JIŽNÍ A ZÁPADNÍ ISLAND
8 DNÍ

Nejzajímavější místa jižního a západního pobřeží

Tato Island dovolená je ideální pro individuální cestovatele, kteří chtějí v krátkém čase vidět některé z nejznámějších islandských památek. Během jednoho týdne poznáte úchvatnou krajinu západního a jižního Islandu. Ubytováni budete v tradičních klidných venkovských oblastech.

Tato cesta vede po ikonické stezce “Zlatý okruh” i po nádherném jižním pobřeží Islandu. Uvidíte vodopády, půvabné vesničky a obrovské plochy černého písku. Navštívíte expozici Lávového centra věnovanou výbuchu největší islandské sopky a následnému zemětřesení. Podíváte se ke světoznámé ledovcové laguně Jökulsárlón.

Na západní straně ostrova dojedete na poloostrov Snæfellsnes, kde si vychutnáte malebné okamžiky na hoře Kirkjufell a navštívíte 8000 let starou lávovou jeskyni.

Na konci zájezdu strávíte celý den v hlavním městě Islandu. Reykjavík je živé město plné designu, umění a skvělého jídla. Každý si zde najde něco, co mu bude vyhovovat.

Můžete si vybrat mezi několika typy vozů a tím, zda chcete bydlet v levnějších pokojích se společným sociálním zařízením nebo v komfortních pokojích s vlastním sociálním zařízením.

kirkjufellsfoss-sumarid-2013-80-edit
lundi-003
Copyright Frank Neels

Program

Přílet na letiště Keflavik (A). V závislosti na čase příletu buď pojedete Flybusem do centra Reykjavíku (cca 45min), nebo zůstanete v oblasti Keflavíku. Přihlášení v hotelu.

Ráno vám autopůjčovna přistaví pronajaté auto k hotelu. Váše individuální Island dovolená může začít! Na poloostrově Reykjanes navrhujeme návštěvu nádherných a světoznámých geotermálních lázní Modrá laguna. Pokračujte po silnici na jižní pobřeží do malebných přímořských městeček Stokkseyri a Eyrarbakki. Až se vydáte směrem k Hveragerid, zvažte možnost jízdy na koni. Jako výchozí místa slouží osady Eldhestar a Sólhestar. Terén tvoří lávová pole, přírodní horké prameny, sopky a hory.
Ubytování v oblasti Selfoss/Hella (B).

Navštivte proslulé památky “Zlatého kruhu”, včetně národního parku Thingvellir, oblasti horkých pramenů Geysir a vodopádu Gullfoss. Dále podél pobřeží najdete překrásné vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss a také největší islandskou sopku a výstavu věnovanou zemětřesení. Vydejte se do osady Vík, kde se můžete projít po černé písečné pláži a pozorovat nádherný ptačí útes Dyrhólaey.
Ubytování ve městě Vík/Kirkjubæjarklaustur (C) nebo v jeho okolí.

Dnes se vydáte do Skaftafellu, který je součástí národního parku Vatnajökull s úžasnou kontrastní krajinou ledovců, černých písků a svěže zelených údolí. Úchvatná ledovcová laguna Jökulsárlón (D) bude bezpochyby vrcholem vaší návštěvy Islandu. Můžete se také rozhodnout pro vzrušující výlet na sněžných skútrech po ledovci Mýrdalsjökull.
Ubytování ve Skógarfoss/Vík (C) nebo v jeho okolí.
Dnes pojedete z jižní na západní stranu ostrova. V oblasti Borgarfjördur uvidíte vodopád Hraunfossar, kde voda vytéká z okrajů lávového pole. Nachází se zde také Deildartunguhver, nejsilnější horký pramen na Islandu.
Ubytování v Borgarnesu (E) nebo jeho okolí.
Nezapomenutelným zážitkem je ranní návštěva lávové jeskyně Vatnshellir. Zastavte se na fotografování u světoznámé hory Kirkjufell. Budete mít také čas prohlédnout si krásná místa Snæfellsnesu (F), jako je černá oblázková pláž Djúpalónssandur, útesy Lóndrangar a Arnarstapi s úchvatnými mořskými útesy.
Ubytování v Borgarnes (E) nebo okolí.
Poslední den zájezdu strávíte v Reykjavíku (G), hlavním městě Islandu. Reykjavík je bezpečné, čisté a aktivní město s fantastickými muzei, historickými památkami, galeriemi, obchody, geotermálními bazény pod širým nebem a mnoha dalšími zajímavostmi – každý si zde najde něco pro sebe. Při návštěvě města můžete ochutnat skvělou islandskou kuchyni v řadě báječných restaurací rozmístěných po celém městě.
Vrácení pronajatého vozu a ubytování v Reykjavíku.

Dnes vaše Island dovolená končí. Zpět na letiště Keflavik odjedete Flybusem a odletíte domů.

Doba trvání

8 dní / 7 nocí

Termíny

Příjezd každou neděli mezi 1. 5. 2024 a 30. 9. 2024

Ceny za osobu

Doba 1:

 • 1. 5. 24 – 31. 5. 24
 • 11. 9. 24 – 30. 9. 24

Doba 2:

 • 1. 6. 24 – 30. 6. 24
 • 26. 8. 24 – 10. 9. 24

Doba 3:

 • 1. 7. 24 – 25. 8. 24

Dvoulůžkový pokoj

s vlastní koupelnou a toaletou
Od Kč 42 995 za osobu při 2 dospělých a 1 autě
(VW Golf, Toyota Auris, Kia Ceed nebo podobné)
 • Doba 1: Od Kč 42 995
 • Doba 2: Od Kč 45 095
 • Doba 3: Od Kč 48 250

Dvoulůžkový pokoj

s vlastní koupelnou a toaletou
Od Kč 37 740 za osobu při 4 dospělých a 1 autě
(VW Golf, Toyota Auris, Kia Ceed nebo podobné)
 • Doba 1: Od Kč 37 740
 • Doba 2: Od Kč 38 795
 • Doba 3: Od Kč 40 370

Dvoulůžkový pokoj

s vlastní koupelnou a toaletou
Od Kč 44 395 za osobu při 2 dospělých a 1 autě
(Skoda Octavia kombi, Kia Ceed kombi nebo podobné)
 • Doba 1: Od Kč 44395
 • Doba 2: Od Kč 46 325
 • Doba 3: Od Kč 52 800

Dvoulůžkový pokoj

s vlastní koupelnou a toaletou
Od Kč 38 270 za osobu při 4 dospělých a 1 autě
(Skoda Octavia kombi, Kia Ceed kombi nebo podobné)
 • Doba 1: Od Kč 38 270
 • Doba 2: Od Kč 39 495
 • Doba 3: Od Kč 42 820

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Tato Island dovolená je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně. Na místě obdržíte tablet s nahraným itinerářem, který vás prostřednictvím GPS provede vaší individuální cestou, ukáže a doporučí zajímavá místa v okolí a poskytne užitečné informace. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
 • Děti ve věku 2-11 let, které sdílejí auto a pokoj s minimálně 2 dospělými, platí pouze 16 895 Kč za dítě.
 • Uvedené vozy k pronájmu jsou vozy s manuální převodovkou a pohonem 2WD. S těmito vozy můžete jezdit kdekoli na Islandu po asfaltových silnicích. Automatická převodovka na vyžádání. Pokud byste chtěli trochu prozkoumat i vnitrozemí ostrova, pak potřebujete auto s náhonem 4WD na štěrkové cesty a někdy i přejezdy řek. Mějte prosím na paměti, že do vnitrozemí Islandu není povoleno jezdit s vozem s pohonem 2WD.

Galerie - Island dovolená