlouhé písečné pláže, třpytivě modré moře a malebné tradiční vesničky dodají vaší dovolené přímořský nádech.

Říční oblast

Řeky ústící do Botnického zálivu jsou důležitými mezníky finské historie. Na trase Pohjola se setkáte s 15 řekami, které zavedou cestovatele k pramenům mnoha z nich. Řeky jsou lemovány zelenými poli a loukami.

Bohatství lesů

Pohjola – sever – je místo, kde se Finsko zrodilo. Právě zde rostou bujné lesy, nachází se zvlněné hřebeny a duny a třpití se čistá jezera a místní bažiny. Jedním z nejúchvatnějších cílů pro poznávání lesů je určitě geopark Rokua.

Kopce

Stezky a trasy vedoucí v nejjižnější položené horské oblasti Finska představují volnost severu v jeho nejkrásnější podobě. V srdci této oblasti se nachází národní park Syöte. Pohjola trasa nabízí všestrannost a rozmanitost.

Pohjola trasa, jedenáct jedinečných míst

Pohjola trasa, večerní pohled na řeku Oulujoki a město Oulu

Oulu je rušné město, které nabízí všechny městské zážitky, po kterých vaše srdce touží. Najdete zde spoustu architektury, umění a kultury. Oulu je velmi hrdé na to, že bylo vybráno jako “Evropské hlavní město kultury 2026”. Nachází se však také vedle rozsáhlých oblastí divoké přírody a arktického moře, které stojí za to vidět v každém ročním období.

V zimě se v okolí Oulu můžete věnovat mnoha zajímavým aktivitám, jako je jízda na sněžných skútrech, husky safari, rybaření na ledu, chůze na sněžnicích, běžecké lyžování nebo fatbiking. Pokud je dobrá předpověď počasí a pokud se dostatečně vzdálíte od města, můžete dokonce spatřit I polární záři tančící po obloze.

V létě si v Oulu můžete užít rozmanité vodní sporty a přímo v centru města tak například nasednout na paddleboard nebo kajak. Možné je si také zkusit wakeboarding a kiteboarding. Stránky Lappis.fi nabízí půjčovnu vybavení pro zkušené nadšence a kurzy a aktivity s průvodcem pro začátečníky.

Pro nezapomenutelný pobyt si můžete rezervovat ubytování v hotelu Lasaretti, budově bývalé vojenské nemocnice z roku 1776, která se nachází v historickém prostředí u řeky Oulujoki, 15 minut chůze od centra města.

Pohjola trasa, Wanha Hamina neboli "Starý přístav" v Ii. Tato krásná čtvrť se stavbami z počátku 19. století bývala ve 14. století rušným přístavem a obchodním cílem v Botnickém zálivu.

Malé velké město s krátkým názvem a spoustou kultury, to je Ii.
Ii je městečko na břehu Botnického zálivu, půl hodiny jízdy autem od Oulu. Jedním z nejoblíbenějších cílů v Ii je Wanha Hamina neboli “Starý přístav”. Tato půvabná čtvrť s domy z počátku 19. století bývala ve 14. století rušným přístavem a obchodním cílem Botnického zálivu.

Chcete-li spojit příjemnou procházku a trochu kultury, můžete se vydat na 2 km dlouhou procházku po stezce zvané Ruustinna, která vede podél řeky přes místní park environmentálního umění.

Pohjola trasa, výhled na národní park Syöte v zimě. Syöte vám nabízí dechberoucí zážitky v každém ročním období. V zimě na vás čekají sjezdovky a lyžařské trasy na nejjižnějším svahu Finska. Když pak kolem května roztaje sníh, můžete obdivovat arktické léto při jízdě na kole po stejných kopcích, kde se v zimě lyžovalo. V místním středisku si můžete půjčit potřebné vybavení a třeba si i koupit jízdenku na vlek v areálu Iso-Syöte. Na kopec se dostanete lyžařským vlekem nebo se s přáteli či celou rodinou vydejte na průzkum cyklostezek. Středisko nabízí půjčovnu kol od fatbiků po celoodpružená horská kola a elektrokola, stejně jako ochranné pomůcky pro ty, kteří se chystají na rychlou jízdu! Chcete-li příjemně zakončit strávený den, přenocujte přímo na vrcholu kopce s nádherným výhledem z Arctic Hilltop Boutique Hotel Iso-Syöte.

Pohjola trasa, jedinečná geologie Rokua vytvořila krásné přírodní prostředí.

Rokua nabízí jedinečnou krajinu, kterou vyhloubila poslední doba ledová. Geopark Rokua je součástí programu geoparků UNESCO. Jedinečná geologie regionu utvořila krásné přírodní prostředí a bohaté kulturní dědictví.

V létě park nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku, jízdu na kajaku, jízdu na horském kole a rybaření. V zimě můžete lyžovat, chodit na sněžnicích, nebo se toulat pod hvězdnou oblohou za temné zimní noci. U společnosti Atteson si můžete zapůjčit spoustu sportovního vybavení.

Pokud chcete strávit skvělou noc v kombinaci s wellness, vyberte si Rokua Health & Spa Hotel.

Pohjola trasa, pláž Kalajoki při západu slunce.

Kalajoki je oblíbenou odpočinkovou destinací spousty Finů a Evropanů. Není divu, protože toto moderní turistické středisko je obklopeno přímořskou přírodou, kterou jinde těžko najdete.

Ve všech ročních obdobích nabízí Kalajoki fantastické možnosti pro cyklistiku. V létě si můžete užít jízdu na kole podél písečných dun na pěkných širokých stezkách a obdivovat moře a místní přírodní rezervaci Siiponjoki. A co takhle jízda na kole po zamrzlém moři? To je zimní zážitek, na který se nezapomíná. Půjčte si fatbike v rezervačním centru Kalajoki, nasaďte si helmu a vydejte se do rozlehlé bílé krajiny.

Pohjola trasa, kavárna Langin Kauppahuone v Raahe, kde vám personál v historických kostýmech naservíruje pečivo.

Tradiční námořní město Raahe je jedním z nejzachovalejších dřevěných měst z 19. století ve Finsku, které stojí za návštěvu v létě i v zimě.

Vydejte se na cestu časem a navštivte kavárnu Langin Kauppahuone, kde vám personál v historických kostýmech naservíruje čerstvé pečivo a zákusky. Nebo navštivte muzeum Packhouse a pozdravte Wanha Herra, neboli “starého gentlemana”, nejstarší dochovaný potápěčský oblek na světě!

V létě si určitě nenechte ujít souostroví Raahe, které leží přímo v centru města. Můžete si půjčit kajak nebo se svezte loďkou!

Nadýchejte se čerstvého vzduchu a vychutnejte si klid a pohodu této půvabné vesničky u moře. Lumijoki nabízí fascinující kombinaci přímořské atmosféry, přírodních zážitků, kulturní historie a venkovského klidu.

Navštivte přístav Varjakka a vychutnejte si šálek kávy v lodní kavárně Hailuotolaiva.

Vydejte se na procházku a zachyťte krásné, zrekonstruované staré budovy – například kostel Lakeuden nebo starý, ale malebný větrný mlýn Kyrön nedaleko centra Lumijoki.

Pohjola trasa, ptačí věž v zálivu Liminka

Tisíce ptáků se nemohou mýlit. Nejkrásnější finský mokřad v Limince je pro pozorovatele ptáků a milovníky přírody jako stvořený.

Den strávený na čistém vzduchu v Limince je nezapomenutelný, ať už v zimě na sněžnicích či lyžích, nebo na jaře a v létě na horském kole či pěšky. Pozorování stěhovavých ptáků je velmi fascinující zážitek.

Hotel-Restaurant Liminka Bay nabízí nejrůznější zábavné activity, dobré jídlo a kvalitní a klidné ubytování!

Tyrnävä nabízí autentické vesnické zážitky v blízkosti města: naučné stezky, kulturní historii a oblíbené akce v období sklizně, dále místní pochoutky a různé zábavné aktivity.

Vychutnejte si místní kulturní historii na “Mléčné ulici”(finsky Meijerikatu), která tvoří srdce jedinečného, krásně zrekonstruovaného historického průmyslového prostředí z počátku 20. století. Poznejte strmý a silně klikatý kaňon Ängesleväjoki na nenáročné 10 kilometrové naučné stezce, která je dostupná na horském kole nebo pěšky.

Především si však odpočiňte a zastavte se, abyste si vychutnali krásu a neustále se měnící atmosféru okolní krajiny.

Pohjola trasa, nákupní centrum Zeppelin v Kempele, Finland.

Kempele se nachází pouhých 15 minut jízdy autem od Oulu a je ideálním cílem jednodenního výletu. Toto malé městečko nabízí přátelskou venkovskou atmosféru a mnoho možností, jak strávit den.

Pokud máte rádi přírodu, vydejte se do nejmenšího finského lyžařského střediska Köykkyri se sjezdovkami pro lyžaře a snowboardisty a prvotřídními běžeckými tratěmi. V létě je Köykkyri oblíbenou oblastí pro horská kola a pěší turistiku.

Nákupy a zábavu pro celou rodinu nabízí nákupní centrum Zeppelin a areál Zemppi s bowlingovou a plaveckou arénou a dětským hřištěm.

Pohjola trasa, vesnice Marjaniemi na ostrově Hailuoto.

Písečné duny táhnoucí se kam až oko dohlédne, malebné rybářské lodě a venkovské prostředí vytvářejí jedinečnou atmosféru největšího ostrova v Botnickém zálivu. V létě je Hailuoto dostupné bezplatným trajektem. V zimě je na zamrzlém moři  ledová cesta, po které se dá na ostrov dojet autem!

Hailuodon Panimo je první finský ekologický pivovar. V jejich hospůdce si můžete dát doušek pečlivě připraveného nápoje a možná si v jejich malém obchůdku koupit něco na cestu domů.

Prohlédněte si nádherný maják a přespěte v přilehlém hotelu Arctic Lighthouse. Tento malý útulný hotel sídlí v budově bývalé pilotní stanice a nabízí skvělý výhled na rybářské lodě a mořské racky nad Botnickým zálivem.

Vydejte se na plavbu ledoborcem Sampo a plavte mezi ledovými krami.

Kemi je nejsevernější bod na trase Pohjola. Má jedinečnou polohu u moře a zároveň je blízko polárního kruhu. Botnický záliv je nejsladším mořem na světě a umožňuje ty nejzajímavější aktivity. Díky velkému přílivu sladké říční vody moře v zimě zamrzá a vytváří tak pro návštěvníky jedinečnou plochu plnou zážitků.

Místo Kemi je proslulé zejména díky plavbám na ledoborci Sampo. Tento legendární ledoborec je v provozu již od roku 1960 a nabízí jedinečné zážitky. Vydejte se na palubu lodi Sampo a buďte svědky, jak toto silné plavidlo rozbíjí led v zamrzlém Botnickém zálivu. Třešničkou na dortu může být plavání mezi ledovými krami. Samozřejmě budete chráněni kvalitním neoprénem. Je to jedinečný, nezapomenutelný a překvapivě velmi relaxační zážitek!

Už jste někdy strávili noc v pokoji ze sněhu? Sněhový hrad Kemi vzniká každou zimu a nabízí jedinečné ubytování. Láká vás přespat ve sněhovém pokoji v pohodlí teplého spacáku? Za své arktické dobrodružství získáte dokonce i certifikát! Samozřejmě můžete SnowCastle pouze navštívit a pak přenocovat v jedné z krásných a útulných skleněných vil na pobřeží. Jejich skleněná střecha a obrovská okna vám umožní cítit se obklopeni přírodou.

V létě nabízejí skleněné vily Seaside Glass Villas nádherný výhled na Botnický záliv a jeho barevné západy slunce.

Vedle SnowCastle je celoročně otevřena také také restaurace a sauna.

Více informací o Kemi a jeho celoročních možnostech.

Aktivity

Pohjola trasa nabízí po celý rok kulturu, wellness a vynikající gastronomii. Na výběr je mnoho muzeí, uměleckých center, wellness aktivit a špičkových restaurací.

Pro milovníky outdoorových aktivit je zima na Pohjolské trase skvělou příležitostí k zajímavým aktivitám. Můžete se zúčastnit výletu s husky nebo sobím spřežením, vydat se na jízdu se sněžným skútrem, užít si běžky nebo lyže a dokonce se můžete vydat na fatbike po sněhu.

Nebo co takhle něco dobrodružnějšího, třeba nastoupit na palubu skutečného ledoborce a zaplavat si mezi ledovými krami v zamrzlém Bothnickém zálivu?

V létě máte ještě více možností aktivit a dobrodružství než v zimě. Pobřeží a jezera jsou ideální pro vodní aktivity, jako je jízda na kajaku, kánoi, paddleboarding nebo dokonce wakeboarding. Samozřejmě se můžete vydat také na výlet lodí a/nebo na ryby.

Místní lesy a pláže nabízejí skvělé turistické trasy. Pokud dáváte přednost běhu, Rokua nabízí také trailové stezky. Milovníci horských kol si jistě přijdou na své na mnoha cyklostezkách v rozmanitých národních parcích a rezervacích. Pro pozorovatele ptáků jsou nejzajímavější místa Liminka a Hailuoto, zatímco golfisté najdou 18jamkové hřiště v Kalajoki.

Rodiny s dětmi si mohou zahrát discgolf nebo mnoho dalších zajímavých aktivit, jako je zipline, lanové centrum, paintball a geocaching. Zábavní park, dopravní park nebo zvířecí farma vaše děti také jistě na chvíli zabaví.

Finsko je také známé svými neobvyklými soutěžemi. Jednou z nich je jistě mistrovství světa ve hře na vzduchovou kytaru, které se koná každoročně v srpnu v Oulu a je naprosto jedinečnou a zábavnou událostí.

Přehled všech zajímavých aktivit a příležitostí najdete na webových stránkách Pohjola trasa.

Objev Finsko a Laponsko nabízí 9denní individuální trasu Pohjola tam a zpět včetně ubytování a spousty tipů na aktivity.
Můžete nám také zaslat seznam aktivit a nápadů, co byste rádi na trase Pohjola podnikli. My vám rádi pomůžeme vytvořit váš ideální itinerář cesty.

Ubytování

Oulu, Nordic Art Hotel Lasaretti

Hotel Lasaretti se nachází u řeky Oulujoki v jedinečném prostředí ostrova Lasaretinsaari. Je oázou klidu uprostřed nejkrásnější části Oulu. Hotel Lasaretti vám nabízí útulné ubytování. V hotelových pokojích, restauraci a na dvoře je vystavena široká sbírka výtvarného umění a soch. Všechny pokoje jsou nekuřácké. V restauraci si můžete vychutnat vynikající jídlo. V ceně ubytování je vždy zahrnuta bohatá snídaně.

V blízkosti hotelu Lasaretti se nachází oblíbené turistické cíle a to Vědecké centrum Tietomaa a Muzeum umění Oulu. Místní stezky přes bílé dřevěné mosty vás zavedou k ostrovům Hupisaari, dále k divadlu pod širým nebem, k muzeu Severní Ostrobotnie a na Tržní náměstí v Oulu, kde můžete navštívit tržnici, Městské divadlo Oulu a knihovnu. V parku Ainola jsou vynikající venkovní rekreační stezky a dětské hřiště Kiikkusaari.

Pokud se vydáte na procházku podél řeky, narazíte na takzvaný “rybí přechod” neboli Merikoski fishway a dále na most Patosilta s uměleckým osvětlením. Pláž Tuira na protější straně řeky Oulujoki zve k osvěžujícímu koupání v létě i v zimě. Saunový spolek Oulun Rantasaunaseura má vedle pláže Tuira na řece Oulujoki oblíbenou plovoucí saunu.

Z hotelu do centra města dojdete za pouhých 15 minut. Vzdálenost k vlakovému a autobusovému nádraží je asi jeden kilometr a cesta z letiště k hotelu Lasaretti trvá asi 20 minut.

Klasický dvoulůžkový pokoj v hotelu Lasaretti v Oulu

Klasický dvoulůžkový pokoj

 • Výhled do zahrady nebo na řeku
 • Oddělené postele vedle sebe
 • Koupelna se sprchou a toaletou
 • Výběr produktů značky Molton Brown: šampon,
  kondicionér, tělové mléko, tělová voda a ústní voda
 • Ručníky
 • Fén na vlasy
 • Televize
 • Žehlicí prkno a žehlička
 • Rychlovarná konvice
 • Parkování zdarma
 • Bezplatné Wi-Fi • Dvoulůžkový pokoj typu Superior v hotelu Lasaretti v Oulu

  Dvoulůžkový pokoj typu Superior

 • Výhled na řeku
 • Dvoulůžková postel
 • Koupelna se sprchou a toaletou
 • Výběr produktů značky Molton Brown: šampon,
  kondicionér, tělové mléko, tělová voda a ústní voda
 • Ručníky
 • Koupelnové župany
 • Pantofle
 • Fén na vlasy
 • Televize
 • Žehlicí prkno a žehlička
 • Rychlovarná konvice
 • Parkování zdarma
 • Bezplatné Wi-Fi

 • Ostrov Lasaretti, Oulu

  Rodinný pokoj

 • Výhled do zahrady nebo na řeku
 • Dvoulůžková postel
 • Rozkládací pohovka pro 1-2 děti nebo 1 dospělého
 • Koupelna se sprchou a toaletou
 • Výběr produktů značky Molton Brown: šampon,
  kondicionér, tělové mléko, tělová voda a ústní voda
 • Ručníky
 • Fén na vlasy
 • Televize
 • Žehlicí souprava
 • Rychlovarná konvice
 • Parkování zdarma
 • Bezplatné Wi-Fi

 • Skvělá kuchyně v hotelu Lasaretti v Oulu

  Apartmá

 • Výhled do zahrady
 • Dvě ložnice
 • Obývací pokoj s rozkládací pohovkou pro 1-2 děti
  nebo 1 dospělou osobu
 • Koupelna se sprchou a toaletou
 • Výběr produktů značky Molton Brown: šampon,
  kondicionér, tělové mléko, tělová voda, ústní voda,
  hydratační krém na obličej a oční krém
 • Ručníky
 • Koupelnové župany
 • Pantofle
 • Fén na vlasy
 • Televize
 • Žehlicí souprava
 • Rychlovarná konvice
 • Parkování zdarma
 • Bezplatné Wi-Fi

 • Rokua, Health & Spa Hotel

  Rokua Health & Spa Hotel je wellness hotel v nádherném přírodním prostředí. Hotel je obklopen nádhernou přírodou a nachází se v srdci prvního finského UNESCO geoparku Rokua a nedalekého národního parku. Pohádková krajina geoparku plná borových lesů, dun, bílých lišejníkových polí a čerstvého vzduchu uvolní vaši mysl i tělo.

  Hotel se nachází na výhodném místě podél trasy Pohjola a nabízí příjemný pobyt spojený s různými programy a aktivitami během všech ročních období. Rozmanité hotelové služby a jedinečné přírodní prostředí uspokojí všechny návštěvníky, ať už přijedete s rodinou, v páru nebo společně s přáteli, kteří milují přírodu. Pestrá nabídka aktivit je k dispozici po celý rok, a to jak v interiéru, tak i venku.

  Wellness hotel nabízí komfortní pokoje pro všechny. Můžete si zde odpočinout na duši i na těle v luxusním klidu a pohodě. Všechny pokoje jsou nekuřácké a snídaně je vždy v ceně ubytování.

  Rokua Health & Spa Hotel, standardní dvoulůžkový pokoj

  Standardní dvoulůžkový pokoj

 • Dvě jednolůžka vedle sebe
 • Možnost přistýlky na vyžádání
 • Koupelna se sprchou
 • TV
 • Wi-fi zdarma
 • Bezplatné využívání bazénů a posilovny

 • Rokua Health & Spa Hotel, rodinný pokoj

  Rodinný pokoj

 • Prostorný pokoj s oddělenou ložnicí a obývací částí
 • Čtyři samostatné postele
 • Možnost přistýlky na vyžádání
 • Koupelna se sprchou a saunou
 • Wi-fi zdarma
 • Bezplatné využívání bazénů a posilovny

 • Kalajoki, Santa’s Resort a Spa Hotel Sani

  Arctic Beach Resort Kalajoki je ideální destinací pro wellness dovolenou v jakémkoli ročním období. Je to skvělé místo, kam můžete přijet za odpočinkem u moře a jeho arktických ostrovů, písečných dun a pláží. Výhled na moře a písečné duny je fascinující a budete ho mít přímo z vašeho pokoje. Na soukromé prosklené terase si můžete naplno užít přírodní krásy mořského pobřeží.

  Ráno můžete začít ranním plaváním v 25metrovém bazénu. Po dni stráveném objevováním arktického pobřeží si odpočiňte ve whirpool vířivkách, masážních vodních tryskách a uklidňujících teplých bazénech. Vyzkoušejte finskou saunu nebo si zacvičte v posilovně. Nechte se hýčkat v lázních s širokou nabídkou masáží a procedur pro obličej, ruce, nohy a tělo.

  Milovníci dobrého jídla si mohou pochutnat v restauraci Bistro, kde se v příjemné atmosféře podávají vynikající jídla z místních surovin.

  V ceně ubytování v Arctic Beach Resort Kalajoki je vždy zahrnuta snídaně a bezplatné využívání lázní, bazénu, sauny a posilovny. Pro děti je v ceně také využití krytého dětského koutku.

  Standardní pokoj v Santa's Resort a Spa Hotel Sani, Kalajoki

  Standardní pokoj

 • 24 m²
 • Oddělená lůžka
 • Přistýlka pro 2 děti (rozkládací pohovka) za příplatek
 • Koupelna se sprchou a WC
 • Župany
 • Minibar
 • TV
 • Fén
 • Žehlicí souprava
 • Wi-fi zdarma
 • Automatické vytápění
 • Francouzský balkon


 • Pokoj Superior v Santa's Resort a Spa Hotel Sani, Kalajoki

  Pokoj Superior

 • 24 m²
 • Výhled na moře a pláž
 • Oddělená lůžka
 • Přistýlka pro 2 děti (rozkládací pohovka) za příplatek
 • Koupelna se sprchou a WC
 • Župany
 • Minibar
 • TV
 • Fén
 • Žehlicí souprava
 • Wi-fi zdarma
 • Automatické vytápění
 • Prosklený balkon

 • Kalajoki, Santa’s Resort a Spa Hotel Sani, apartmány u moře

  Apartmán Uno

 • 34-43 m²
 • Výhled na písečné duny
 • Oddělená lůžka v odděleném výklenku na spaní
 • Přistýlka pro 2 děti (rozkládací pohovka) za příplatek
 • Kuchyňský kout se sporákem, lednicí, myčkou,
  kávovarem a rychlovarnou konvicí
 • Koupelna se sprchou a WC
 • Župany
 • TV
 • Fén
 • Žehlicí souprava
 • Wi-fi zdarma
 • Automatické vytápění
 • Soukromý balkon


 • Výhled z terasy apartmánů Kalajoki u moře

  Apartmán Duo se saunou

 • 62 m²
 • Výhled na moře
 • Dvě ložnice s oddělenými postelemi
 • Obývací pokoj
 • Kuchyňský kout se sporákem, lednicí, myčkou,
  kávovarem a rychlovarnou konvicí
 • Koupelna se sprchou a WC
 • Sauna
 • Župany
 • TV
 • Fén na vlasy
 • Žehlicí souprava
 • Wi-fi zdarma
 • Automatické vytápění
 • Soukromý balkon

 • Apartmá v Santa's Resort a Spa Hotel Sani, Kalajoki

  Apartmá se saunou

 • 50 m²
 • Výhled na písečnou pláž
 • Oddělená lůžka
 • Přistýlka pro 2 děti (rozkládací pohovka) za příplatek
 • Obývací pokoj
 • Kuchyňský kout se sporákem, lednicí, myčkou,
  kávovarem a rychlovarnou konvicí
 • Koupelna se sprchou a WC
 • Sauna
 • Župany
 • TV
 • Fén na vlasy
 • Žehlicí souprava
 • Wi-fi zdarma
 • Automatické vytápění
 • Soukromý balkon

 • Apartmá Premium v Santa's Resort a Spa Hotel Sani, Kalajoki

  Apartmá Premium se saunou

 • 50 m²
 • Výhled na moře a pláž
 • Oddělená lůžka
 • Přistýlka pro 2 děti (rozkládací pohovka) za příplatek
 • Obývací pokoj
 • Kuchyňský kout se sporákem, lednicí, myčkou,
  kávovarem a rychlovarnou konvicí
 • Koupelna se sprchou a WC
 • Sauna
 • Župany
 • TV
 • Fén na vlasy
 • Žehlící souprava
 • Wi-fi zdarma
 • Automatické vytápění
 • Soukromý balkon

 • Syöte, Hotel Iso-Syöte a Kide Hotel

  Naše hotely v regionu Syöte naleznete na stránce s destinací Syöte.

  Hailuoto, Arctic Lighthouse Hotel

  Více informací o hotelu Arctic Lighthouse naleznete na naší stránce destinace Hailuoto.

  Jak se dostat na trasu Pohjola?

  Letadlem

  Pohjola trasa je nejsnáze dostupná letadlem. Letiště Oulu je druhé nejvytíženější letiště ve Finsku, kam denně přilétá mnoho letů společnosti Finnair směrem z Helsinek.

  Vlakem

  Z Helsinek můžete přijet také vlakem. Tato cesta trvá přibližně 5,5 hodiny.

  Autobusem

  Pokud dáváte přednost levnější variantě, pak můžete z Helsinek do Oulu cestovat také autobusem, cesta vám však bude trvat o něco déle, přibližně 7 hodin.

  Jakmile se ocitnete v oblasti Pohjola trasa, půjčení auta je nejlepší variantou, poskytne vám totiž největší volnost. Můžeme vám zajistit pronájem auta už přímo z letiště Oulu nebo take z centra města Oulu. Můžete však také cestovat veřejnou dopravou, ale zabere vám to více času i energie. Pro vetší skupiny můžeme zajistit pronájem minivanu nebo autobusu.

  Pohjola trasa, dvanáct jedinečných míst

  Naše programy na trase Pohjola

  Pohjola trasa, řeka Oulujoki protéká geoparkem Rokua

  Pohjola trasa, Finsko v kostce

  9 dní

  Individuální jízda na severu Finska
  Finsko v kostce
  Příroda, kultura a místní pochoutky

  Dovolená na ostrově

  5 dní

  Relaxační dovolená na ostrově Hailuoto
  Turistika a cyklistika
  Výborné jídlo

  Iso-Syöte, Laponsko s výhledem

  6 dní

  Nádherné výhledy do krajiny národního parku
  Zbrusu nové ubytování
  Vzrušující zimní aktivity

  Tajga, moře a polární kruh

  9 dní

  Individuální řízení auta
  Překročení polárního kruhu
  Tři národní parky

  Galerie 'Pohjola trasa'