INARI, LAPONSKÉ DOBRODRUŽSTVÍ
6 DNÍ

Laponské dobrodružství na břehu jezera

Strávíte 6 dní Laponské top aktivity ve vesnici Inari, více než 300 kilometrů nad polárním kruhem. Jezero Inari se rozprostírá kolem vesnice a vašeho ubytování. Se svými 1084 km² je Inari třetím největším finským jezerem. Výhled na zamrzlé jezero a místní přírodu je opravdu fantastický. A když se objeví polární záře na obloze, máte tu nejlepší šanci ji spatřit. Sedíte doslova v první řadě!

Během svého pobytu zažijete to nejlepší z laponského dobrodružství. Projedete se s vlastním sněžným skútrem promrzlou krajinou a zkusíte své štěstí při rybaření na ledu. Inari je také centrem finsko sámské kultury, takže se dozvíte více i o Sámech, domorodých obyvatelích Laponska. A samozřejmě nebude chybět ani výlet se psím spřežením.

Doufáme, že během svého pobytu budete svědky velké polární záře. Abyste zvýšily své šance na spatření polární záře, vydáte se hned třikrát na její „lov“ do noční přírody. Jeden večer se vydáte na procházku na sněžnicích, druhý večer se projedete na sobích saních a třetí večer jedete autem trochu dál od vesnice.

Pobyt můžete strávit v hotelovém pokoji nebo v útulné chatce. Pokud chcete, aby byla vaše dovolená opravdu nezapomenutelná, měli byste zvážit noc v romantické aurora kabině.

47367175252_b2c8897d10_k
47686576392_6576891c98_o
32788320997_08fc2832a5_k

Program

Přejezd z letiště Ivalo do Inari vesnice (cca 1 hod jízdy). Během ubytování na recepci si vypůjčíte zimní outdoorové oblečení a obdržíte poukázky do Sámi muzea Siida. Před nebo po večeři vás čeká malý workshop (cca 1 hod) na téma polární záře: dozvíte se hlavní informace o tomto jevu, prohlédnete si fotografie, zjistíte jak a proč polární záře vzniká, naučíte se používat online webové stránky pro předpověď polární záře a zjistíte více o nastavení fotoaparátu pro fotografování polární záře.

Laponské top aktivity začínají! Jako první vás čeká jízda na sněžném skútru přes zamrzlé jezero Inari, známé také jako Sámské moře. Během jízdy na sněžném skútru vám průvodce ukáže ta nejlepší místa pro rybaření. Po vyvrtání díry do ledu tak zkusíte své štěstí. Pokud nic nechytíte, dostanete ještě druhou šanci na cestě zpět a to při kontrole sítí. Během výletu dostanete u ohně připravenou polévku. Doba trvání aktivity je cca 4 hodiny.

Odpoledne se můžete individuálně projít po vesnici podél řeky Juutua nebo navštívit sámské muzeum. Muzeum Siida vám poskytne veškeré informace o domorodých obyvatelích Laponska, jejich historii a kultuře. Muzeum také nabízí výstavy laponské přírody a mýtické polární záře. Muzeum je otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 17:00.

Večer se setkáte s důležitým prvkem a symbolem sámské kultury: sobem. Zažijete kouzelnou jízdu do zasněženého lesa na sobích sáních a snad objevíte i polární záři na obloze. Doba trvání aktivity je 2 hodiny včetně transportu.

Ráno vás čeká další dobrodružství, a to návštěva husky farmy a jízda na psím spřežen. Po základních informacích a pokynech vám místní musher připraví husky tým na jízdu. Během jízdy po krajině se spřežením vás okouzlí krásná příroda, klid a ticho. Doba trvání aktivity 3 hodiny včetně transportu.

Procházka na sněžnicích je pravděpodobně nejklidnější způsob, jak jít hledat polární záři. Tichá temnota lesa vás pohltí a pokud budete mít štěstí, budete svědky magické podívané. Stát pod tančící oblohou, obklopeni přírodou a tichem, je zážitek na celý život! Doba trvání aktivity 3 hodiny.

Jestliže chcete zvýšit své šance na spatření polární záře, pomáhá být schopen se přemisťovat ve větších vzdálenostech (především během vysoké oblačnosti). Místní průvodce kontroluje předpověď, aby zjistil, kterým směrem se mraky pohybují, a také zná místa, kde je vhodné záři sledovat. Z Inari lze cestovat do pěti různých směrů, tato možnost tedy značně zvyšuje šanci na nalezení polární záře. Doba trvání 4 hodiny.

Během tohoto dne si můžete půjčit naše sněžnice nebo běžky a prozkoumat okolí individuálně, nebo se informovat na další dostupné aktivity.

Nastal čas odjezdu zpět domů, ale snad se vám Laponsko vepsalo do duše. Check-out a zpáteční transfer na letiště Ivalo. Doba přejezdu cca 1 hodina.

Doba trvání

6 dní / 5 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 1. 12. 2024 – 31. 3. 2025

Ceny za osobu

Standardní dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
40 300 za osobu
 •  

Chatka 'Crow Creek'

pro dvě osoby
37 500 za osobu
 •  

Saunové studio

pro tři osoby
50 500 za osobu při dvou osobách
 •  

Pobřežní chatka se saunou

pro čtyři až šest osob
51 100 za osobu při dvou osobách
 •  

Superior dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
42 900 za osobu
 •  

Panoramatická chatka

pro dvě osoby
50 500 za osobu
 •  

Saunové apartmá

pro tři až čtyři osoby
57 100 za osobu při dvou osobách
 •  

Aurora chatka

pro tři osoby
67 100 za osobu při dvou osobách
 •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Tento program standartně zahrnuje snídaně. V případě zájmu lze přikoupit i obědy a večeře. Pokud si chcete vařit sami, v chatkách je k dispozici kuchyňský kout a supermarket se nachází jen 500 metrů od ubytování.
 • Upozorňujeme, že panoramatická chata se nachází 700 metrů od hotelu a standardní chata 1000 metrů.
 • Jako další aktivitu si můžete rezervovat:
  • aurora sauna, cena pro 1-2 osoby na 1 hodinu: Kč 1 370 ; osoba navíc: Kč 350 (max. 6 osob)
  • aurora sauna a vířivka, cena pro 1-2 osoby na 3 hodiny: Kč 8 600; osoba navíc: Kč 730 (max. 6 osob)
 • Pokud chcete, můžete se první nebo poslední noc svého pobytu ubytovat v chatě Aurora (minimálně 2 osoby). Tato chata s prosklenou střechou je ideální pro pozorování polární záře z vaší postele.
  • Příplatek, pokud jste ubytováni ve standardním pokoji: Kč 5 080 za osobu.
  • Příplatek, pokud se ubytujete v pokoji superior: Kč 4 570 za osobu.
  • Příplatek, pokud jste ubytováni v panoramatické chatě, v pobřežní chatě se saunou nebo v saunovém studiu: Kč 3 340 za osobu.
  • Příplatek, pokud jste ubytováni v saunovém apartmá: Kč 2 020 za osobu.
 • Pokud se chcete během svého pobytu ubytovat v chatce se saunou nebo v aurora kabině, sdělte nám to prosím v předstihu.
 • Během vašeho pobytu ve finském Inari vám můžeme zařídit jedinečnou exkurzi do Norska, kde se vydáte lovit královské kraby a strávíte noc v Kirkenes Snowhotel. Je to jedinečný zážitek! Ceny na vyžádání.
 • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně. Na tamějším letišti vás vyzvedne místní průvodce a odveze vás na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
 • Důležitá informace: Pro řízení sněžného skútru je potřeba být držitelem řidičského oprávnění skupiny B, vlastní odpovědnost je 900 €.
 • Pokud chcete snížit vlastní odpovědnost z 900 € na 150 €, můžete tak učinit zakoupením zproštění na místě. Cena tohoto zproštění je 28 €.

Galerie