RUKA, JEDINEČNÝ ZIMNÍ ZÁŽITEK
6 DNÍ

Lyžařské středisko a centrum aktivit, objevte nádhernou Ruku

Jedinečný zimní zážitek , přesně to nabízí Ruka, která se nachází jižně od polárního kruhu, na půli cesty mezi letištěm Kuusamo a známým národním parkem Oulanka.

Ruka je jedním z nejznámějších finských lyžařských středisek. Z vrcholu kopce Ruka (492 m n. m.) si můžete užít mnoho upravených sjezdovek, z nichž nejdelší je dlouhá 1300 m. Všechny upravené sjezdovky dohromady měří celkem 20 km: 41 % tvoří modré (začátečníci), 43 % červené (středně pokročilí) a 16 % černé (pokročilí). Přímo z vesnice vás na vrchol kopce vyveze nejméně 22 lanovek a vleků. V obci se nacházejí čtyři půjčovny lyží, kde si můžete zapůjčit sjezdové vybavení, snowboardy a běžky. Když už jsme u běžeckého lyžování: v oblasti Kuusamo je téměř 500 km běžeckých tratí (z toho 40 km osvětlených) a z toho 125 km přímo v Ruce (z toho 23 km osvětlených).

Toto “pěší” městečko (centrum městečka je zcela bez aut) však nabízí mnohem víc než jen lyžování. Ruka je známá svými fantastickými trasami pro jízdu na sněžných skútrech a velkou nabídkou zimních aktivit (i s průvodcem). V Ruce je velkým lákadlem nedotčená příroda, kde narazíte na promrzlé a zasněžené stromy, nádhernou polární záři, užijete si husky spřežení, splavení ledové řeky, sněžné skútry a vychutnáte si skvělou kuchyni. Určitě se jedná o jedinečný zimní zážitek!

Ubytujete se v hotelu Arctic Zone, odkud budete mít vše blízko. Ať už si budete chtít zalyžovat, nebo vyrazit na nákupy, vše je kousek od hotelu. “Safari centrum” odkud začínají všechny vaše aktivity, je dokonce hned vedle hotelu. Světlé a prostorné pokoje hotelu Arctic Zone nabízejí pěkný výhled na vesnici Ruka a okolní přírodu. V nejvyšším patře hotelu je dokonce terasa, která vám umožní vychutnat si nádherný výhled do všech stran.

Během vašeho šestidenního dobrodružství zjistíte, že vesnice Ruka je opravdu skvělou volbou pro dovolenou a jedinečný zimní zážitek!

Jedinečná aktivita, plavba po řece Kiveskoski
Výlet na sněžnicích v úžasné přírodě, jedinečný zimní zážitek.
V Ruce se sjezdovky nacházejí přímo za hotelem.

Program

Přílet na letiště Kuusamo. Transfer do vesnice Ruka. Večeře a přenocování v hotelu Arctic Zone.

Po snídani si užijete vzrušující jízdu na sněžném skútru rozmanitým terénem Ruky. Toto safari je vhodné i pro začátečníky. Zkušený průvodce vás naučí základním dovednostem jízdy na sněžném skútru a poté se vydáte na cca hodinovou neboli 20 km dlouhou jízdu na sněžném skútru (vše v závislosti na dovednostech skupiny.) Nejmenší děti budou sedět na saních tažených sněžným skútrem.
Oběd v hotelu. Odpoledne volno, ideální čas na lyžování.
Večeře v hotelu

Ráno se vydáte na výlet na sněžnicích do Oulanky, jednoho z nejkrásnějších finských národních parků.
Trasa povede podél řeky Kitka a vy budete moci vidět divoké Allokkokoski peřeje a samozřejmě jedno z nejfotogeničtějších míst v Kuusamu, Myllykoski. K obědu si u otevřeného ohně vychutnáte sendviče a kávu. Doba trvání: 4 hodiny.

Večer vás čeká další vzrušující dobrodružství. Pojedete do kempu Datza, který se nachází na otevřeném kopci, kde není žádné rušivé okolní světlo. Jinými slovy, ideální podmínky pro pokus o pozorování polární záře. Abyste se během hledání polární záře zahřáli, bude vám podávána teplá polévka a káva. Doba trvání: 3 hodiny.

Snídaně a časný oběd.
V poledne se přesunete na huskyfarmu, kde už na vás budou čekat nedočkaví husky psi. Projížďka s husky spřežením vás zavede na 5 km dlouhou trasu zasněženým lesem (2 osoby na jednom spřežení ). Jízda trvá asi 30 minut. Po jízdě bude čas se pomazlit a vyfotografovat si pejsky. Před návratem zpět do Ruky si u táboráku vychutnáte občerstvení.

Zbytek odpoledne je volný.
Večeře v hotelu.

Snídaně a časný oběd.
V poledne vás čeká jedinečný zimní zážitek! Poté, co se obléknete do plovacího obleku, záchranné vesty a helmy, vás průvodce vezme na krásnou řeku Kiveskoski. Po základní instruktáži se ponoříte do lákavého proudu průzračné vody. Necháte se unášet pomalu plynoucí ledovou řekou a užijte si jízdu. Můžete jen relaxovat a spláchnout starosti všedního dne. V řece budete plavat dvakrát 15 minut. Minimální výška postavy, která je pro tuto aktivitu z bezpečnostních důvodů vyžadována, je 150 cm. Po splavení se bude podávat teplý nápoj.

Večer si vychutnáte večeři v kempu Kammi v divočině. Tábor se nachází na břehu rybníka Petäjälampi uprostřed divokého lesa Petäjävaara. Hlavní budova kempu, která byla v roce 2010 vybrána jako “nejromantičtější restaurace na světě”, je částečně pod zemí. Stovky čajových svíček, krb a krasné prostředí vytvářejí jedinečnou atmosféru.

Po snídani transfer na letiště Kuusamo a odlet domů.
Ruka, jedinečný zimní zážitek, mapa

Doba trvání

6 dní / 5 nocí

Termíny

Příjezd každou neděli od 1. ledna do 30. března 2024.

Ceny za osobu

Dvoulůžkový pokoj

s manželskou postelí nebo oddělenými lůžky
42.490 za osobu
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně. Na tamějším letišti vás vyzvedne místní průvodce a odveze vás na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
  • Minimální věk pro tento program je 14 let.
  • Minimální výška pro tento program je 150 cm.
  • Důležitá informace: Pro řízení sněžného skútru je potřeba být držitelem řidičského oprávnění skupiny B, vlastní odpovědnost je 1.000 €.

Galerie - Ruka, jedinečný zimní zážitek