JIŽNÍ A ZÁPADNÍ ISLAND
8 DNÍ

Nejzajímavější místa jižního a západního pobřeží

Tato Island dovolená je ideální pro individuální cestovatele, kteří chtějí v krátkém čase vidět některé z nejznámějších islandských památek. Během jednoho týdne poznáte úchvatnou krajinu západního a jižního Islandu. Ubytováni budete v tradičních klidných venkovských oblastech.

Tato cesta vede po ikonické stezce “Zlatý okruh” i po nádherném jižním pobřeží Islandu. Uvidíte vodopády, půvabné vesničky a obrovské plochy černého písku. Navštívíte expozici Lávového centra věnovanou výbuchu největší islandské sopky a následnému zemětřesení. Podíváte se ke světoznámé ledovcové laguně Jökulsárlón.

Na západní straně ostrova dojedete na poloostrov Snæfellsnes, kde si vychutnáte malebné okamžiky na hoře Kirkjufell a navštívíte 8000 let starou lávovou jeskyni.

Na konci zájezdu strávíte celý den v hlavním městě Islandu. Reykjavík je živé město plné designu, umění a skvělého jídla. Každý si zde najde něco, co mu bude vyhovovat.

Můžete si vybrat mezi několika typy vozů a tím, zda chcete bydlet v levnějších pokojích se společným sociálním zařízením nebo v komfortních pokojích s vlastním sociálním zařízením.

kirkjufellsfoss-sumarid-2013-80-edit
lundi-003
Copyright Frank Neels

Program

Přílet na letiště Keflavik (A). V závislosti na čase příletu buď pojedete Flybusem do centra Reykjavíku (cca 45min), nebo zůstanete v oblasti Keflavíku. Přihlášení v hotelu.

Ráno vám autopůjčovna přistaví pronajaté auto k hotelu. Váše individuální Island dovolená může začít! Na poloostrově Reykjanes navrhujeme návštěvu nádherných a světoznámých geotermálních lázní Modrá laguna. Pokračujte po silnici na jižní pobřeží do malebných přímořských městeček Stokkseyri a Eyrarbakki. Až se vydáte směrem k Hveragerid, zvažte možnost jízdy na koni. Jako výchozí místa slouží osady Eldhestar a Sólhestar. Terén tvoří lávová pole, přírodní horké prameny, sopky a hory.
Ubytování v oblasti Selfoss/Hella (B).

Navštivte proslulé památky “Zlatého kruhu”, včetně národního parku Thingvellir, oblasti horkých pramenů Geysir a vodopádu Gullfoss. Dále podél pobřeží najdete překrásné vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss a také největší islandskou sopku a výstavu věnovanou zemětřesení. Vydejte se do osady Vík, kde se můžete projít po černé písečné pláži a pozorovat nádherný ptačí útes Dyrhólaey.
Ubytování ve městě Vík/Kirkjubæjarklaustur (C) nebo v jeho okolí.

Dnes se vydáte do Skaftafellu, který je součástí národního parku Vatnajökull s úžasnou kontrastní krajinou ledovců, černých písků a svěže zelených údolí. Úchvatná ledovcová laguna Jökulsárlón (D) bude bezpochyby vrcholem vaší návštěvy Islandu. Můžete se také rozhodnout pro vzrušující výlet na sněžných skútrech po ledovci Mýrdalsjökull.
Ubytování ve Skógarfoss/Vík (C) nebo v jeho okolí.
Dnes pojedete z jižní na západní stranu ostrova. V oblasti Borgarfjördur uvidíte vodopád Hraunfossar, kde voda vytéká z okrajů lávového pole. Nachází se zde také Deildartunguhver, nejsilnější horký pramen na Islandu.
Ubytování v Borgarnesu (E) nebo jeho okolí.
Nezapomenutelným zážitkem je ranní návštěva lávové jeskyně Vatnshellir. Zastavte se na fotografování u světoznámé hory Kirkjufell. Budete mít také čas prohlédnout si krásná místa Snæfellsnesu (F), jako je černá oblázková pláž Djúpalónssandur, útesy Lóndrangar a Arnarstapi s úchvatnými mořskými útesy.
Ubytování v Borgarnes (E) nebo okolí.
Poslední den zájezdu strávíte v Reykjavíku (G), hlavním městě Islandu. Reykjavík je bezpečné, čisté a aktivní město s fantastickými muzei, historickými památkami, galeriemi, obchody, geotermálními bazény pod širým nebem a mnoha dalšími zajímavostmi – každý si zde najde něco pro sebe. Při návštěvě města můžete ochutnat skvělou islandskou kuchyni v řadě báječných restaurací rozmístěných po celém městě.
Vrácení pronajatého vozu a ubytování v Reykjavíku.

Dnes vaše Island dovolená končí. Zpět na letiště Keflavik odjedete Flybusem a odletíte domů.

Doba trvání

8 dní / 7 nocí

Termíny

Příjezd každou neděli mezi 1. 5. 2023 a 30. 9. 2023

Ceny za osobu

Dvoulůžkový pokoj

se společnou koupelnou a toaletou
34.500 za osobu při 2 dospělých a 1 autě
(VW Golf, Toyota Auris, Kia Ceed nebo podobné)
  •  

Dvoulůžkový pokoj

se společnou koupelnou a toaletou
29.740 za osobu při 4 dospělých a 1 autě
(VW Golf, Toyota Auris, Kia Ceed nebo podobné)
  •  

Dvoulůžkový pokoj

se společnou koupelnou a toaletou
36.970 za osobu při 2 dospělých a 1 autě
(Skoda Octavia STW, Kia Ceed STW nebo podobné)
  •  

Dvoulůžkový pokoj

se společnou koupelnou a toaletou
30.980 za osobu při 4 dospělých a 1 autě
(Skoda Octavia STW, Kia Ceed STW nebo podobné)
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Tato Island dovolená je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně. Na místě obdržíte tablet s nahraným itinerářem, který vás prostřednictvím GPS provede vaší individuální cestou, ukáže a doporučí zajímavá místa v okolí a poskytne užitečné informace. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
  • Děti ve věku 2-11 let, které sdílejí auto a pokoj s minimálně 2 dospělými, platí pouze 10.900 Kč za dítě.
  • Uvedené vozy k pronájmu jsou vozy s manuální převodovkou a pohonem 2WD. S těmito vozy můžete jezdit kdekoli na Islandu po asfaltových silnicích. Automatická převodovka na vyžádání. Pokud byste chtěli trochu prozkoumat i vnitrozemí ostrova, pak potřebujete auto s náhonem 4WD na štěrkové cesty a někdy i přejezdy řek. Mějte prosím na paměti, že do vnitrozemí Islandu není povoleno jezdit s vozem s pohonem 2WD.

Galerie - Island dovolená