JEZERNÍ KRAJINA

Dokonalá harmonie přírody, kultury a sportu

Jezerní krajina je nejsevernější část Finska, která se nachází v místě, kde se prolíná oblast Finsko jezera a Laponska. Když navštívíte jezerní krajinu, naskytne se vám možnost poznat jižní i severní krajinu Finska. Během vašeho cestování můžete vidět jak velká jezera, tak i přelehlé skalnaté svahy. V letní sezóně je oblast jezerní krajiny skutečným prázdninovým rájem s azurovými jezery s čistou vodou, která se v zimě změní v pohádkovou krajinu se zamrzlými jezery a zasněženými lesy.

Jezerní krajina je dokonalým souladem přírody, kultury a sportu. Okolí poskytuje ideální prostředí pro pestrý výběr aktivit. V letních měsících je oblíbené rybaření, pěší turistika, jízda na kajaku a cyklistika, v zimě pak jízda se psím spřežením, návštěva sobí farmy nebo běžecké a sjezdové lyžování. V této oblasti se také nachází jedny z nejlepších míst pro pozorování a fotografování divoké zvěře. Hluboko v tamních lesích se hosté mohou přiblížit a fotografovat medvědy, vlky, rosomáky a ptáky v jejich přirozeném prostředí.

1 oblast, 6 destinací

Jezerní krajina se skládá ze šesti fascinujících destinacíVuokatti, Wild Taiga Kuhmo-Suomussalmi, Hossa, Paljakka, Ukkohalla a Kajaani-jezero Oulujärvi. Každé z nich má svá specifika. Během našeho letního okružního výletu “Jezera, kultura a divoká zvířata” je všechny prozkoumáte. Podrobnější informace o každém z těchto nádherných regionů si přečtěte v programu ‘Jezera, kultura a divoká zvířata’.

V regionu se nacházejí tři národní parkyHossa, známá především svými průzračnými jezery a prehistorickými skalními malbami, Hiidenportti a Tiilikkajärvi se svými písečnými plážemi a dunami. Přírodní rezervace Kuhmo a přírodní park Paljakka nabízející jedinečný zážitek z divočiny, se zároveň významně starají o místní přírodní rozmanitost.

Nejstarší historky o finské kultuře sahají až k národnímu eposu Kalevala. Tradice Kalevaly žije a vzkvétá dodnes díky kulturním akcím jako je světoznámý festival komorní hudby, okouzlující místní akce nebo aktivity a místa k návštěvě, zejména v městečku Kuhmo, které se pyšní titulem “UNESCO město literatury”.

Bear_cups_4_Ben_Illis
ArcticLakelandTalvi_Damon-10
Vuokatti_hills_autumn
All_Year-round_Winter_Activities©WangWei_ARCTIC_LAKELAND
Hiidenportti National Park
Culture_Chamber_Music_Festival_Kuhmo_Maja Bogdanović, sello, ja Daniel Rowland, violin

Vřelé přivítání

Oblasti Vuokatti a Ukkohalla nabízejí zajímavé aktivity v kombinaci s nezapomenutelnými zážitky z čisté finské přírody. Vuokatti je také známé jako celoroční zimní destinace. Místní obyvatelé v oblasti Kainuu jsou na místní krajinu velmi hrdí a laskaví ke všem, kdo ji navštíví.

Turisté jezerní krajiny budou vřele přivítáni a najdou zde mnoho příležitostí k zajímavým výletům, zároveň si však budou užívat místní autenticity a soukromí. Ať už navštívíte tuto destinaci letadlem, vlakem nebo autem, nabídne vám harmonii a příjemnou kombinaci přírody, kultury, zážitků a nezapomenutelných aktivit po celý rok.

Jezerní krajina se dá považovat za Finsko v miniaturní velikosti.

Zajímavá místa

Lyžařský tunel je bláznivá inovace region Vuokatti, která si však získala uznání po celém světě. Sportovní institut Vuokatti jej dnes využívá jako jedno z tréninkových míst. Vysoce kvalitní podmínky uvnitř tunelu umožňují lyžování po celý rok. Není divu, že se Vuokatti stalo oblíbenou letní destinací mezi mistry v běhu na lyžích a biatlonu.

Vzdušné a sněhové podmínky v lyžařském tunelu jsou udržovány pomocí nejmodernější počítačové techniky. Teplota se udržuje na -5 až -9 stupních, ale v případě potřeby ji lze snížit až na -18 stupňů. Cyklus obnovy vzduchu je 4 hodiny a všechny tratě jsou upravovány strojově. Sněžné stroje uvnitř tunelu mohou v případě potřeby vyrobit nový sníh.

Permanentky do lyžařského tunelu lze zakoupit na recepci Sportovního institutu, v prvním patře haly Vuokatti nebo v prodejnách Intersport ve Vuokatti.

Pláž Hiukka v Sotkamu je ideálním místem ke koupání s nádherným výhledem. Tato pláž je vhodná ke koupání pro celou rodinu. Jezero Sapsojärvi je mělké a pohodlné pro zábavu ve vodě. V létě se zde nachází kavárna.

V areálu pláže se nachází hřiště na plážový volejbal a o kousek dál tenisový kurt. K pláži vedou pohodlné pěší stezky a naučné stezky. V zimě se tyto stezky mění v lyžařské trasy, na které se dostanete po ledové dráze Vuokatti.

Festival komorní hudby Kuhmo je bezpochyby nejznámější letní akcí v regionu Kainuu. Začal v roce 1970 a stal se jedním z největších hudebních festivalů ve Finsku. Tisíce milovníků hudby z celého světa si každoročně přijíždějí poslechnout sladké letní tóny festivalu. Kromě uměleckého centra Kuhmo se koncerty pořádají také v základní škole Tuupala a v kostelech v Kuhmo.

Každé léto představuje Kuhmo Chamber Music nové téma s novými skladateli a koncerty. Někteří umělci jsou zváni rok co rok, aby vystoupili před znalým publikem, ale každý rok se organizátoři festivalu snaží představit i nové, mladé a nadějné interprety.

Centrum divoké přírody Martinselkonen je ideální základnou pro nadšené turisty, pozorovatele medvědů a fotografy, dobrodruhy a další milovníky přírody. Oblast Martinselkonen je zasazena do divočiny kolem Kainuu a poskytuje nejen úžasnou rozmanitost přírody, ale také skutečný klid a pohodu.Chráněná přírodní oblast Martinselkonen vytváří ideální prostředí pro dobrodružství v přírodě po celý rok.

V létě poskytují místní medvědi nezapomenutelné zážitky především fotografům, ale i těm, které láka spatřit divoké zvíře v jeho přirozeném prostředí. Pozorování medvědů probíhá z bezpečných úkrytů v lese se zkušenými průvodci. Pro fotografy jsou připraveny samostatné úkryty v několika místech. Na podzim si můžete vychutnat čistotu severské přírody při houbaření, pěší turistice nebo jízdě na kole.

V zimě je sněhová nadílka zaručena, což vytváří nádherné příležitosti pro aktivity jako je jízda na “fat” biku, procházka na sněžnicích, rybaření na ledu nebo výlet na běžkách.

Nádherná divočina národního parku Hossa je skvělým cílem: stezky vedoucí podél borových lesů lákají k pěším túrám a cykloturistice a křišťálově čistá jezera ke kanoistice a rybaření. Skalní malby v Julma-Ölkky a Värikallio zobrazují příběhy šamanismu staré tisíce let.

Kaňon Julma-Ölkky je několik kilometrů dlouhé údolí. Vzniklo v něm kaňonové jezero Julma-Ölkky. Jezero je dlouhé asi tři kilometry, v nejužším místě je široké jen deset metrů a hluboké asi 50 metrů. Skalní malby Värikallio v Somerjärvi pocházejí z mladší doby kamenné. Jsou staré nejméně 4 000 let. V souboru maleb, které pojednávají o rybářské a lovecké kultuře lidí z doby kamenné, je více než 60 identifikovatelných postav.

Lesy a vody Hossy jsou návštěvníkům snadno přístupné. Je zde široká škála turistických a cyklistických tras a vody lákají k plavbě na kánoích a rybaření. Na svém výletě se budete pohybovat po stejných trasách, jako to dělali první obyvatelé oblasti před 10 000 lety.

Podrobnější informace o národním parku Hossa:

Téměř tisícihlavá skupina, která tvoří Tichý lid, se náhle vynoří před projíždějícím řidičem jako nějaká scéna z filmu. Za ranního světla se tato nehybná armáda jeví pochmurně, až hrozivě. S postupujícím dnem se však jejich atmosféra rozjasňuje a se západem slunce působí výrazně veseleji a barevněji. Když zafouká vítr, slaměné vlasy a šaty panáků začnou rytmicky vlát a skoro se zdá jako by náhle ožili. Autorem projektu The Silent People je Reijo Kela. Narodil se v Suomussalmi a věnoval se kariéře tanečníka a choreografa na volné noze.

Návštěvníci se mohou občerstvit v příjemné venkovní kavárně. V letních měsících jsou v nabídce vynikající lívance a pro mnohé návštěvníky je to důvod, proč se sem rok co rok vracejí.

Návštevnící se často ptají, co přesně je myšlenkou tohoto projektu. Autor Reijo Kela odmítá poskytnout jakoukoli odpověď. Každého návštěvníka místo osloví odlišně, můžeme však z vlastní zkušenosti potvrdit ,že se vždy jedná o intenzivní až niterní zážitek. Zajímavá však může být informace, že kdyby se Tichý lid zcela svlékl, zůstalo by v poli stát asi tisíc dřevěných křížů.

Přírodní rezervace Hepoköngäs vznikla kolem jednoho z nejvyšších finských vodopádů. Stejnojmenný vodopád Hepoköngäs je se svým 24 metrovým spádem oblíbeným cílem výletů. Vodopád je nejpůsobivější na jaře a na začátku léta, kdy se díky tající vodě řeka rozvodní. Hřmění vodopádu je slyšet až několik set metrů daleko.

Od parkoviště k vodopádu vede dobře upravený, 600 m dlouhý chodník, který nabízí několik vyhlídkových plošin. Stezka je přístupná i vozíčkářům a v zimě je dokonce udržována a bez sněhu.

Přírodní rezervace Paljakka je jedinou oblastí v Jezerní krajině (dokonce jedinou v jižním Laponsku), kde se stále nacházejí rozsáhlé plochy nedotčeného lesa. Vysoce chráněné finské přírodní rezervace byly zřízeny za účelem ochrany a rozšíření nedotčené přírody. Proto většina těchto rezervací – na rozdíl od národních parků – není přístupná veřejnosti. Přírodní rezervace Paljakka je naprostou výjimkou!

Neváhejte a navštivte tuto jedinečnou rezervaci a poznejte opravdovou nedotčenou finskou přírodu!

Komulanköngäs je krásný segmentový vodopád, který je ve Finsku poměrně vzácný. Nachází se jen 3,5 km od letoviska Ukkohalla. Snadno se k němu dostanete pěšky nebo můžete také využít horské kolo, ale horské stezky k vodopádu nejsou pro začátečníky. V blízkosti je také parkoviště, odkud je to k vodopádům pěšky jen kousek.

Celková výška těchto téměř vertikálních kaskád je asi 6 metrů, i když některé zdroje uvádějí až 12 metrů. Voda padá ze strmého srázu do temného jezera pod nimi. Severní koryto potoka bylo uměle vyrobeno a na jeho začátku se nachází starý, stale funkční, mlýn z roku 1888, který dnes slouží jako muzejní exponát.

Vodopád je snadno přístupný, jak z břehu jezera, tak z jeho vrcholu. V okolí jsou dobré stezky a nedaleký přístřešek na protější straně jezera je také dobrým místem k odpočinku.

Komulanköngäs je nádherný a malebný vodopád, který je nejkrásnější v dubnu a květnu, tedy během jarních “záplav”. Vodopád má však dostatek vody po celý rok a vyplatí se ho navštívit kdykoliv během roku.

Sobí farma Poroparoni se nachází 15 km od letoviska Ukkohalla. Při návštěvě sobí farmy nahlédnete do každodenního života sobů a jejich chovatelů.

Během návštěvy vám osobně pastevec sobů poví více o životě na farmě. Můžete také ukázat své dovednosti s tradičním lasem a vyfotografovat se se soby.

Ärjänsaari neboli ostrov ráje v Jezerní krajině, je známý svými dlouhými písečnými plážemi, vysokými břehy a hlubokými lesy. Ärjänsaari je jedinečný ostrov na jednom z největších finských jezer, jezeře Oulujärvi. Na ostrově najdete původní osady Saamů, nadšené běžce v borovicových lesích, vodáky a rekreační návštěvníky.

V současnosti je ostrov ideální pro mnoho outdoorových aktivit včetně pěší turistiky, cyklistiky, plavání, geocatchingu a spaddleboardingu. Stezka kolem ostrova je dlouhá 10 km a další stezky umožňují výlety různé délky. V zimě je ostrov skvělým místem pro výlety na sněžnicích.

V centru Kajaani, v parku podél řeky, stojí nejseverněji položený kamenný hrad na světě. Byl postaven v 17. století na východní hranici království v odlehlé pustině. Zřícenina hradu a její okolí vás vrátí v čase a zároveň si můžete vychutnat příjemnou atmosféru města. Zřícenina hradu je vhodným cílem jednodenních výletů, které spolu se službami poskytovanými v okolí nabízejí návštěvníkům všestranné kulturní vyžití.

Aktivity

Jezerní krajina je místem, která nabízí skvělé sněhové podmínky a je tak ideální na výlety na sněžnicích, běžkách a zimní cyklistiku, sjezdové lyžování, snowboarding, rybaření na ledu, jízdu na sněžných skútrech, ale i saunování a zimní koupání. Přes kopce a ledová jezera se táhne síť stovek kilometrů běžkařských tratí. Pro začínající běžkaře a rodiny jsou k dispozici jednodušší tratě v rovinatém terénu, zatímco pokročilejší nadšenci mohou využít náročnější tratě.

Saunování je přirozenou součástí místní živoucí kultury. Tradici saunování lze vyzkoušet v nejrůznějších saunách, například v jeskynní sauně, pivní sauně nebo tradiční kouřové sauně. Po aktivním zimním dni stráveném venku není nic lepšího než relaxace ve finské sauně a následné koupání v ledové vodě nebo zchlazení se ve sněhu.

V zimní říši se můžete vydat také na safari (výlet) s husky psi nebo soby. Další zábavnou aktivitou je splavování řek. V mrazivém dni je plavba v teplém obleku v peřejích jedinečná a představuje nezapomenutelný zážitek. V zimě lze také pozorovat a fotografovat divoká zvířata, jako jsou vlci, rosomáci a mnoho ptáků. V Jezerní krajině je spousta míst s nedotčenou přírodou, kde si můžete vychutnat klid a ticho pod oblohou plnou hvězd.

Letní měsíce v jezerní krajině jsou ideálním obdobím pro výlet autem. Jezerní krajina nabízí jedinečnou atmosféru a spoustu zážitků. Oblíbená je zejména pěší turistika, cykloturistika, rybaření, jízda na kajaku, paddleboarding a sběr lesních plodů. Díky půlnočnímu slunci jsou dny velmi dlouhé, takže aktivní cestovatelé mohou trávit čas venku téměř nepřetržitě. Na podzim můžete obdivovat podzimní barvy lesů a bažin při sběru hub, procházkách s husky psi nebo během adrenalinových sportů v bikeparku Ukkohalla.

V této oblasti je také jedinečná příležitost pozorovat zvířata v divočině, například z fotografických úkrytů. Kuhmo-Suomussalmi je jednou z mála oblastí ve Finsku, kde je možné pozorovat a fotografovat divoká zvířata a dravce v jejich přirozeném prostředí. Kromě majestátního medvěda hnědého zde můžete zahlédnout vlky, rosomáky, losy, divoké lesní soby, létající veverky, bobry a některé z největších dravců. Sezóna pozorování divoké zvěře začíná koncem dubna, kdy se medvědi probouzejí ze zimního spánku, a trvá až do konce října.

Léto v jezerní krajině je ideální pro rodiny s malými dětmi. Je zde mnoho dobrodružných aktivit vhodných pro děti, a to jak uvnitř, tak i venku. Můžete se jít koupat a užít si zasloužené chvíle odpočinku. Nejznámějšími písečnými plážemi v oblasti jsou Hiukka v Sotkamu neboli Kainuuská riviéra a dále pak ostrov Ärjänsaari s nádhernými písečnými plážemi, ležící na jezeře Oulujärvi. Za procházku stojí i kopec Vuokatinvaara, odkud můžete obdivovat krásné jezerní scenérie. Parník S/S Kouta je nejseverněji položeným a stále fungujícím vnitrozemským parníkem v Evropě. Na palubě této 100 let staré železné dámy můžete zažít atmosféru dávných časů a vychutnat si letní jezerní scenérii od břehů Kajaani až po jezero Oulujärvi. Ti, kteří mají raději rychlost, mohou využít rychlého člunu Vuokatti.

V kopcovité jezerní krajině je velmi oblíbený také rybolov. Zkuste své štěstí v rybářských místech Paljakka, Ukkohalla, Vuokatti nebo ve vesnici Lentiira, která nabízí různorodé rybářské možnosti. Na webových stránkách Kalalla Kainuussa najdete další informace o možnostech rybaření v této oblasti.

Po celé léto nabízí oblast jezerní krajiny různé kulturní, sportovní a hudební akce. K nejznámějším akcím patří Festival komorní hudby Kuhmo a Festival etnické hudby Sommelo. Tyto akce jsou doplněny o umělecké výstavy, divadelní představení, letní kavárny a další rekreační akce, jako je například zábavné mistrovství světa v bažinatém fotbale. Tradici saunování lze vyzkoušet v nejrůznějších saunách, například v jeskynní sauně, saunové lodi, pivní sauně nebo tradiční kouřové sauně. Saunu najdete téměř v každé chatě.

Kuhmo získalo od UNESCO titul “Město literatury” za péči o dědictví finského národního eposu “Kalevala”. Můžeme říct, že je tento region kolébkou kultury a identity finského národa. Informační centrum “Juminkeko” pro Kalevalu a karelskou kulturu poskytuje komplexní informace o Kalevale a karelské kultuře.

Přírodní rezervace Hepoköngäs byla zřízena kolem jednoho z nejvyšších finských vodopádů stejného jména. Vodopád Hepoköngäs vysoký 24 metrů je oblíbeným cílem výletů. Vodopád je nejpůsobivější na jaře a začátkem léta, kdy se díky tající vodě řeka rozvodní a její hřmotný zvuk je slyšet několik set metrů daleko. K vodopádu se snadno dostanete po přístupové cestě z parkoviště přírodní rezervace Hepoköngäs. Dalšími zajímavostmi z národního parku Hossa je několik kilometrů dlouhý kaňon Julma-Ölkky, který je z obou stran lemován strmými skalními stěnami. Dalším unikátem jsou skalní malby Värikallio, které jsou staré nejméně 4 000 let a zobrazují dobové rybářské a lovecké výjevy.

Ubytování

Vuokatti, Holiday Club Katinkulta

Špičkový wellnes hotel Holiday Club Katinkulta je nejvšestrannějším místem a konferenčním centrem v severní Evropě. Nabízí různorodé služby, včetně útulného ubytování, skupinových rezervací, hřišť a kurtů, stejně jako různé typy restaurací od velmi stylového stolování až po možnost rychlého občerstvení.

Holiday Club Katinkulta je hotel zaměřující se na zábavu celé rodiny. Všechny týdenní aktivity, tematické dny, výlety a sportovní aktivity jsou organizovány na jednom místě, aby vyhovovaly všem členům vaší rodiny. V Katinkultě a jejím okolí najdete prakticky všechny druhy sportovních aktivit, od tenisu a bowlingu až po možnost túry na sněžnicích nebo safari na sněžných skútrech.

Lázně Katinkulta jsou jedním z míst, kde najdete širokou nabídku relaxačních aktivit a lázeňských procedur. K dispozici je vám řada bazénů, vířivek, ale i tobogánů a hydromasáží. Všestrannost aktivit a procedur ve wellness Katinkulta je vhodná pro děti, dospělé, rodiny i skupiny přátel všech věkových kategorií. V saunovém světě se nachází pánská a dámská část. Obě sekce mají tradiční a parní sauny. Pravá kouřová sauna se nachází vedle venkovního bazénu.

Lázeňské hotelové pokoje

 • 116 pokojů, z toho čtyři apartmány
 • Téměř každý pokoj se může pochlubit také balkonem s úžasným výhledem na golfové hřiště nebo kopce Vuokatti
 • Hosté mají z pokojů vnitřní přístup do lázní, restaurací a ke všem dostupným vnitřním aktivitám


 • Apartmány v chatách

 • Chaty jsou vhodně rozmístěny v okolí rekreačního areálu s kompletními službami ve Vuokatti
 • Každý apartmán příjemně prostorný a poskytuje dostatek klidu a soukromí.
 • Plně vybavené kuchyně a vlastní sauna
 • Vysoce kvalitní apartmány s 1-2 ložnicemi
 • Apartmány zahrnují povlečení a úklid
 • Minimální délka pobytu jsou 2 dny

 • Wild Taiga, Hotel Kalevala v Kuhmo

  Hotel Kalevala je obklopen hustými lesy a křišťálově čistými jezery a leží v opravdovém přírodním ráji. Kam až oko dohlédne, není nic jiného než nedotčená příroda a Kuhmo je ideální pro aktivní dobrodružnou dovolenou v přírodě. Hotel Kalevala je oblíbený zejména u dospělých klientů, protože je daleko od veškerého ruchu a hluku civilizace. Najdete zde především relaxační atmosféru v ryzí přírodě.

  Pro aktivní, ale i odpočinkovou dovolenou je hotel Kalevala ideálním místem. V létě je k dispozici široká nabídka aktivit včetně pozorování divoké zvěře, pěších túr, trekingu s husky, jízdy na kánoi, koupání v nedalekém jezeře nebo jedinečného plavání v peřejích! Zimní nabídka zahrnuje celou řadu aktivit jako například výlety na běžkách, jízdu na sněžných skútrech, procházky na sněžnicích nebo jízdu se psím spřežením.

  Stavba hotelu Kalevala znázornuje orla s roztaženými křídly. Jedinečný tvar budovy a technika odlévání betonu při stavbě jsou velmi výrazné. Stavba byla dokončena v roce 1989 a je chráněna finským Národním ústavem pro památky. Komplex je navržen tak, aby vypadal jako obrovská dřevěná pevnost v dávných dobách a kombinuje staré i nové prvky.

  Všechny typy pokojů nabízejí:

  • TV
  • Sprcha/WC
  • Ručníky
  • Fén na vlasy
  • Telefon
  • Wi-Fi
  • Snídaně formou bufetu v ceně
  • Večerní sauny s vnitřní a venkovní vířivkou v ceně
  • Bezplatné parkoviště

  Standardní pokoje

 • Jednolůžkové pokoje s postelí 120 cm
 • Dvoulůžkové pokoje nebo pokoje s oddělenými postelemi
 • Třílůžkové pokoje se 3 oddělenými lůžky


 • Pokoj se saunou

 • Dvoulůžkový pokoj s oddělenými postelemi a vlastní saunou

 • Pokoje Superior

 • Krásný výhled na jezero
 • Manželská postel
 • Příslušenství pro přípravu kávy/čaje
 • Župany
 • Pantofle

 • Rodinný pokoj

 • 2 dvoulůžkové pokoje s propojovacími dveřmi
 • Pro 4-5 osob

 • Apartmá

 • Výhled na jezero
 • Oddělený obývací pokoj a ložnice
 • Větší koupelna s vířivkou

 • Hossa, ekologické dřevěné domy

  Dřevěné dvojdomky se nacházejí podél národního parku Hossa, u křišťálově čisté vody jezera Öllöri. Přímo od domků vedou různé trasy a stezky do národního parku. 

  Dvojdomky poskytují celoroční ubytování a jsou vytápěny ekologickým geotermálním vytápěním. Ve spodním patře se nachází obývací pokoj/kuchyň, ložnice, sauna a krb. V podkroví horního patra je prostor na spaní pro tři osoby.

  Ekologické dřevěné domy

 • 58 m², pro 6 osob
 • Kuchyň-obývací pokoj
 • WC / toaleta
 • Sauna
 • TV
 • Krb
 • Lednice
 • Sporák
 • Mikrovlnná trouba
 • Kávovar
 • Rychlovarná konvice
 • Wifi
 • Myčka nádobí
 • Geotermální vytápění

 • Letovisko Paljakka

  Skleněné kabiny u jezera: dvě prosklené stěny vaší kabiny od podlahy ke stropu nabízejí fantastický výhled na jezero, okolní lesy a oblohu. Za jasné zimní noci můžete obdivovat jasně hvězdnou oblohu a v létě půlnoční slunce. Při troše štěstí může za temných podzimních a zimních nocí rozzářit oblohu polární záře.

  Apartmány Paljakka Villas jsou nejnovější rekreační apartmány v oblasti. Paljakka Villas se nacházejí přímo uprostřed rekreačního střediska Paljakka, v blízkosti všech služeb. Všechny apartmány nabízejí nádherný výhled na kopec Paljakka, řeku Louhijoki, rybářský park a lyžařské sjezdovky.

  V ceně je vždy zahrnuto ložní prádlo a úklid při odjezdu. K vilám patří prostorný vjezd a vyhřívaný parkovací přístřešek. Všechny apartmány disponují kuchyňkou, pračkou a bezplatným Wi-Fi. Vchody do všech apartmánů jsou na úrovni ulice.

  Skleněné kabiny u jezera

 • Manželská postel a rozkládací pohovka (pro 2 osoby, max. 2 děti)
 • Ložní prádlo je nachystáno
 • Ručníky a mýdlo
 • Dobře vybavená kuchyň
 • Toaleta, sprcha, sauna
 • TV a bezplatné Wi-Fi
 • Sušák na ručníky
 • Fén na vlasy
 • Vyhřívaná venkovní vířivka
 • Velká soukromá terasa o rozloze ~ 25 m² s nábytkem
 • Snídaně (za příplatek)
 • Parkoviště
 • Nabíjecí místa pro elektromobily: typ 2 (za příplatek)
 • Klimatizace (vzduchové tepelné čerpadlo)
 • Domácí zvířata nejsou povolena
  V budově pro údržbu:
 • K dispozici pračka
 • Skříně na sušení oblečení
 • Nářadí na údržbu lyží

 • Vily Paljakka


  5 apartmánů Deluxe (4+2 osoby):

 • 2 ložnice a v každé dvě oddělená lůžka
 • Obývací pokoj s otevřenou kuchyňkou
 • Terasa
 • WC
 • Koupelna
 • Sauna
 • Možnost přistýlky pro max. 2 osoby (rozkládací pohovka)

  3 velké apartmány (6+2 osoby):
 • 3 ložnice a v každé dvě oddělená lůžka
 • Obývací pokoj s otevřenou kuchyňkou
 • Terasa
 • WC
 • Koupelna
 • Sauna
 • Možnost přistýlky pro max. 2 osoby (rozkládací pohovka)

 • Letovisko Ukkohalla

  Hotel Ukkohalla se nachází uprostřed letoviska Ukkohalla u jezera Syväjärvi. Ubytujte se v prvotřídním apartmánech přímo v centru dění: blízko stezek, běžeckých tratí, sjezdovek, restaurací, obchodů, wellness služeb, u jezera s plážemi, půjčovnou lodí a možností rybaření. Uprostřed krásné přírody, kde se v docházkové vzdálenosti nachází také discgolfový park s 18 jamkami a bikepark se 7 trasami.

  Vychutnejte si přírodu a polární záři z pohodlí své postele. Skleněné apartmány Sky Cabin se nacházejí na vrcholu kopce Ukkohalla. Luxusní kabiny s prosklenými stěnami vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

  Apartmány v hotelu Ukkohalla

 • 22 apartmánů se 45 m² (3+2 osoby)
 • 8 apartmánů se 63 m² (4+2 osoby)
  V každém apartmánu se nachází :
 • 2 ložnice
 • Obývací pokoj
 • Plně vybavená kuchyň
 • Koupelna, sauna a WC
 • Vlastní balkon
  V hotelu se nachází
 • Saunový svět a lázně
 • Posilovna
 • Minimarket a kavárna
 • Wellness služby
 • Vnitřní přístup do restaurace Hallan Karhu
 • Bowlingové dráhy
 • Sportovní arény

 • Prosklené apartmány Sky Cabin

 • 10 luxusních apartmánů na vrcholu kopce v Ukkohalla Resort
 • Prosklené ubytování s terasou a klimatizací
 • Rozloha 33 m²
 • Pro 2 dospělé + 1 dítě (do 10 let)
 • Oddělené postele
 • Malá kuchyňka
 • Koupelna
 • Rozkládací pohovka pro malé děti
 • Kajaani-Oulujärvi, Hotel Kajanus

  Tento hotel se nachází nedaleko centra města Kajaani a nabízí komfortní pokoje, moderní konferenční prostory a příjemnou restauraci. Při pobytu zde můžete relaxovat v různých plaveckých a terapeutických bazénech v moderním centru vodních sportů Kaukavesi, které se nachází hned vedle hotelu.

  Služby centra města Kajaani jsou vzdáleny pouhých pět minut chůze od hotelu. Nejoblíbenější městské atrakce a venkovní aktivity, jako je lyžování, cyklostezky a pěší stezky, jsou hned vedle hotelu a nejbližší golfové hřiště je vzdáleno pouhé tři kilometry.

  V každém typu pokoje najdete:

  • Vysoušeč vlasů
  • Psací stůl a židle
  • Koupelna se sprchou
  • Bezplatné bezdrátové připojení k internetu
  • Minibar (v některých pokojích)
  • Dřevěná podlaha
  • TV
  • Šatní skříň

  Pokoj Economy

 • 12 m²
 • Oddělené postele 80 cm
 • V pokoji se mohou ubytovat maximálně 2 osob

 • Pokoj Superior

 • 19 - 21 m²
 • Oddělené postele 90 cm
 • V pokoji se mohou ubytovat maximálně 2 osoby

 • Pokoj Standard

 • 15 - 20 m²
 • Oddělené postele 80 cm
 • V pokoji se mohou ubytovat maximálně 2 osoby

 • Rodinný pokoj

 • 30 m²
 • Manželská postel a rozkládací pohovka
 • V pokoji se mohou ubytovat maximálně 4 osoby

 • Jak se dostat do jezerní krajiny?

  Do jezerní krajiny ve Finsku se dostanete letadlem, autem nebo vlakem. Severní část oblasti jezerní krajiny leží uprostřed Finska, takže cesta do tohoto regionu je oproti jiným destinacím v Laponsku významně kratší.

  Letadlem

  Z hlavního města Finska, Helsinek, můžete celoročně letět do Kajaani a z letiště pokračovat dále do konkrétního cíle nebo místa. Předpokládaná doba letu z Helsinek je 1 hodina a 20 minut.

  Finská národní letecká společnost Finnair létá z Helsinek přímo do Kajaani. Kromě Kajaani můžete využít také následující letiště:

  • Oulu: 1 h 10min letu z Helsinek a 2 hodiny trvající transport do jezerní krajiny
  • Kuusamo: 1h 40min letu z Helsinek a 2 hodiny trvající transport do jezerní krajiny
  • Kuopio: 1 hod letu z Helsinek a 2 hodiny trvající transport do jezerní krajiny


  Můžete si vzít taxi, ale upozorňujeme, že taxíky jsou ve Finsku velmi drahé. Pravděpodobně bude levnější si na celý pobyt pronajmout auto. Pro příznivé ceny nás prosím kontaktujte.

  Hossa_talvipyöräily_jäällä_fatbike_X8A9598_HarriTarvainen
  Peat sauna 2
  Nice trout
  teeret
  Bear_2
  Huskies ready for a safari at Vuokatti Safaris

  Vlakem

  Díky rozsáhlé železniční infrastruktuře ve Finsku se do Kajaani snadno dostanete i vlakem, který je navíc šetrný k životnímu prostředí. Finská železniční společnost VR zajišťuje pravidelné spojení. Přesun vlakem z Helsinek do Kajaani trvá přibližně 6,5 hodiny.

  Autobusem

  Oblast Jezerní krajiny je dostupná také autobusem. Nejvhodnější autobusové linky, jízdní řády a ceny najdete na webu Matkahuolto.

  Autem

  Finsko má kvalitní a bezpečné silnice, takže do jezerní krajiny se lze snadno dostat i autem. Doba jízdy z Helsinek je cca 7 hodin. Pokud pojedete elektroautem, přehled dobíjecích míst najdete na této mapě

  V oblasti jezerní krajiny najdete nabíjecí místa ve městech Kajaani, Vuokatti, Kuhmo a Suomussalmi.

  Naše programy v jezerní krajině

  Setkání se soby

  Finská zimní dovolená ve skupině

  6 dní

  Všechny nejlepší finské zimní aktivity
  Ubytování v útulných dřevěných chatách
  Místní slovensky mluvící průvodce
  E-fatbiking v národním parku Hossa, zimní dovolená

  Zimní dovolená v souladu s přírodou

  5 dní

  Jedinečná zimní dovolená na okraji národního parku Hossa
  Pěší turistika na “kluzných sněžnicích” a E-fatbiking
  Okouzlující pokoje a sruby uprostřed přírody

  Zimní zábava pro rodiny

  6 dní

  Zimní rodinná dovolená v krásném prostředí
  Potřebné zázemí pro děti
  Dobrodružství a lyžování

  Rybaření ve finské divočině

  7 dní

  Různé druhy rybolovu v oblasti Lentiira
  Spousta volitelných venkovních aktivit
  Vynikající možnosti pozorování divoké zvěře

  Chata v lese

  Chata v národním parku Hossa

  8 dní

  Autentický letní týden ve finském stylu
  Finská TOP kombinace: chata, sauna a jezero
  Aktivity v přírodě v národním parku Hossa

  Letní dovolená s dětmi : v dobrodružném parku Vuokatti si můžete vyzkoušet své dovednosti vysoko na stromech v lanovém parku

  Letní zábava pro rodiny

  8 dní

  Určeno pro rodiny s mladými dětmi
  Široká nabídka letních zábavných aktivit
  Snadný itinerář s půjčeným autem

  Letní dovolená s dětmi, krásný západ slunce nad jezerem

  Jezera, kultura a divoká zvířata

  9 dní

  Individuální řízení auta ‘Finsko a jezera’
  Noclehy v hotelu, chatě a luxusní prosklené kabině
  Možnost pozorování divoké zvěře (medvěd, vlk, rosomák)

  Galerie

  Tato stránka kampaně byla vytvořena v rámci projektu rozvoje trasy na letiště Kajaani, který financuje Regionální rada Kainuu.