HELSINKY A NUUKSIO

Zamilujte se do oblasti Helsinek

Helsinky jsou okouzlující přímořské město s jedinečnou atmosférou. Helsinky se nacházejí na břehu Finského zálivu a jsou místem, kde se městská kultura setkává s pobřežní přírodou. Najdete zde ruch města ale také klidnou přírodu, která poskytuje prostor město více cítit, slyšet a zažít. Díky pohodovému severskému životnímu stylu a přátelským místním obyvatelům si toto severské město – hlavní město nejšťastnější země na světě – snadno zamilujete!

Ať už se v Helsinkách rozhodnete strávit několik hodin nebo několik dní, vždy zde najdete něco zajímavého a jedinečného, co můžete vidět a zažít. Během jediného dne si můžete vychutnat pohodovou atmosféru městského souostroví, poznat místní jedinečnou architekturu a navštívit nejlepší kulturní památky.

Obdivujte světově proslulou architekturu, design a muzea. Doporučujeme ochutnat čerstvou finskou kuchyni v některých z nejlepších restaurací v zemi. Helsinky také nabízejí širokou škálu jedinečných a udržitelných designových, módních a interiérových obchodů. A samozřejmě se při pobytu zde osvěžte v moři a užijte si příjemné teplo v jedné z mnoha veřejných saun ve městě.

Hlavní město Finska je bezpečné a příjemné město k prozkoumání. Objevte město pěšky, na kole nebo pomocí vynikající veřejné dopravy. Helsinky mají nejseverněji položené metro na světě. Věděli jste to?

Helsinky jsou jedním z mála hlavních měst na světě, kde je skutečná příroda velmi blízko obyvatelům. Zdejší příroda nabízí spoustu zajímavostí: věděli jste, že v těsné blízkosti města najdete jeden ze 41 finských národních parků? Národní park Nuuksio je skutečnou zelenou oázou v městské oblasti a vzdálen je pouhých 30 minut jízdy od Helsinek. Krajině dominují soutěsky a rokle vytvořené dobou ledovou a pusté skalnaté kopce porostlé lišejníky a řídkými borovicovými lesy. V národním parku se nachází mnoho vyhlídkových míst na vrcholcích strmých skal a více než 80 malých jezer a rybníků.

Pohled z dronu na národní park Nuuksio
Užívání si dlouhých letních dnů v Helsinkách
Objevte Helsinky na kole

Zajímavá místa

Helsinky tržní plocha náměstí

Tržní náměstí (finsky “Kauppatori”) se nachází v jižním přístavu na jednom konci parku Esplanade a je nejznámějším mezinárodním tržištěm v Helsinkách. Ve stáncích se zde prodávají tradiční potraviny a pochoutky, ale také řemeslné výrobky a suvenýry. Jsou zde také kavárny, kde si můžete pohodlně dát horkou kávu i v těch nejchladnějších zimních dnech.

Z Tržního náměstí jezdí celoročně trajekt na ostrov s pevností Suomenlinna. V létě je pak ještě možné využít trajekt do zoologické zahrady Korkeasaari, využít některou z vyhlídkových plaveb po souostroví nebo se vydat na výlet lodí do Porvoo.

Za návštěvu stojí Stará tržnice, která slouží zákazníkům již od roku 1889. Uvnitř této pozoruhodné budovy prodávají obchodníci nejrůznější druhy sýrů, ryb, měkkýšů, zeleniny, ovoce a koláčů, dále I koření, kávu a čaj. Najdete zde také kavárny a restaurace.

Allas Sea Pool Helsinky

Kousek od Tržního náměstí se nachází Allas Sea Pool, neboli mořské lázně a oáza přímo v srdci města. Allas je otevřen po celý rok a nabízí jedinečné zážitky a rekreační aktivity. Mořské lázně mají tři sauny, dva bazény s teplou vodou a jeden bazén s mořskou vodou.
Je zde také kavárna a restaurace Seagrill a Allas Sky Bar. V letním období se zde pořádají koncerty pod širým nebem.

Pohled na helsinskou katedrálu ze Senátního náměstí

Přímo za tržištěm se nachází Senátní náměstí. Tato část města byla po velkém požáru v roce 1816 přestavěna v klasicistním stylu architektem Carlem Ludvigem Engelem. Nyní je považováno za hlavní dominantu města. Na severní straně náměstí se tyčí bílá helsinská katedrála, symbol Helsinek, který je vidět už z dálky, a pravděpodobně nejznámější a nejfotografovanější finská budova.

Na Senátním náměstí se dále nachází Vládní palác, hlavní budova Helsinské univerzity a Finská národní knihovna. Nejstarší kamennou budovou v Helsinkách je Sederholmův dům, který se nachází v jihovýchodním rohu náměstí. V budově dnes sídlí Helsinské městské muzeum.

Na Senátním náměstí se nachází také zajímavá zvuková instalace nazvaná Sound of the Senate Square. Jedná se o moderní verzi evropské zvonkohry, kterou můžete slyšet každý den v 17:49, kdy putuje od jedné budovy ke druhé. Skladba trvá 5 minut a 18 sekund a jejími autory jsou Harri Viitanen a Jyrki Alakuijala.

ALA Architects Helsinky Central Library Oodi

Centrum Helsinek je na severní straně ohraničeno helsinským hlavním nádražím, které pochází z roku 1919 a je jedním ze secesních skvostů města. Budova je obložena finskou žulou a obzvlášť nápadné jsou velké sochy u vchodu. Sochy drží kulovité lampy, které se v noci rozsvěcují. Denně nádražím projde přibližně 200 000 cestujících a odhadem 400 000 kolemjdoucích denně zkontroluje čas na velkých hodinách na vrcholu 48,5 m vysoké věže s hodinami.

Helsinky jsou domovem mnoha zajímavých muzeí.Muzeum současného umění Kiasma se nachází hned vedle nádraží na Mannerheimově náměstí. Muzeum se zaměřuje především na finské umění. Doporučujeme si také prohlédnout náměstí Kansalaistori za tímto muzeem. Po levé straně uvidíte poutavou budovu parlamentu, postavenou z červené žuly v neoklasicistním stylu. Na pravé straně náměstí lemuje impozantní a zbrusu nová knihovna Oodi. Je to dílo špičkové architektury a rozhodně stojí za to podívat se i dovnitř. Více na sever se nachází Národní muzeum Finska a bílá hala Finlandia, kterou v roce 1971 navrhl Alvar Aalto.

Muzeum umění Amos Rex

Další skvělý umělecký zážitek na vás čeká v muzeu moderního umění Amos Rex, které se nachází jen kousek od hlavního nádraží a muzea Kiasma. Amos Rex si klade za cíl představovat umění svěží a neotřelou cestou. Amos Rex se skládá z nových podzemních výstavních prostor, staré budovy Lasipalatsi (“skleněný palác”) z roku 1936 a kina Bio Rex.

Nezapomeňte si prohlédnout zvláštní náměstí Lasipalatsi. Na jižním konci náměstí se nachází zvláštně tvarovaná dřevěná stavba známá jako “kaple ticha” Kamppi. Má sloužit jako místo ke zklidnění v jedné z nejrušnějších částí města.

Helsinky skalní kostel Temppeliaukio

Kostel Temppeliaukio, vyhloubený přímo do pevné skály, se nachází v centru Helsinek na konci ulice Fredrikinkatu. Díky své zvláštní architektuře je kostel, dokončený v roce 1969, jednou z hlavních atrakcí Helsinek. Kostelní hala je zastřešena kopulí, obloženou mědí a podepřena na skalních stěnách železobetonovými nosníky. Vnitřní stěny jsou z členité skály a suťového zdiva. Před polednem se světlo šíří z řady oken obklopujících obvod střechy až ke stěně oltáře. Díky výborné akustice je kostel oblíbeným místem pro pořádání koncertů.

Helsinky design

Helsinská designová čtvrť je centrem kreativity. Zahrnuje čtvrti Punavuori, Kaartinkaupunki, Kamppi a Ullanlinna. Najdete zde desingové obchody, starožitnosti, módní butiky, second handy, galerie, muzea, showroomy a restaurace. Zajímá vás architektura a design? Pak vám Helsinky poskytnou vše, co potřebujete, určitě navštivte Muzeum finské architektury a designu.

Helsinky Sibeliův pomník

V Sibeliově parku se nachází pomník světoznámého finského skladatele Jeana Sibelia (1865-1957), který byl odhalen v září 1967 a jehož autorem je Eila Hiltunen, je vyroben z 600 svařených ocelových varhanních píšťal a na jedné straně je umístěna skladatelova busta. Pomník je jednou z nejoblíbenějších helsinských soch a jednou z nejznámějších turistických atrakcí.

Veřejná sauna Löyli

Löyly je veřejný saunový a restaurační komplex ve čtvrti Hernesaari na jižním cípu Helsinek. Komplex zahrnuje tradiční finskou kouřovou saunu a dvě další sauny vytápěné dřevem, celoročně otevřenou terasu a restauraci.

Ze saun je přímý přístup k venkovnímu posezení a k moři, kde je možné se celoročně osvěžit koupáním. K dispozici jsou oddělené šatny a sprchy pro muže a ženy, ale vzhledem k tomu, že sauny a další veřejné prostory jsou smíšené, znamená to, že zákazníky zdvořile žádáme, aby si vždy oblékli plavky.
Restaurace, upřednostňující ekologické a lokální suroviny, nabízí obědy, večeře a v sobotu pozdní snídaně.

Mořská pevnost Suomenlinna

Helsinky se pyšní také památkou zapsanou na seznamu světového dědictví UNESCO. Mořská pevnost Suomenlinna je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Finsku. Suomenlinna je také předměstím Helsinek, kde žije přibližně 800 obyvatel. Pevnost tvoří šest kilometrů hradeb, děla, vzrušující tunely a krásné parky uvnitř hradeb. V Suomenlinně jsou také muzea, možnost prohlídky s průvodcem a restaurace.

Pevnost je celoročně snadno dostupná trajektem městské hromadné dopravy (HSL) z Tržního náměstí. Cesta trvá přibližně 15 minut. V létě, od května do září, jezdí do Suomenlinny také další vodní autobusy.

Helsinská zoologická zahrada

Helsinská zoo je domovem více než 150 druhů zvířat a téměř 1000 druhů rostlin, které ukazují rozmanitost přírody. Helsinská zoo je jednou z mála zoologických zahrad na světě, která se nachází na ostrově. Zoo byla založena v roce 1889, což z ní zároveň činí jednu z nejstarších zoologických zahrad na světě. Na ostrově najdete také obchod se suvenýry a kavárny a restaurace.

Helsinky olympijský stadion

Helsinský olympijský stadion postavený v roce 1938 navrhli architekti Yrjö Lindegren a Toivo Jäntti ve funkcionalistickém stylu. Na tomto místě se v roce 1952 konaly olympijské hry. Dnes se na Olympijském stadionu, který byl v letech 2016-2020 kompletně zrekonstruován, konají národní i mezinárodní sportovní akce a venkovní koncerty.

Věž stadionu je vysoká 72 metrů a na jejím vrcholu můžete obdivovat městskou krajinu a celé centrum Helsinek. Na Olympijském stadionu se nachází také Finské sportovní muzeum a restaurace Bistro Stadion.

Helsinky zábavní park Linnanmäki

Zábavní park Linnanmäki nabízí široký výběr zábavných atrakcí, od ultra strašidelných až po nenáročné. Nejoblíbenější atrakcí zůstává dřevěná horská dráha z roku 1951. Linnanmäki má také mnoho heren s nejnovějšími hrami a venkovní pódium, kde se konají zábavná představení.

Městské pouliční umění v Pasile, Helsinky

Východní Pasila je helsinská čtvrť, na kterou panují rozdílné názory: “Buď ji milujete, nebo nenávidíte”, o ní říkají místní. Pro někoho jsou betonové výškové budovy noční můrou, jiní obdivují tamější architekturu. Někteří ji označují za nudné, prázdné místo poseté městskými agenturami, jiní chválí její skvělou polohu a výhled z výškových budov.

Východní Pasila možná není první oblastí, která vás napadne při pomyšlení na cestovní ruch, ale je to jedna z nejrušnějších mezinárodních oblastí v Helsinkách. Výstavní a kongresové centrum Messukeskus přitahuje tisíce návštěvníků na své rozmanité akce. Ulice ve východní části Pasily jsou multikulturní a živé. Chodníky pro pěší turisty vedou po vyvýšené betonové plošině, která je chrání před dopravním ruchem. V průběhu let se zóna zazelenala díky novým parkům a nyní i díky tomu, že stromy, které lemují ulice, vyrostly do plné výšky. Kromě nových moderních výškových budov zde stále stojí stará depa z červených cihel a historická budova nádraží.

Velké fasády, schodiště a tunely ve východní části Pasily byly v posledních letech vyzdobeny pestrými barvami a celý prostor se proměnil v jakousi venkovní galerii. Umělecký kolektiv Helsinki Urban Art realizoval několik projektů s mezinárodními umělci a otevřel také centrum pro městské umění.

Nová centrální Pasila je postavena na nádraží Pasila a v jeho okolí. Jako první bylo otevřeno městské centrum Tripla, křížový komplex, v němž se nachází nákupní centrum, hotel, víceúčelová aréna, uzel veřejné dopravy, hudební muzeum a modern bydlení.

Dominantou čtvrti Ilmala přímo na sever od západní Pasily je rozhlasová věž finského národního rozhlasu Yle. Věž se tyčí do výšky 146 metrů a je vidět po celém městě i mimo něj.

Helsinky Centrální park © Ninara

Helsinský Centrální park sousedí se Západní Pasilou a je to téměř deset kilometrů dlouhá zalesněná zelená plocha táhnoucí se po celé délce Helsinek od jihu k severu. Nabízí útočiště před rušným městským životem díky komunitním zahradám, místům pro venkovní cvičení a perfektním pěším stezkám, které vás dovedou až do centra Helsinek a k hranicím města Vantaa na opačném konci.
Centrální park (finsky Keskuspuisto) je velmi oblíbenou rekreační oblastí s rozmanitým prostředím. Kromě několika naučných stezek slouží také jako klidná příměstská cyklostezka.

Centrální park je rozmanitý a tvoří ho četné staré lesy s převahou smrku, lesy bohaté na byliny, louky a pole. O rozmanitosti lesů v parku svědčí mimo jiné skutečnost, že jsou domovem sibiřských létajících veverek. V oblasti se vyskytuje také široká škála ptačích druhů.

Národní park Nuuksio

Abyste se dostali do oficiálního národního parku, nemusíte jezdit daleko z Helsinek. V dosahu finského hlavního města můžete uniknout do divoké přírody a vychutnat si typicky finské scenérie.

Národní park Nuuksio je skutečnou zelenou oázou v oblasti hlavního města, vzdálenou pouhou půlhodinu jízdy od Helsinek. Jeho krajině dominují údolí a soutěsky vytvořené dobou ledovou a pusté skalnaté kopce porostlé lišejníky a řídkým borovým lesem.

Nejjednodušší způsob, jak poznat národní park Nuuksio, je pěší turistika po značených stezkách. Začátečníci i zkušení turisté najdou vhodné cíle v přírodě mezi mnoha naučnými stezkami, okruhy a dalšími trasami. V Nuuksiu si můžete přírodu vychutnávat také na kole nebo na koni.

Populace létajících veverek v Nuuksio je jednou z nejhustších populací ve Finsku. V parku se nachází téměř 200 různých míst kde žijí. Proto veverky byly vybrány jako emblémový druh národního parku.
Tělo veverky létavé měří asi 15-20 cm. Jejich srst je celoročně šedá a hřbet je tmavší než předek. Veverka létavá má velké černé oči, a proto dobře vidí ve tmě. Pohybuje se převážně plachtěním ze stromů, k čemuž využívá lalok volné kůže, který spojuje zadní a přední končetiny. Dokáže plachtit až 75 metrů. Veverka létavá se obvykle pohybuje za soumraku, takže není příliš často k vidění.

Přírodní centrum Haltia

Hned vedle národního parku Nuuksio se nachází finské přírodní centrum Haltia. Pouhou půlhodinu jízdy od Helsinek na vás čekají nádherné výstavy, desítky kilometrů stezek v národním parku Nuuksio, půjčovna vybavení, obchod s cestovními potřebami a suvenýry, restaurace Haltia a sauny a to i venku v přírodě.

Aktivity, které Haltia nabízí jsou především pěší turistika, geocaching, sběr lesních plodů a hub (na podzim), vodní aktivity jako kanoistika, kajaky, paddleboarding a samozřejmě plavání. Veškeré vybavení si můžete zapůjčit přímo na místě a prozkoumat národní park sami, nebo si můžete objednat prohlídku s průvodcem.

Aktivity

Helsinky jsou živé město, kde je velmi snadné naplnit dny zajímavými aktivitami.

V létě jsou dny velmi dlouhé a ideální pro pěší výlety po městě. Většin zajímavých míst se nachází relativně blízko sebe a hlavní město Finska má také skvělý systém veřejné dopravy, který vás rychle dopraví z jednoho místa na druhé. Vodní autobusy vám umožní prozkoumat mnoho ostrovů u helsinského pobřeží. Jedním z nejoblíbenějších ostrovních cílů je mořská pevnost Suomenlinna, zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Trávení času venku je hlavní letní aktivita v Helsinkách.

V zimě je v Helsinkách naopak spousta vnitřních prostor, které můžete objevovat. Mnoho muzeí a kostelů vás vtáhne do helsinské kultury a historie. Oblíbenou zábavou během kratších zimních dnů je také nakupování ve slavné designové čtvrti. Helsinky jsou také proslulé svou inovativní kulturou stolování, takže večeře v některé z mnoha restaurací by rozhodně měla být také jedna z aktivit.

Celoročně můžete uniknout každodennímu shonu do jedné z mnoha helsinských veřejných saun. Mezi nejznámější patří bazén Allas Sea vedle Tržního náměstí a sauna Löyli na jižní straně města.

Krásné a divoké lesy se nacházejí pouze půl hodiny jízdy od centra Helsinek. Nuuksio se nachází necelých 30 km od centra Helsinek a je jedním ze 41 finských národních parků. Zde jste obklopeni čistou a nedotčenou přírodou. Do národního parku se snadno dostanete I veřejnou dopravou.

Mnoho trajektových linek využívá Helsinky jako jeden z hlavních přístavů. Z Helsinek se tak můžete trajektem dostat do estonského Tallinnu nebo švédského Stockholmu.

Když už budete v Helsinkách, možná byste měli zvážit zakoupení Helsinki City Card. Díky této městské kartě můžete navštívit mnoho památek, využít veřejnou dopravu nebo vidět muzea. Karta platí 24, 48 nebo 72 hodin od prvního použití. Helsinky City Card zahrnuje:
 • Veřejná doprava v Helsinkách: všechny tramvaje, autobusy, metro, příměstské vlaky a trajekt Suomenlinna (v zónách AB: v oblasti Helsinek); pokud si vezmete kartu Helsinki Region Card, je v ceně také vlak na letiště (zóny ABC: Helsinky, Espoo, Vantaa a Kauniainen).
 • Vstup do nejznámějších památek a muzeí: Muzeum umění Amos Rex, Muzeum umění Ateneum, Muzeum designu, Muzeum umění HAM Helsinki, Muzeum hotelů a restaurací, Muzeum současného umění Kiasma, Skanzen Seurasaari, Muzeum Suomenlinna, Muzeum divadla, Kostel Temppeliaukio (Kostel ve skále) a mnoho dalších.
 • Panoramatická okružní jízda autobusem (od října do dubna)
 • Prohlídka města autobusem Hop On-Hop Off (od května do září)
 • Plavba po krásném kanálu (od května do září)
 • Plavba po nejzajímavějších místech města (od 25. května do 7. září)
 • Několik slev: například na výlety lodí po ostrovech, do zoo Korkeasaari, na SEA LIFE Helsinki, na Sky Wheel, na jednodenní plavby Tallink do Tallinnu a další.
 • Digitální průvodce Helsinky Card
ZDE se podívejte na seznam všech výhod Helsinki Card. Kartu Helsinky City Card si můžete zakoupit i přes nás. Poté vám poskytneme poukaz, který můžete vyměnit na následujících místech: Letiště Helsinky-Vantaa, Hotel Holiday Inn Helsinki City Centre (vedle vlakového nádraží v Helsinkách), Obchodní dům Stockmann Service Point v centru Helsinek, prodejní stánek Stromma na náměstí Market Square (pouze v letní sezóně), odjezdové místo Panorama Sightseeing (pouze zimní sezóna). Helsinská městská karta stojí přibližně 1 500 Kč na 24 hodin, 1 750 Kč na 48 hodin nebo 2 150 Kč na 72 hodin. Děti do 17 let mají z těchto cen 50% slevu.

Ubytování

Helsinky - Folks Hotel Konepaja

Folks Hotel Konepaja je městský lifestylový hotel s osobitým charakterem. Dokonale zapadá do městské atmosféry. Vallila Konepaja je bývalé předměstí a nyní centrum městského života. Oblast se nachází na severní straně Helsinek a zve vás k poznání energického hlavního města Finska zcela novým způsobem. Kdysi průmyslová čtvrť Vallila Konepaja je nyní středobodem módních restaurací a barů. A v srdci této dynamické čtvrti se nachází hotel Folks Hotel Konepaja.

Hotel se nachází v blízkosti vlakového nádraží Pasila a v pěší vzdálenosti od helsinského SEA LIFE, olympijského stadionu a zábavního parku Linnanmäki. Tramvaj zastavuje přímo před hotelem a do centra města se dostanete za 15 minut.

Folks Hotel Konepaja se zaměřuje na zdravý životní styl. Spojuje v sobě umění, pohodlí, zdravý životní styl, vynikající jídlo a vřelé služby. V hotelové restauraci Albina si můžete vychutnat vynikající pokrmy. Jedinečným zařízením hotelu je společná kuchyně. Jedná se o plně vybavenou kuchyň, kde si můžete připravit vlastní jídlo v případě, že dáváte přednost vlastní stravě. Relaxovat můžete ve wellness centru, kde se nacházejí dvě sauny a bohatě vybavená posilovna. A v letních měsících si hosté mohou užívat nejslunečnější střešní terasu ve městě.

Mezi služby hotelu patří:

 • Sauny: finská a parní
 • Posilovna a jogové studio
 • Společná kuchyně
 • Prádelna
 • 24hodinová recepce
 • Vysokorychlostní Wi-Fi zdarma
 • Televizory s chromecastem
 • Restaurace a lounge bar
 • Konferenční místnosti
 • Střešní terasa
 • Kryté parkoviště
 • Masáže a osteopatie

Pokoj Duo

 • 20 m²
 • Manželská postel velikosti King
 • Klimatizace
 • Vlastní koupelna se sprchovým koutem
 • TV s plochou obrazovkou, chromecastem a satelitními programy
 • Zvuková izolace
 • Minibar
 • Trezor
 • Fén na vlasy
 • Lednička
 • Psací stůl
 • Koberec
 • Ručníky
 • Povlečení
 • Šampon, kondicionér, tělové mýdlo • Pokoj Superior

 • 27 m²
 • Manželská postel velikosti King
 • Klimatizace
 • Vlastní koupelna se sprchovým koutem
 • TV s plochou obrazovkou, chromecastem a satelitními programy
 • Zvuková izolace
 • Minibar
 • Čajový/kávový servis
 • Trezor
 • Fén na vlasy
 • Lednice
 • Psací stůl
 • Koberec
 • Rychlovarná konvice
 • Ručníky
 • Povlečení
 • Šampon, kondicionér, tělové mýdlo

 • Rodinný pokoj

 • 25 m²
 • Manželská postel velikosti King a 1 rozkládací pohovka (pro 2 děti nebo 1 dospělého)
 • Klimatizace
 • Vlastní koupelna se sprchovým koutem
 • TV s plochou obrazovkou, chromecastem a satelitními programy
 • Zvuková izolace
 • Minibar
 • Trezor
 • Fén na vlasy
 • Lednička
 • Prostor k sezení
 • Psací stůl
 • Koberec
 • Ručníky
 • Povlečení
 • Šampon, kondicionér, tělové mýdlo
 • Podkrovní pokoj

 • 28 m²
 • Manželská postel velikosti King
 • Klimatizace
 • Vlastní koupelna se sprchovým koutem
 • Kuchyňský kout s mikrovlnnou troubou
 • Kuchyňské nádobí
 • Kávovar
 • Rychlovarná konvice
 • TV s plochou obrazovkou, chromecastem a satelitními programy
 • Zvuková izolace
 • Minibar
 • Bezpečnostní schránka
 • Fén na vlasy
 • Lednička
 • Jídelní stůl
 • Posezení s pohovkou
 • Psací stůl
 • Podlahy z tvrdého dřeva nebo parket
 • Rychlovarná konvice
 • Ručníky
 • Povlečení
 • Župan
 • Pantofle
 • Šampon, kondicionér, tělové mýdlo

 • Nuuksio - Haltia Lake Lodge

  Haltia Lake Lodge se nachází v srdci národního parku Nuuksio, hned vedle finského přírodního centra Haltia. Můžete zde zažít kvalitní ubytování a užít si outdoorové aktivity. Vidět, cítit a dýchat ohromující bohatství a čistotu finských národních pokladů – rozlehlých lesů a nesčetných jezer. Místní krajinu můžete prozkoumat pěšky, na horském kole nebo na lyžích či s kajakem.

  Pro každou úspěšnou dovolenou je důležitý kvalitní odpočinek. Místní pokoje jsou tzv. ptačími hnízdy, a to jak podle názvu, tak podle podoby. Jsou vybaveny vším, co potřebujete! Elegantní a minimalistické interiéry kombinují finský design a používají zde pouze ekologické finské materiály.

  Lodge Glampings jsou vybaveny kvalitními postelemi Unikulma (80×200) a péřovými přikrývkami a polštáři. Ve stanu Lodge Glampings jste obklopeni zvuky přírody, protože tkanina stanu natažená na dřevěné konstrukci propouští zvuky přírody dovnitř, ale déšť a vítr zůstávají venku. Lodge Glampings se nachází asi 100 metrů v lese za hlavní hotelovou budovou.

  Haltia Lake Lodge je ideálním prostředím pro digitální detox. Televize sem nepatří, ale Forest Lounge & Bar slouží jako společný obývací pokoj a místo, kde se můžete uvolnit a odpočívat. Najdete zde osvěžující nealkoholické nápoje, kvalitní vína nebo místní piva. K dispozici je také občerstvení.

  V Haltia Lake Lodge berou udržitelnost velmi vážně. Všechny provozy využívají 100% větrnou energii, nepoužívají téměř žádné plasty a přinášejí užitek širokému spektru místních provozovatelů. Vše se recykluje a cílem lodge je být v roce 2025 uhlíkově neutrální. V roce 2022 získala Haltia ocenění “Nejlepší udržitelný butikový hotel v Evropě”.

  Odpočiňte si od každodenního shonu a spojte se s přírodou u okouzlujícího jezera Pitkäjärvi, které připomíná fjord, a to jen 30 minut od rušných Helsinek.

  Hotelové služby:

  • Wi-Fi zdarma
  • Forest Lounge: zde se podávají snídaně, nápoje a občerstvení.
  • Venkovní úschovna vybavení
  • Zážitky v přírodě s průvodcem
  • Bezplatná ranní sauna
  • Designový obchod
  • Možnost žehlení
  • Zasedací místnost
  • Pokoje vhodné pro alergiky
  • Pokoje pro domácí mazlíčky
  • Nekuřácký hotel
  • Parkování zdarma

   

  Lodge twin

 • Pokoj 16 m²
 • Dvě lůžka 80 x 200 cm
 • Sprcha a toaleta
 • Minilednička
 • Rychlovarná konvice, káva, čaj
 • Klimatizace
 • Wi-Fi zdarma
 • Zatemňovací závěsy
 • Fén na vlasy
 • Malý balkon

 • Cena

  za noc
  Od Kč 4 960
  •  

  Lodge queen

 • Pokoj 15 m²
 • Postel 140 x 200 cm
 • Sprcha a toaleta
 • Minilednička
 • Rychlovarná konvice, káva, čaj
 • Klimatizace
 • Wi-Fi zdarma
 • Zatemňovací závěsy
 • Fén na vlasy
 • Malý balkon

 • Cena

  za noc
  Od Kč 4 960
  •  

  Lodge glamping

 • Stan 18 m²
 • Dvě lůžka 80 x 200 cm
 • Mrazuvzdorná toaleta
 • Klimatizace
 • Lednice
 • Rychlovarná konvice, káva a čaj
 • Wi-Fi zdarma
 • Terasa

 • Cena

  za noc
  Od Kč 8 530
  •  

  Jak se dostat do Helsinek a Nuuksia?

  Letadlem

  Helsinky jsou hlavním městem Finska a ze střední Evropy se do nich lze snadno dostat. Do Helsinek se denně létá přímými linkami z Prahy a Vídně. Doba letu z Prahy do Helsinek je 2 hodiny, z Vídně 2,5 hodiny.

  Veřejná doprava v oblasti Helsinek

  Po příletu na letiště Helsinki Vantaa se do centra města nejsnáze dostanete vlakem. Letiště má vlastní vlakovou stanici, takže můžete rovnou z příletové haly dojít na stanici vlaku. Na hlavní nádraží v Helsinkách se dostanete za 30 minut hízdy. Jízdenky lze zakoupit v aplikaci HSL a v kioscích, obchodech a automatech na jízdenky. Jízdenky platí na autobusy, tramvaje, metro, vlaky a trajekt Suomenlinna.

  Pokud máte v plánu navštívit muzea a památky v Helsinkách, možná se vyplatí zakoupit si kartu Helsinki Region Card. Tato karta se vztahuje na všechny vaše cesty veřejnou dopravou v zónách ABC (Helsinky, Espoo, Vantaa a Kauniainen) po dobu 24, 48 nebo 72 hodin.

  Cesta do Nuuksio veřejnou dopravou z centra Helsinek trvá něco málo přes hodinu. Pokud pojedete vlastním autem, cesta trvá přibližně 40 minut. Z helsinského hlavního nádraží často odjíždějí místní vlaky do centra Espoo (doba jízdy 25 minut) a odtud odjíždí z nástupiště 32 přípojný autobus 245K, který jede do Nuuksia dalších 25 minut. Cesta autobusem je velmi příjemná. Doporučujeme sedět pokud možno na levé straně, protože z oken autobusu je krásný výhled na jezero a lesy.

  Tento spoj pokračuje dále, je třeba tedy vystoupit u finského přírodního centra Haltia, které je vstupní branou do národního parku Nuuksio a výchozím bodem mnoha turistických tras.

  Alternativně můžete do cíle své cesty cestovat take taxíkem nebo si na letišti pronajmout vlastní auto.

  Autem

  Do Helsinek je možné jet také vlastním autem. Mezi Tallinnem a Helsinkami jezdí dvouhodinový trajekt, který vás bezpečně přepraví přes Finský záliv. Pokud se nalodíte večer, můžete na lodi také přespat a brzy ráno být v Helsinkách.

  Helsinky , procházka podél pobřeží
  Národní park Nuuksio - letecký pohled
  Helsinky oblast, národní park Nuuksio

  Náš program v oblasti Helsinek

  Národní park Nuuksio

  Ruch města a klid přírody

  5 dní

  Okouzlující přímořské Helsinky
  Čistá finská příroda v NP Nuuksio
  Ubytování na vysoké úrovni
  Transfery z letiště a hotelu v ceně

  Galerie - Helsinky a Nuuksio