Psi husky

Dovolená se psím spřežením! Jedním z nejunikátnějších a nejkrásnějších způsobů, jak prozkoumat úžasnou zimní přírodu Laponska, je jízda na psím spřežení.

Psi husky nebo tažní psi byli historicky vždy využíváni k tažení nákladu v extrémních podmínkách.

Už v roce 100 př. n. l. byli psi husky používání domorodými kmeny pohybující se skrz sibiřskou tundru pro převoz lidí a materiálu.

Existují dvě základní plemena psů husky,
a to sibiřský husky a aljašský husky.

Sibiřský husky má velmi energickou povahu. Téměř nikdy se neunaví a díky své husté, dvouvrstvé srsti může přežít v extrémně chladných teplotách.

Tito psi mají úžasnou osobnost bez vrozené agrese, což z nich dělá perfektní psy do společnosti lidí. Sibiřský husky je velmi sociální zvíře a tak dává přednost životu ve smečce s dalšími husky psy.

Tato charakterová vlastnost ho dělá ideálním psem pro psí spřežení.

Close up on blue eyes of a dog
IMG_8401
Young Husky
DSC01001
DSC_0239
46504770695_8f578ab4f6_k

Aljašský husky je pro změnu křížencem mezi sibiřským husky a jakoukoliv jinou psí rasou.

Původní obyvatelé Ameriky byli první, kteří křížili sibiřské husky s dalšími plemeny a to ve snaze vytvořit ideálního pracujícího psa, který bude silnější a bude mít větší výdrž než čistokrevný sibiřský husky.

Dnes jsou aljašští husky z většiny kříženci především s rasami, jako například pointer, grónský pes, malamut nebo anglický chrt. Jelikož jsou silnější a rychlejší než jejich sibiřští kolegové, aljašští husky jsou využíváni hlavně pro delší husky túry, expedice a závody psích spřežení.

Když se v Laponsku vydáte na túru s husky spřežením, váš tým bude mít mezi 4 až 6 tažnými psy. Vpředu jsou tzv. “lídři,” neboli vůdčí psi, kteří vedou spřežení. Vzadu jsou pak “zadáci,” psi s největší silou, kteří jsou motorem vašeho týmu. Lídři jsou mozkem vašeho týmu. Kontrolují směr, kterým se skupina vydá, rozhodují o rychlosti, kterou se běží, a reagují na povely “mushera,” osoby na saních. Lídři jsou ti nejinteligentnější a mají excelentní paměť a koordinaci pohybů.

Všechny husky farmy se kterými spolupracujeme mají dlouholeté zkušenosti s chovem a péčí o své psi. O zvířata je zde postaráno s láskou a respektem a psi jsou vždy v přiměřené zátěži.

Dovolená se psím spřežením, naše nejlepší programy s husky psy

Napříč tajgou s husky

5 dní

3 dny strávené na husky spřežení ve finské přírodě
S husky psy z Finn-Jann chovatelské stanice
Jedna z nejlepších husky farem ve Finsku

Husky severská expedice

8 dní

Putování s vlastním husky spřežením od chaty k chatě
Příznivé podmínky pro polární záři
Návštěva icehotelu
Skupinová dovolená se psím spřežením, 8 dní

Skupinová dovolená se psím spřežením

8 dní

Od pondělí 22. do pondělí 29. ledna 2024
S místním česky mluvícím průvodcem
K dispozici je maximálně 6 míst