NAPŘÍČ TAJGOU S HUSKY, 5 DNÍ

Úchvatný výlet se psím spřežením husky napříč laponskou tajgou

Tento program vám nabídne celé tři dny strávené jízdou na spřežení s husky psy, kteří pocházejí z jedné z nejznámější chovatelské stanice ve Finsku. Husky z Finn-Jann stanice v Jurmu u Taivalkoski vás vezmou do snově zimní krajiny, zasněžených lesů a na zamrzlá jezera. Každý den si užijete 25 až 40 km dlouhou jízdu na husky spřežení, které budete řidit pouze vy. Úchvatný výlet se psím husky spřežením napříč laponskou tajgou.

To je jedinečná příležitost jak si můžete vychutnat dechberoucí výhledy do krajiny pravé laponské přírody, daleko od všech ruchů lidské činnosti. Tři dny strávíte s husky spřežením v tiché zimní přírodě, budete projíždět zasněženými lesy a přes zamrzlá jezera. Denně ujedete mezi 25 a 40 km s mnoha krásnými výhledy. Vychutnáte si to pravé Laponsko, daleko od všeho a všech.

První a poslední noc budete spát v útulné srubové chatě u řeky, která se nachází 5 minut od husky farmy. Ubytování nabízí dvoulůžkové pokoje se společným sociálním zařízením. Pravá finská sauna je pro vás také k dispozici. Během třídenního husky výletu v divočině budete nocovat v útulných dřevěných srubech se saunou.

IMG_6233
mushing
DSC_0239

Program

Příjezd na letiště Kuusamo nebo Oulu, kde vás vyzvedne personál Finn-Jann, transfer na husky farmu (cca 2 hodiny) a večeře. Ubytování a přenocování v chatě na břehu řeky 5 minut od husky farmy.

Po snídani se seznámíte s chodem stanice, čtyřnohými kamarády a místním personálem. Zapůjčíte si teplé kombinézy, rukavice a boty. Nejdříve vám bude vše detailně vysvětleno a ukázáno, posléze si zkusíte cvičnou jízdu na husky spřežení. Až budou všichni připraveni se svým vlastním psím týmem, vydáte se objevovat kouzlo mushingu do laponské divočiny.

Finn-Jan husky farma má tu výhodu, že velkou část krajiny a lesů kolem farmy vlastní, během vašeho putování tedy sotva narazíte na živou duši. Pocit svobody a odpojení se od civilizace se dostaví téměř okamžitě.
Společně s vaším týmem se první den vydáte na cestu cca 40 km dlouhou, a to do Kylkeinen srubu u jezera. Během cesty se připraví oběd na ohni.

V pozdním odpoledni dorazíte na místo noclehu. Nejprve je třeba postarat se o psy, zajistit dostatek dřeva a vody. Před večeří možná ještě budete mít čas na rybaření na zamrzlém jezeře. Po večeři si můžete odpočinout v sauně a otužilci se mohou schladit v ledové vodě jezera. Nocleh v chatce.

Následující ráno vás probudí nedočkaví psí nadšenci. Po všech ranních aktivitách a snídani se vydáte opět na cestu, tentokrát do Jänisvaara srubu, schovaném hluboko v lesích. Dnes si putování užijete ještě více než předchozí den, jelikož už vše nebude tak nové a neznámé. Během 40 km putování vás čeká oběd na otevřeném ohni v přírodě. Po příjezdu na srub vás čeká sauna, večeře a nocleh.

Třetí den se po celodenní jízdě na spřežení vrátíte zpět na husky stanici. Dnešní jízdu si maximálně vychutnáte, jste se svými husky již sehraný tým. I dnes si připravíte oběd v divočině a v pozdním odpoledni dorazíte zpět na Finn-Jann farmu. Zde se naposledy postaráte o své čtyřnohé kamarády a vychutnáte si tradiční finskou večeři. Přenocování v chatě u řeky.

Transfer zpět na letiště a odlet domů.

Doba trvání

5 dní / 4 nocí

Termíny

Příjezdy každý den mezi 7. 12. 2023 – 15. 4. 2024

Ceny za osobu

Doba 1:  7. 12. 23 – 19. 12. 23

Doba 2:  20. 12. 23 – 31. 3. 24

Doba 3:  1. 4. 24 – 15. 4. 24

Min. 2 osoby

od Kč 41.760 za osobu
  • Doba 1: Kč 41.760
  • Doba 2: Kč 52.240
  • Doba 3: Kč 41.760

Min. 3, max. 6 osoby

od Kč 35.940 za osobu
  • Doba 1: Kč 35.940
  • Doba 2: Kč 44.920
  • Doba 3: Kč 35.940
náš tip

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete sami. Na tamějším letišti budete vyzvednuti místním průvodcem a odvezeni na místo ubytování..
  • Tento program je vhodný pouze pro dospělé osoby.
  • Všechny aktivity jsou organizovány v malých mezinárodních skupinkách do max. 6 osob.
  • Pro vícedenní putování s husky spřežením dostanete k zapůjčení cestovní tašku na vaše osobní potřeby a oblečení, které budete během výpravy potřebovat. Taška může vážit max. 12 kg. Váš kufr a vše co si nebudete brát sebou na spřežení si necháte na husky farmě ve vaší chatce.

Galerie - Výlet se psím spřežením husky