RUCH MĚSTA A KLID PŘÍRODY
5 DNÍ

Objevte Helsinky a nedaleký národní park Nuuksio

Co vidět v Helsinkách ? V hlavním městě Finska najdete světoznámou architekturu, design, muzea a skvělé restaurace.

Pokud jste gurmáni, doporučujeme ochutnat skvělou finskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací. Milovníci nakupování mají na výběr z velkého množství butiků, obchodů, bleších trhů nebo nákupních center. A až vás budou bolet nohy ze všeho toho chození, pak se můžete osvěžit v moři a užít si příjemné teplo v jedné z mnoha saun ve městě.

Helsinky jsou také jedním z mála hlavních měst na světě, kde je skutečná příroda tak blízko obyvatelům. Uvnitř města, v téměř deset kilometrů dlouhých zelených plicích helsinského Centrálního parku, téměř zapomenete, že se nacházíte ve městě s více než 600 000 obyvateli.

Za městem pak leží národní park Nuuksio a je skutečnou zelenou oázou v metropolitní oblasti. Národní park Nuuksio se nachází pouhých 30 minut jízdy od Helsinek a jeho krajině dominují soutěsky a rokle, skalnaté kopce porostlé lišejníky a borovicové lesy. Na návštěvníky zde čeká mnoho malebných míst. Strmé skály se zvedají do výšky a nabízejí nádherný výhled na více než 80 malých jezer a rybníků v Nuuksiu.

Během tohoto pětidenního programu zažijete kontrast mezi rušnou atmosférou živých Helsinek a naprostým klidem finské přírody v Nuuksiu.

První dvě noci strávíte v hotelu Folks Hotel Konepaja, městském lifestylovém hotelu na severní straně Helsinek. Nachází se v nově vybudované čtvrti Vallila a v pěší vzdálenosti od helsinského SEA LIFE, olympijského stadionu a zábavního parku Linnanmäki. Tramvaj zastavuje přímo před hotelem a do centra města se dostanete za 15 minut.

Poslední dvě noci budete spát přímo v srdci národního parku Nuuksio. Haltia Lake Lodge nabízí kvalitní ubytování, dobré jídlo a požitek z pobytu v přírodě.

Všechny transfery mezi hotely a z/na letiště jsou zahrnuty v tomto programu!

Helsinky - pohled na Senátní náměstí a katedrálu
Folks Hotel Konepaja, Helsinky
ALA Architects Helsinky Central Library Oodi

Program

Po příletu do Helsinek vám z letiště Helsinki-Vantaa (A) bude domluven transfer do hotelu Folks Hotel Konepaja (B) (doba transferu 25 minut).

Po ubytování v hotelu můžete strávit chvíle odpočinku ve wellness centru, kde se nacházejí dvě sauny a bohatě vybavená posilovna.

V 19:00 vás čeká welcome drink v hotelové hale. Poté si můžete dopřát dobrou večeři v hotelové restauraci Albina (nepovinné a platí se na místě).
Přenocování v hotelu Folks Konepaja.

Po snídani máte celý den na prohlídku krásných Helsinek. Do centra města se nejsnáze dostanete tramvají, která staví přímo před hotelem.

Co vidět v Helsinkách? Volba je zcela na vás a můžete se rozhodnout až dle aktuálního počasí. V létě jsou dny velmi dlouhé a trávit čas venku je radost. Můžete se projít ulicemi centra Helsinek a prohlédnout si mnoho památek, jako je katedrála, knihovna Oodi a skalní kostel, nebo můžete také využít jeden z mnoha trajektů, které vyplouvají z přímořského Tržního náměstí a křižují helsinské souostroví. Doporučujeme například výlet na pevnostní ostrov Suomenlinna, který je zapsán na seznamu UNESCO.

Helsinky , Stará tržnice

Máte rádi vodu? Pak určitě nevynechejte návštěvu v jedinečném bazénu Allas Sea Pool, který se nachází hned vedle náměstí Market Square. Zde si můžete užít saunu nebo si zaplavat ve venkovních bazénech. A pokud si budete chtít zajít na něco dobrého, určitě zajděte do krásné Staré tržnice, kde si můžete koupit čerstvé potraviny v mnoha stáncích.

Helsinky - Muzeum současného umění Kiasma

Když je počasí méně příznivé nebo v období zimy, jsou pro vás ideálním útočištěm četná muzea, která v Helsinkách najdete. Krásnými příklady jsou Muzeum moderního umění Kiasma, výstava umění a městské kultury Amos Rex, HAM (Helsinki Art Museum) a Muzeum designu.

Zajímavým doplňkem pro 24hodinovou návštěvu Helsinek je karta Helsinki City nebo Region Card, která zahrnuje mnoho vstupů. Více informací o této kartě najdete na naší stránce destinace “Helsinky a Nuuksio” v sekci “Aktivity”.

Přenocování v hotelu Konepaja.

Po snídani máte čas na prohlídku okolí hotelu, které se nazývá Vallila. Kdysi průmyslová čtvrť Vallila Konepaja je dnes centrem módních restaurací a barů a nových forem umění. V této příměstské oblasti se ocitnete v blízkosti čtvrti Pasila s nástěnnými malbami pouličního umění a v pěší vzdálenosti od helsinského SEA LIFE, olympijského stadionu a zábavního parku Linnanmäki.

Haltia Lake Lodge

Krátce po poledni se přesunete (doba přepravy 40 minut) do Haltia Lake Lodge v národním parku Nuuksio (C). Po ubytování se můžete vydat na průzkum krásné přírody. V pozdním odpoledni vás čeká sauna, po které můžete povečeřet v restauraci v přírodním centru Haltia nebo si vybrat z nabídky baru v Haltia Lake Lodge (nepovinné a platí se na místě).

Večer můžete až do 23:00 trávit čas v lesním salónku a baru.
Přenocování v lodži.

Po snídani se můžete vydat na průzkum místní přírody. Nejjednodušší způsob jak poznat národní park Nuuksio je pěší turistika po značených stezkách. Začátečníci i zkušení turisté najdou vhodné outdoorové cíle mezi mnoha naučnými stezkami, okruhy a dalšími trasami. V Nuuksiu si můžete přírodu vychutnávat také na kole nebo na koni.

Odpoledne můžete dál strávit venku nebo navštívit finské přírodní centrum Haltia. Nachází se pouhých 200 m od chaty. V přírodním centru na vás čekají nádherné výstavy, půjčovna vybavení a malý obchod.

Návštěva sobů v národním parku Nuuksio

Můžete se také rozhodnout pro aktivitu s průvodcem (v angličtině). Průvodce vás zavede nenáročnou túrou až na farmu sobů. Během výletu vám průvodce řekne zajímavosti o této oblasti a přírodě kolem vás. Při troše štěstí uvidíte i některé obyvatele místních lesů. Upozorňujeme, že sobí farma je otevřena pouze o víkendu (v sobotu a v neděli).

Na farmě vás sobi překvapí svou zvídavostí a přátelskou povahou. Pokud s sebou budete mít nějaký mech, budete na okamžik jejich nejlepší kamarád. Po prohlídce farmy se přesunete do chaty, kde si u rozdělaného ohně vychutnáte kávu a buchty. Cena této tříhodinové volitelné aktivity je 3 500 Kč za osobu. Upozorňujeme, že během této aktivity doporučujeme turistickou obuv.

V pozdním odpoledni je čas na saunování a večeři. Přenocování v lodži.

Po snídani je čas na odjezd. Domluvený transfer vás odveze na letiště.
Mapa - Ruch města a klid přírody

Doba trvání

5 dní / 4 noci

Termíny

Celoročně

Ceny za osobu

Hotelový pokoj v Helsinkách a v NP Nuuksio

pro dvě osoby
17 900 za osobu
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Do Finska cestujete individuálně. Dostanete od nás brožuru se všemi informacemi, které pro svou cestu potřebujete.
  • Cena tohoto programu je stanovena pro dvě osoby. Pro větší skupiny nebo rodiny vám na vyžádání rádi vypracujeme cenovou nabídku. Příplatek za jednolůžkový pokoj je rovněž na vyžádání.
  • Pokud chcete v Helsinkách a/nebo v Nuuksiu strávit několik dní navíc, je to samozřejmě možné. Jak jsme již uvedli, odpověď na otázku ” Co vidět v Helsinkách ” je velmi různorodá, takže určitě můžete vyplnit několik dní navíc. V Nuuksiu můžete přidat některé activity jako jsou pěší túry, kanoistika, pozorování ptáků, jóga, E-fatbiking, sběr bylinek a lesních plodů nebo koupání.
  • V Haltia Lake Lodge můžete také strávit noc v glampingu. Tento luxusní stan o rozloze 18 m² má 2 lůžka 80 x 200 cm, mrazicí záchod, klimatizaci/topení, ledničku, konvici na kávu a čaj a vlastní terasu. Příplatek za tento glamping činí cca 2 000 Kč za osobu a noc (v závislosti na ročním období).

Galerie - co vidět v Helsinkách a Nuuksio