PODZIMNÍ POLÁRNÍ ZÁŘE U JEZERA INARI
4 DNY

Zažijte odrazy polární záře na jezeře Inari!

Každý rok kolem poloviny srpna začíná zcela nová sezóna polární záře. Noci jsou opět dostatečně dlouhé a na oblohu se vrací magická podzimní polární záře.

Podzimní měsíce dodávají pozorování polární záře další rozměr. Na rozdíl od zimních měsíců, kdy jsou všechna jezera zamrzlá a pokrytá sněhem, se na podzim na hladině jezer odráží nádherné polární záře. Takže vlastně můžete vidět dvě polární záře místo jedné!

Jezero Inari vysoko na severu finského Laponska je proslulé místo k pozorování polární záře. Je to ideální destinace, kam se na podzim vydat a zažít tento zázrak přírody!

Během čtyřdenního pobytu budete nejen aktivně vyhledávat polární záři, ale také zažijete krásy a barvy laponského podzimu, seznámíte se s místním způsobem života a navštívíte také farmu psích spřežení.
Připravte se na zážitek na celý život a hlavně, nezapomeňte si fotoaparát!

46823324385_acff55a308_o
30547018527_43bfea2a10_o
47739627001_3b789ff171_o

Program

Přejezd z letiště Ivalo do vesničky Inari (cca 1 hod jízdy). Během ubytování na recepci obdržíte poukázky do Sámi muzea Siida. Před nebo po večeři vás čeká malý workshop (cca 1 hod) na téma polární záře: dozvíte se hlavní informace o tomto jevu, prohlédnete si fotografie, zjistíte jak a proč polární záře vzniká, naučíte se používat online webové stránky pro předpověď polární záře a zjistíte více o nastavení fotoaparátu pro fotografování polární záře.

Ráno se setkáte s nádhernými arktickými saňovými psy na husky farmě (jízda na psím spřežení není v tuto dobu ještě možná, jedná se tedy pouze o návštěvu husky farmy bez jízdy na psím spřežení). Každý pes má svůj zvláštní příběh, o který se s vámi musher neboli psovod rád podělí. Po návštěvě vás čeká převoz zpět do vašeho ubytování v Inari. Celková doba trvání včetně transferů: 1,5 hodiny.

Odpoledne je volné, ale po večeři vás čeká krásný program! Během této fantastické exkurze za polární září toho zažijete opravdu hodně. Váš průvodce vás vezme do “kempu polární záře”. V tradiční chatě kota vám průvodce připraví u otevřeného ohně chutný sobí burger. Budete mít také příležitost znovu se setkat s arktickými husky. Při troše štěstí tančící polární záře zbarví oblohu nad vámi a vy můžete jen tak odpočívat a užívat si, nebo třeba zachytit tento okamžik fotoaparátem. Průvodce vám pomůže najít správné nastavení pro pořízení snímků vaším vlastním fotoaparátem. Doba trvání 3,5 hodiny.

Po snídani vás průvodce zavede na turistické stezky v okolí vesnice Inari. Trasa je poměrně nenáročná a během túry vám průvodce poví o okolní přírodě. Během srpna a září můžete po cestě sbírat také lesní plody a houby. Součástí výletu je i malé občerstvení u ohně. Doba trvání 3 hodiny. Odpoledne je volné a máte možnost navštívit muzeum Sámů.

Po večeři se vydáte na lov polární záře. Až do 20. října vás rybářská loď vezme na plavbu po jezeře Inari. Pokud bude obloha jasná, budete mít nejlepší možnost zažít polární záři na jedinečném místě, kde není žádné světelné znečištění a je zde jasný výhled na oblohu. Dokonce i hvězdy vám připadají bližší, když vás obklopuje jen divoké jezero. Doba trvání 2 hodiny.

Po 20. říjnu je již jezero Inari na plavbu lodí zamrzlé, a tak se na lov polární záře vydáte raději autem. Místní průvodce zkontroluje předpověď počasí, aby zjistil, jakým směrem se mraky pohybují, a také zná nejlepší místa pro pozorování. Z Inari se můžete vydat pěti různými směry, takže tato možnost výrazně zvyšuje šanci na nalezení polární záře. Doba trvání 4 hodiny.

Nastal čas odjezdu zpět domů, ale snad se vám Laponsko vepsalo do duše. Check-out a zpáteční transfer na letiště Ivalo. Doba přejezdu cca 1 hodina.

Doba trvání

4 dny / 3 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 1. 9. – 30. 11. 2024

Ceny za osobu

Standardní dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
25 370 za osobu
 •  

Chatka 'Crow Creek'

pro dvě osoby
24 750 za osobu
 •  

Saunové studio

pro tři osoby
27 080 za osobu při dvou osobách
 •  

Pobřežní chatka se saunou

pro čtyři až šest osob
29 180 za osobu při dvou osobách
 •  

Superior dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
26 920 za osobu
 •  

Panoramatická chatka

pro dvě osoby
26 700 za osobu
 •  

Saunové apartmá

pro tři až čtyři osoby
30 420 za osobu při dvou osobách
 •  

Aurora chatka

pro tři osoby
33 700 za osobu při dvou osobách
 •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Tento program zahrnuje polopenzi. Na přání lze přidat oběd. Pokud si chcete oběd uvařit sami, v chatkách je k dispozici kuchyňka a supermarket je vzdálen pouhých 500 metrů.
 • Upozorňujeme, že panoramatické a polární chaty se nacházejí 700 metrů od hotelu.
 • Jako další aktivitu si můžete rezervovat:
  • aurora sauna, cena pro 1-2 osoby na 1 hodinu: Kč 1 510 ; osoba navíc: Kč 395 (max. 6 osob)
  • aurora sauna a vířivka, cena pro 1-2 osoby na 3 hodiny: Kč 9 480; osoba navíc: Kč 755 (max. 6 osob)

 • Pokud chcete, můžete se první nebo poslední noc svého pobytu ubytovat v chatě Aurora (minimálně 2 osoby). Tato chata s prosklenou střechou je ideální pro pozorování polární záře z vaší postele.
  • Příplatek, pokud jste ubytováni ve standardním pokoji: Kč 2 730 za osobu.
  • Příplatek, pokud se ubytujete v pokoji superior: Kč 2 170 za osobu.
  • Příplatek, pokud jste ubytováni v panoramatické chatě: Kč 2 540 za osobu.
  • Příplatek v případě pobytu v saunovém studiu: 2 420 Kč za osobu.
  • Příplatek v případě pobytu v saunovém apartmá: 1 210 Kč za osobu.
  • Příplatek, pokud se ubytujete v chatě “Crow Creek”: 3 260 Kč za osobu
 • Tento program je individuální, nejedná se o skupinový zájezd. Do Finska cestujete individuálně. Na letišti vás vyzvedne místní průvodce a odveze vás do místa ubytování. Během všech uvedených aktivit jste součástí mezinárodní skupiny přibližně 10-12 osob. Místní průvodci hovoří pouze anglicky. Základní znalost hovorové angličtiny je proto nezbytná.

Galerie 'Podzimní polární záře'