POLÁRNÍ ZÁŘE NA ISLANDU
5 DNÍ

Polární záře, úžasná příroda a okouzlující hlavní město

Island v zimě ! Na této pětidenní cestě si užijete příjemnou kombinaci islandské zimní krajiny, pozorování magické polární záře a relaxace v islandské přírodě a hlavní metropoli ostrova.

Navštívíte takzvaný Zlatý kruh, který je tvořen národním parkem Thingvellir, přírodní destinací UNESCO, která je výjimečná z geologického i historického hlediska. Dále do této známé turistické trasy patří velkolepý vodopád Gullfoss a oblast horkých pramenů Geysir s mohutným gejzírem Strokkur.

Na jižním pobřeží se ubytujete na dvě noci a u ledovcového jezera Jökulsarlon budete obdivovat mohutné vodopády a pozorovat kusy ledovce pomalu plující k moři. Na výstavě v Lávovém centru nahlédnete do pohnuté sopečné historie Islandu a na závěr si užijete krásu a luxusní relaxaci ve světoznámé Modré laguně.

Stejně jako vás okouzlí místní příroda, chytne vás za srdce i svérázná a umělecká atmosféra Reykjavíku. Hlavní město Islandu vybruje energií i v zimních měsících. Během dvou nocí strávených v Reykjavíku můžete ochutnat vynikající mořské plody v některé z mnoha špičkových restaurací, nakoupit si místní produkty a užít si noční život města s islandskou živou hudbou v některém z mnoha klubů.

Island v zimě je nezapomenutelný zážitek!

Vodopád Gulfoss, Island v zimě
Island v zimě
Pláž Reynisfjara, Island

Program

Vystoupíte z letadla na letišti Keflavík (A) a autobusem se dopravíte do města Reykjavík (B), kde se nachází váš hotel, v němž strávíte noc. Hotel se nachází v blízkosti centra Reykjavíku. V přízemí se nachází pohodlné posezení a snídaňová místnost. Dále je zde společenská místnost a herna. Celkový vzhled a design hotelu je inspirován islandskou přírodou, konkrétně islandskými skalními útvary.

Večer můžete strávit procházkou ulicemi Reykjavíku, kde v zimních měsících vládne jedinečná zimní atmosféra. Vychutnejte si horký nápoj v jedné z útulných kaváren ve městě za poslechu živé hudby nebo ochutnejte islandskou kuchyni v některé z prvotřídních městských restaurací.

Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu v Reykjavíku.

Průvodce se s vámi setká ve vstupní hale.
Objevte trasu přezdívanu Zlatý kruh (nebo také Zlatý trojúhelník), kterou tvoří tři přírodní jevy výjimečné krásy:
Začínáte v národním parku Thingvellir (C), který patří mezi UNESCO přírodní destinace a je vyjímečný z geologického i historického hlediska. Dále pokračujete k velkolepému vodopádu Gullfoss, který nabízí nápadný kontrast se zamrzlým kaňonem. Poté se vydáte do oblasti horkých pramenů Geysir, jehož hlavní atrakcí je gejzír Strokkur, tryskající horkou vodu asi 20 až 40 metrů do vzduchu.

V místní koňské stáji se zblízka seznámíte s islandskými koňmi a také uvidíte, jak fungují islandské skleníky během temných zimních měsíců. Později dorazíte do svého hotelu na další dvě noci a také vás čeká vzrušující lov polární záře!

Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu nedaleko města/osady Vík. Tento venkovský hotel se nachází 5 km východně od vesnice Vík a nabízí prostorné pokoje v krásném prostředí hor, černé písečné pláže a ledovce Myrdalsjökull. Máte volný vstup do venkovní geotermální vířivky, která je skvělá pro relaxaci.

Dnes se vydáte na východ ostrova a to ke světoznámé ledovcové laguně Jökulsárlón (E), která je místem nevídané krásy. Tohle je Island v zimě ! Pozorujte, jak se kusy ledu odlamují od ledovcového jazyka Breidamerkurjökull a jak pomalu plují do ledovcové laguny. Zde stráví v průměru 5 let, než se dostanou do moře. V laguně jsou běžně k vidění i tuleni, protože je plná ryb!

Později se vratíte zpět směrem k osadě Vík a zastavíte se v národním parku Skaftafell (F), kde se nachází jedny z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních útvarů v zemi, včetně vodopádu Svartifoss. Večer se opět vydáte hledat polární záři.
Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu nedaleko města Vík.

Také jih Islandu skrývá mnoho překvapení, protože během jednoho dne stihnete projet kolem sopek, vodopádů a drsných hor.

Den začínáte návštěvou Lávového centra (I), které nabízí zábavné a vzdělávací expozice, které přibližují sopečné události na Islandu a nabízí nejrůznější aktivity pro celou rodinu. Navštívíte také dva z nejoblíbenějších islandských vodopádů, Skogafoss (G) a Seljalandsfoss (H). Při procházce za vodopády se vám naskytne jedinečný pohled do krajiny (v zimě je přístup omezen v závislosti na povětrnostních podmínkách).

A co by mohlo být jako pomyslná třešnička na dortu? Návštěva ohromně krásné Modré laguny (J), kolem které se můžete buď projít, nebo se v ní přímo okoupat a uvolnit tělo i mysl v modré vodě (vstupné na koupání není povinné) a prožít jedinečné chvíle.

Ubytování ve tříhvězdičkovém hotelu v Reykjavíku.

Transfer autobusem z hotelu v Reykjavíku na letiště Keflavík.
Island v zimě, itinerář

Doba trvání

5 dní / 4 nocí

Termíny

Příjezdy v pevně stanovené dny:
 • Září:
  26. 9. 24

 • Říjen:
  3. 10. 24,
  10. 10. 24,
  17. 10. 24,
  24. 10. 24,
  31. 10. 24

 • Listopad:
  7
  . 11. 24,
  14. 11. 24,
  21. 11. 24,
  28. 11. 24

 • Prosinec:
  5. 12. 24,
  12. 12. 24

 • Leden:
  9. 1. 25,
  16. 1. 25,
  23. 1. 25,
  30. 1. 25

 • Únor:
  6. 2. 25,
  13. 2. 25,
  20. 2. 25,
  27. 2. 25

 • Březen:
  6. 3. 25,
  13. 3. 25,
  20. 3. 25,
  27. 3. 25

 • Duben:
  3. 4. 25

Ceny za osobu

Dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
34 900 za osobu
 •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Na Island v zimě se cestuje individuálně. Po příletu na letiště Keflavík se dopravíte individuálně autobusem do Reykjavíku. Druhý den se v hotelu setkáte s místním průvodcem. Průvodcovské služby potrvají do večera 4. dne. Během programu jste součástí mezinárodní skupiny. Místní průvodci hovoří pouze anglicky a německy. Základní znalost hovorové angličtiny nebo němčiny je proto nezbytná.

Galerie - Island v zimě