MENESJÄRVI, NA CESTĚ ZA POLÁRNÍ ZÁŘÍ
5 DNÍ

Užijte si blízkost přírody a její nezaměnitelné ticho​

Na cestě za polární září ! Užijte si pravou laponskou atmosféru na severu Finska v oblasti, která je známá svou vysokou aktivitou polární záře.

Útulné ubytování v hotelu, který se nachází na břehu rozlehlého jezera vám poskytne ideální podmínky pro sledování a fotografování polární záře.  Během vašeho pětidenního pobytu se dozvíte pár triků a tipů ohledně specifického fotografování tohoto jevu. Každý večer pak máte možnost si vše vyzkoušet v terénu a zkusit ulovit tu nejlepší fotografii polární záře.

Přes den vás čekají typické laponské aktivity jako výlet s husky spřežením, výprava na sněžném skútru, rybaření na zamrzlém jezeře a návštěva sobí farmy. Každý podvečer si můžete užít typické finské saunování a výborné domácí večeře. Ubytováni budete ve stylových dvoulůžkových pokojích.

Hotel Korpikartano Lake Menesjärvi
Reindeer herding family
Husky woman

Program

Příjezd na letiště Ivalo a přejezd do hotelu (cca 1hod). Přivítání, večeře a info ohledně následujícího týdne.

Vítejte v zimní laponské pohádce! Po snídani se seznámíte s nejdůležitějším dopravním prostředkem v Laponsku, sněžným skútrem. Po krátké instruktáži vyjedete do dechberoucí bílé krajiny (2 osoby na sněžný skútr). Zhruba v půlce vaší jízdy přijde čas na rybaření. V zamrzlém jezeře uděláte díru do ledu a budete se snažit chytit rybu. Po příjezdu zpět vás čeká chutný oběd a pak aktivita či procházka po okolí na běžkách nebo sněžnicích.

Po večeři se vám bude věnovat hostitel, který vám vysvětlí a řekne vše o tolik známé polární záři. Na základě fotografického materiálu vám vysvětlí původ tohoto tajemného jevu a podělí se s vámi o tipy a triky, jak nejlépe vyfotit a zvěčnit tak tuto magickou chvíli. Nebudete ochuzeni ani o praktický nácvik. V ten pravý čas se na sněžnicích vydáte na zamrzlé jezero, vyberete vhodné místo a nainstalujete si své kamery (stativ je na místě zdarma k zapůjčení, ale v omezeném počtu. Vlastní stativ je tedy vždy výhodou). Pak už budete s nadějí vyhlížet polární záři na jasné obloze. Přenocování v hotelu.

Po snídani se vydáte na sobí farmu. V Laponsku jsou sobi velmi důležitou součástí života místních obyvatel a těší se velkému respektu v kultuře místních Sámů. Budete seznámeni s jedinečným životem na sobí farmě, dozvíte se něco o minulosti Sámů a jejich napojení na toto nádherné zvíře. Budete mít možnost soby nakrmit a v tichosti je pozorovat a obdivovat. Sámové jsou také velice zruční v manuálních pracích a z jejich výrobků budete doslova unešeni. Oběd si vychutnáte na hotelu. 

Odpoledne si můžete užít saunu, vířivku nebo se jít projít po okolí. Večeře bude podávána na hotelu. Na cestě za polární září! Po setmění se opět vydáte na lov polární záře, tentokrát na sněžných skútrech. Nocleh v hotelu.

Po snídani se setkáte s husky přímo u hotelu. Následuje seznámení se s husky, ukázka jízdy na spřežení, instruktáž a příprava na vyjíždku. Do přírody se vydáte ve dvou lidech na jednom spřežení, jedna osoba sedí na saních, druhá řídí a v polovině cesty se vystřídáte. Výlet bude trvat zhruba dvě hodiny. 

Po obědě se vydáte do městečka Inari, hlavním městě Sámů. Navštívíte Siida muzeum, které je zaměřeno na historii a kulturu Sámů (vstupenka je zahrnuta v ceně). V muzeu můžete navštívit několik řemeslných dílen a vyrobit si typický laponský suvenýr. Večeře a volný večer na hotelu.

Po snídani vás čeká transfer na letiště a odjezd domů.

Doba trvání

5 dní / 4 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 1. 12. 2024 – 31. 3. 2025

Ceny za osobu

Standardní dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
40 290 za osobu když minimálně 2 osoby
  •  

Standardní dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
35 300 za osobu když minimálně 4 osoby
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně. Na tamějším letišti vás vyzvedne místní průvodce a odveze vás na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
  • Cena programu pro dítě ve věku od 4 do 14 let v doprovodu minimálně 2 dospělých osob je 31 730 Kč.
  • Důležitá informace: Pro řízení sněžného skútru je potřeba být držitelem řidičského oprávnění skupiny B, vlastní odpovědnost je 1 000 €.

Galerie