Project omschrijving

INARI, LAPONSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ
6 DNÍ

Laponské dobrodružství na břehu jezera

Strávíte 6 dní Laponské top aktivity ve vesnici Inari, více než 300 kilometrů nad polárním kruhem. Jezero Inari se rozprostírá kolem vesnice a vašeho ubytování. Se svými 1084 km² je Inari třetím největším finským jezerem. Výhled na zamrzlé jezero a místní přírodu je opravdu fantastický. A když se objeví polární záře na obloze, máte tu nejlepší šanci ji spatřit. Sedíte doslova v první řadě!

Během svého pobytu zažijete to nejlepší z laponského dobrodružství. Projedete se s vlastním sněžným skútrem promrzlou krajinou a zkusíte své štěstí při rybaření na ledu. Inari je také centrem finsko sámské kultury, takže se dozvíte více i o Sámech, domorodých obyvatelích Laponska. A samozřejmě nebude chybět ani výlet se psím spřežením.

Doufáme, že během svého pobytu budete svědky velké polární záře. Abyste zvýšily své šance na spatření polární záře, vydáte se hned třikrát na její „lov“ do noční přírody. Jeden večer se vydáte na procházku na sněžnicích, druhý večer se projedete na sobích saních a třetí večer jedete autem trochu dál od vesnice.

Pobyt můžete strávit v hotelovém pokoji nebo v útulné chatce. Pokud chcete, aby byla vaše dovolená opravdu nezapomenutelná, měli byste zvážit noc v romantické aurora kabině.

47367175252_b2c8897d10_k
47686576392_6576891c98_o
32788320997_08fc2832a5_k

Program

Přejezd z letiště Ivalo do Inari vesnice (cca 1 hod jízdy). Během ubytování na recepci si vypůjčíte zimní outdoorové oblečení a obdržíte poukázky do Sámi muzea Siida. Před nebo po večeři vás čeká malý workshop (cca 1 hod) na téma polární záře: dozvíte se hlavní informace o tomto jevu, prohlédnete si fotografie, zjistíte jak a proč polární záře vzniká, naučíte se používat online webové stránky pro předpověď polární záře a zjistíte více o nastavení fotoaparátu pro fotografování polární záře.

Laponské top aktivity začínají! Jako první vás čeká jízda na sněžném skútru přes zamrzlé jezero Inari, známé také jako Sámské moře. Během jízdy na sněžném skútru vám průvodce ukáže ta nejlepší místa pro rybaření. Po vyvrtání díry do ledu tak zkusíte své štěstí. Pokud nic nechytíte, dostanete ještě druhou šanci na cestě zpět a to při kontrole sítí. Během výletu dostanete u ohně připravenou polévku. Doba trvání aktivity je cca 4 hodiny.

Odpoledne se můžete individuálně projít po vesnici podél řeky Juutua nebo navštívit sámské muzeum. Muzeum Siida vám poskytne veškeré informace o domorodých obyvatelích Laponska, jejich historii a kultuře. Muzeum také nabízí výstavy laponské přírody a mýtické polární záře. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 17:00.

Večer se setkáte s důležitým prvkem a symbolem sámské kultury: sobem. Zažijete kouzelnou jízdu do zasněženého lesa na sobích sáních a snad objevíte i polární záři na obloze. Doba trvání aktivity je 2 hodiny včetně transportu.

Ráno vás čeká další dobrodružství, a to návštěva husky farmy a jízda na psím spřežen. Po základních informacích a pokynech vám místní musher připraví husky tým na jízdu. Během jízdy po krajině se spřežením vás okouzlí krásná příroda, klid a ticho. Doba trvání aktivity 3 hodiny včetně transportu.

Procházka na sněžnicích je pravděpodobně nejklidnější způsob, jak jít hledat polární záři. Tichá temnota lesa vás pohltí a pokud budete mít štěstí, budete svědky magické podívané. Stát pod tančící oblohou, obklopeni přírodou a tichem, je zážitek na celý život! Doba trvání aktivity 3 hodiny.

Jestliže chcete zvýšit své šance na spatření polární záře, pomáhá být schopen se přemisťovat ve větších vzdálenostech (především během vysoké oblačnosti). Místní průvodce kontroluje předpověď, aby zjistil, kterým směrem se mraky pohybují, a také zná místa, kde je vhodné záři sledovat. Z Inari lze cestovat do pěti různých směrů, tato možnost tedy značně zvyšuje šanci na nalezení polární záře. Doba trvání 4 hodiny.

Během tohoto dne si můžete půjčit naše sněžnice nebo běžky a prozkoumat okolí individuálně, nebo se informovat na další dostupné aktivity.

Nastal čas odjezdu zpět domů, ale snad se vám Laponsko vepsalo do duše. Check-out a zpáteční transfer na letiště Ivalo. Doba přejezdu cca 1 hodina.

Doba trvání

6 dní / 5 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 01.12.2021 – 31.03.2022

Ceny za osobu

Chatka

pro dvě osoby
32.000 za osobu
 •  
náš tip

Standardní dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
35.800 za osobu
 •  

Panoramatická kabina

pro dvě osoby
41.200 za osobu
 •  

Superior dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
38.100 za osobu
 •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Tento program standartně zahrnuje snídaně. V případě zájmu lze přikoupit i obědy a večeře. Pokud si chcete vařit sami, v chatkách je k dispozici kuchyňský kout a supermarket se nachází jen 500 metrů od ubytování.

 • Jako další aktivitu si můžete rezervovat:
  • aurora sauna, cena pro 1-2 osoby na 1 hodinu: 1050 Kč; osoba navíc: 265 Kč (max. 6 osob)
  • aurora sauna a vířivka, cena pro 1-2 osoby na 3 hodiny: 5300 Kč; osoba navíc: 530 Kč (max. 6 osob)

 • Pokud se chcete během svého pobytu ubytovat v chatce se saunou nebo v aurora kabině, sdělte nám to prosím v předstihu.

 • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně. Na tamějším letišti vás vyzvedne místní průvodce a odveze vás na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.

 • Děti: děti ve věku 4-11 let mají 30% slevu z uvedených cen

 • Důležitá informace: Pro řízení sněžného skútru je potřeba být držitelem řidičského oprávnění skupiny B, vlastní odpovědnost je 900 €.

Galerie