OKOLO ISLANDU
11 DNÍ

Dovolená na Islandu, to nejlepší z Islandu za 11 dní

Prozkoumejte kouzelný Island během 11 dní a 10 nocí na letní cestě po ostrově. Vaše dovolená na Islandu začíná na západní straně, kde prozkoumáte krásný a mystický poloostrov Snæfellsnes. Na severní straně ostrova navštívíte město Akureyri, hlavní město severu, a na poloostrově Vatnsnes můžete spatřit tuleně vyhřívající se na pláži.

Objevíte jedinečnou krajinu sopečných lokalit, lávových polí a mystických ledovců. Obdivujte plovoucí ledovce v ledovcové laguně Jökulsárlón, kochejte se nádhernými horami a navštivte malebné vesničky. Nezapomeňte ochutnat vynikající humry v Höfnu a objevit nádherné jižní pobřeží Islandu. A samozřejmě zažijete trasu Zlatého okruhu, která zahrnuje nádherný vodopád Gullfoss, lokalitu horkých pramenů Geysir a národní park Thingvellir, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. První a poslední noc zůstanete v Reykjavíku, takže budete mít také možnost poznat atmosféru rušného hlavního města Islandu.

Tento zájezd s vlastní dopravou je pro nezávislé cestovatele ideálním způsobem, jak poznat to nejlepší, co Island nabízí.
Máte na výběr mezi různými typy vozů a tím, zda chcete v levných pokojích se společným sociálním zařízením nebo v komfortních pokojích s vlastním sociálním zařízením.

oraefajokull-panorama
Hey Iceland landscape (18)
dtw-skolaferdalag-2012-412

Program

Přílet na letiště Keflavik (A). V závislosti na čase příletu buď pojedete Flybusem do centra Reykjavíku (cca 45min), nebo zůstanete v oblasti Keflavíku. Přihlášení v hotelu.

Ráno vám autopůjčovna přistaví pronajaté auto k hotelu. Vaše dovolená na Islandu na vlastní pěst může začít! Dnes prozkoumáte oblast Borgarfjördur, která je uznávaná pro svou krásu a jako místo vzniku většiny islandských ság. Udělejte si čas na prohlídku Reykholtu, významného historického místa Islandu, a úchvatných lávových vodopádů Hraunfossar, což je sled vodopádů vytvářených říčkami vytékajícími z lávy Hallmundarhraun. Nedaleko se nachází vodopády Barnafoss a horký pramen Deildartunguhver.
Ubytování v oblasti Snæfellsnes (B).

Třetí den prozkoumáte poloostrov Snæfellsnes, který je proslulý úchvatnou krajinou, ledovci, vodopády a malými obcemi s bohatou tradicí. Udělejte si čas na návštěvu obce Arnastapi, kostela Búdir, černého písku pláže Djupalónssandur a velkolepého ledovce Snæfellsjökul, který je podle lidové pověsti jedním ze sedmi energetických center Země. Z vesnice Grundarfjördur je nádherný výhled na horu Kirkjufell, nejfotografovanější horu Islandu, a vodopád Kirkjufellsfoss.
Ubytování v oblasti Húnaflói/Skagafjördur (C).

Pozorujte tuleně koupající se na břehu poloostrova Vatnsnes a zároveň obdivujte velkolepý útes Hvíserkur, o kterém legenda tvrdí, že je to zkamenělý troll! Prozkoumejte oblast Skagafjördur a poloostrov Tröllaskagi s jeho vysokými horami a svěžími údolími. Než zakončíte den v Akureyri, zastavte se na farmě Glaumbær a u kostela Vidimýrarkirkja, dvou zachovalých historických staveb.
Ubytování v oblasti Akureyri (D).

Prohlédněte si vodopád Godafoss, jeden z nejúžasnějších islandských vodopádů, a poté se vydejte do oblasti jezera Mývatn – úžasného zázraku Islandu, které se vyznačuje osobitým přírodním prostředím, rozmanitou krajinou a kde můžete zažít to nejlepší z Islandu. Den zakončete relaxační koupelí v klenotu, kterým jsou přírodní lázně Mývatn.
Ubytování v okolí jezera Mývatn (E).

Dnes se vydáte do severní části národního parku Vatnajökull, který nabízí jedny z nejúžasnějších a nejjedinečnějších výhledů na Islandu, jako je kaňon Ásbyrgi, vodopád Dettifoss a útesy Hljódaklettar. Poté budete pokračovat do města Egilsstadir (F) kouzelně pustou krajinou Mödrudalsöræfi.
Ubytování v Egilsstadiru nebo jeho okolí.

Cesta po východních fjordech je malebná a nabízí výhledy na majestátní hory, fjordy a malé rybářské komunity. V okolí se nachází mnoho fascinujících míst, včetně osad jako Djúpivogur, Neskaupstadur, Seydisfjördur a Fáskrúdsfjördur, odkud je krásný výhled na Skrúdur, neobydlený skalní ostrov, který se prudce zvedá z vody východně od zálivu. Pokračujte do Höfnu, který je proslulý chutnými humry, a zajděte na večeři do jedné z místních restaurací.
Ubytování v oblasti Höfn (G).

Dnes si vychutnáte úchvatnou krajinu jihovýchodního pobřeží a uděláte si čas na prohlídku ledovcové laguny Jökulsárlón, největší ledovcové laguny svého druhu, jejíž krása vám vyrazí dech. Pokud se vydáte na plavbu po laguně, můžete se zblízka seznámit s ledovými krami a pozorovat tuleně dovádějící ve vodě. Můžete se také vydat na jedinečnou cestu tradičním vozem plným sena k mysu Ingólfshöfdi a zastavit se v národním parku Skaftafell, úžasné lokalitě a oblíbené oblasti divočiny. Skaftafell je plný turistických tras s nádhernými výhledy.
Ubytování v oblasti Vík/Kirkjubæjarklaustur (H).

Na jižním pobřeží Islandu se nachází řada úchvatných islandských atrakcí, včetně kaňonu Fjadrárgljúfur nedaleko Kirkjubæjarklausturu. Určitě si vyhraďte nějaký čas na prohlídku oblasti kolem města Vík, včetně poloostrova Dyrhólaey, odkud je na západě vidět nekonečná černá pláž, na východě skalní útvar Reynisdrangar a na severu ledovec Mýrdalsjökull. Pokračujte k vodopádu Skógafoss, jednomu z nejmalebnějších islandských vodopádů, a k vodopádu Seljalandsfoss.
Ubytování v oblasti Gullfoss/Geysir (I).

Prozkoumejte trasu Golden Circle, která zahrnuje nádherný vodopád Gullfoss, horký pramen Geysir a národní park Thingvellir, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštivte historickou katedrálu Skálholt a Kerid, 3000 let staré sopečné kráterové jezero v oblasti Grímsnes.
Vrácení pronajatého vozu a ubytování v Reykjavíku (J).

Dnes vaše dovolená na Islandu končí. Zpět na letiště Keflavik odjedete flybusem a odletíte domů.

Doba trvání

11 dní / 10 nocí

Termíny

Příjezd každý čtvrtek mezi 1. 5. 24 a 28. 9. 24

Ceny za osobu

Doba 1:

 • 1. 5. 24 – 31. 5. 24
 • 11. 9. 24 – 28. 9. 24

Doba 2:

 • 1. 6. 24 – 30. 6. 24
 • 26. 8. 24 – 10. 9. 24

Doba 3:

 • 1. 7. 24 – 25. 8. 24

Dvoulůžkový pokoj

s vlastní koupelnou a toaletou
Od Kč 59 460 za osobu při 2 dospělých a 1 autě
(VW Golf, Toyota Auris, Kia Ceed nebo podobné)
 • Doba 1: Od Kč 59 460
 • Doba 2: Od Kč 62 435
 • Doba 3: Od Kč 66 460

Dvoulůžkový pokoj

s vlastní koupelnou a toaletou
Od Kč 52 800 za osobu při 4 dospělých a 1 autě
(VW Golf, Toyota Auris, Kia Ceed nebo podobné)
 • Doba 1: Od Kč 52 800
 • Doba 2: Od Kč 54 560
 • Doba 3: Od Kč 56 660

Dvoulůžkový pokoj

s vlastní koupelnou a toaletou
Od Kč 61 210 za osobu při 2 dospělých a 1 autě
(Skoda Octavia kombi, Kia Ceed kombi nebo podobné)
 • Doba 1: Od Kč 61 210
 • Doba 2: Od Kč 64 000
 • Doba 3: Od Kč 72 600

Dvoulůžkový pokoj

s vlastní koupelnou a toaletou
Od Kč 53 680 za osobu při 4 dospělých a 1 autě
(Skoda Octavia STW, Kia Ceed STW nebo podobné)
 • Doba 1: Od Kč 53 680
 • Doba 2: Od Kč 55 430
 • Doba 3: Od Kč 59 630

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Tato dovolená na Islandu je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně. Na místě obdržíte tablet s nahraným itinerářem, který vás prostřednictvím GPS provede vaší individuální cestou, ukáže a doporučí zajímavá místa v okolí a poskytne užitečné informace. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
 • Děti ve věku 2-11 let, které sdílejí auto a pokoj s minimálně 2 dospělými, platí pouze 25 150 Kč za dítě.
 • Uvedené vozy k pronájmu jsou vozy s manuální převodovkou a pohonem 2WD. S těmito vozy můžete jezdit kdekoli na Islandu po asfaltových silnicích. Automatická převodovka na vyžádání. Pokud byste chtěli trochu prozkoumat i vnitrozemí ostrova, pak potřebujete auto s náhonem 4WD na štěrkové cesty a někdy i přejezdy řek. Mějte prosím na paměti, že do vnitrozemí Islandu není povoleno jezdit s vozem s pohonem 2WD.

Galerie