Project omschrijving

Na cestě za polární září 5 dní

Užijte si pravou laponskou atmosféru na severu Finska v oblasti, která je známá svou vysokou aktivitou polární záře. Útulné ubytování v hotelu, který se nachází na břehu rozlehlého jezera vám poskytne ideální podmínky pro sledování a fotografování polární záře. Majitel hotelu Timo je sám nadšený fotograf a už roky se zabývá focením tohoto polárního úkazu. Během vašeho pětidenního pobytu se dozvíte pár triků a tipů ohledně specifického fotografování tohoto jevu. Každý večer pak máte možnost si vše vyzkoušet v terénu a zkusit ulovit tu nejlepší fotografii polární záře.

Přes den vás čekají typické laponské aktivity jako výlet s husky spřežením, výprava na sněžném skútru, rybaření na zamrzlém jezeře a návštěva sobí farmy. Každý podvečer si můžete užít typické finské saunování a výborné domácí večeře. Ubytováni budete ve stylových dvoulůžkových pokojích.

  • Program na 5 dní / 4 noci
  • Se zaměřením na polární záři

  • Husky spřežení, sněžný skútr, rybaření na jezeře a sobí farma

Program

Den 1 – Příjezd Příjezd na letiště Ivalo a přejezd do hotelu (cca 1hod). Přivítání, večeře a info ohledně následujícího týdne.
Den 2 –Výlet na sněžném skútru, rybaření na jezeře a workshop o polární záři Vítejte v zimní laponské pohádce! Po snídani se seznámíte s nejdůležitějším dopravním prostředkem v Laponsku, sněžným skútrem. Po krátké instruktáži vyjedete do dechberoucí bílé krajiny. Zhruba v půlce vaší jízdy přijde čas na rybaření. V zamrzlém jezeře uděláte díru do ledu a budete se snažit chytit rybu. Po příjezdu zpět vás čeká chutný oběd a pak aktivita či procházka po okolí na běžkách nebo sněžnicích.

Po večeři se vám bude věnovat hostitel Timo, který vám vysvětlí a řekne vše o tolik známé polární záři. Na základě fotografického materiálu vám vysvětlí původ tohoto tajemného jevu a podělí se s vámi o tipy a triky, jak nejlépe vyfotit a zvěčnit tak tuto magickou chvíli. Nebudete ochuzeni ani o praktický nácvik. V ten pravý čas se na sněžnicích vydáte na zamrzlé jezero, vyberete vhodné místo a nainstalujete si své kamery (stativ je na místě zdarma k zapůjčení, ale v omezeném počtu. Vlastní stativ je tedy vždy výhodou). Pak už budete s nadějí vyhlížet polární záři na jasné obloze. Přenocování v hotelu.

Den 3 – Návštěva sobí farmy a večerní výlet za polární září na sněžném skútru Po snídani se vydáte na sobí farmu. V Laponsku jsou sobi velmi důležitou součástí života místních obyvatel a těší se velkému respektu v kultuře místních Sámů. Budete seznámeni s jedinečným životem na sobí farmě, dozvíte se něco o minulosti Sámů a jejich napojení na toto nádherné zvíře. Budete mít možnost sobi nakrmit a v tichosti je pozorovat a obdivovat. Sámové jsou také velice zruční v manuálních pracích a z jejich výrobků budete doslova unešeni. Oběd si vychutnáte na hotelu. Odpoledne si můžete užít saunu, vířivku nebo se jít projít po okolí. Večeře bude podávána na hotelu. Po setmění se opět vydáte na lov polární záře, tentokrát na sněžných skútrech. Nocleh v hotelu.
Den 4 – Výlet s husky přežením a kultura Sámů Po snídani se setkáte s husky přímo u hotelu. Následuje seznámení se s husky, ukázka jízdy na spřežení, instruktáž a příprava na vyjíždku. Do přírody se vydáte ve dvou lidech na jednom spřežení, jedna osoba sedí na saních, druhá řídí a v polovině cesty se vystřídáte. Výlet bude trvat zhruba dvě hodiny. Po obědě se vydáte do městečka Inari, hlavním městě Sámů. Navštívíte Siida muzeum, které je zaměřeno na historii a kulturu Sámů (vstupenka je zahrnuta v ceně). V muzeu můžete navštívit několik řemeslných dílen a vyrobit si typický laponský suvenýr. Večeře a volný večer na hotelu.
Den 5 – Odjezd Po snídani vás čeká transfer na letiště a odjezd domů.

Doba trvání

5 dní / 4 noci

Termíny

Příjezd denně mezi 1.12.2020 – 31.3.2021

Ceny

Min. 2 osoby 31.730 Kč za osobu
Min. 4 osoby 30.710 Kč za osobu
Jednolůžkový pokoj příplatek 3.395 Kč
Příplatek za termín 20.12.2020 – 06.01.21 815 Kč za osobu

Cena zahrnuje

Cena nezahrnuje

4 noci ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s koupelnou Mezinárodní lety
Všechna jídla- plná penze Pojištění
Aktivity na základě programu
Zpáteční přejezdy z letiště Ivalo
Zajištění dopravy na dané aktivity
Zapůjčení teplého zimního oblečení na aktivity: jízda na husky spřežení a sněžném skútru
Využití sněžnic, lyží, sání a jiné
Anglicky mluvící místní průvodce

Poznámky

  • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete sami. Na tamějším letišti budete vyzvednuti místním průvodcem a odvezeni na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
  • Tento program není vhodný pro děti mladší 7 let
  • Důležitá informace: Pro řízení sněžného skútru je potřeba být držitelem oprávnění skupiny B, vlastní odpovědnost je 800 €.
Ano, mám zájem o tento program