SKUPINOVÁ DOVOLENÁ SE PSÍM SPŘEŽENÍM
8 DNÍ

S česky mluvícím průvodcem na expedici v severním Švédsku

Jedinečná skupinová dovolená se psím spřežením v severním Švédsku v termínu od 22. do 29. ledna 2024! Místní česky mluvící průvodce vás vezme na vzrušující výlet s vlastním psím spřežením na trasu mezi Kirunou a horami, které tvoří hranici s Norskem. Na jedné straně vás budou obklopovat nekonečné výhledy do krajiny a na druhé straně nádherně se tyčící vrcholky hor. Jediné, co v přízračném klidu uslyšíte, bude běh vašich psů a klouzání saní po sněhu.

Během šesti dnů budete putovat od jedné chaty ke druhé, tichými lesy, přes zamrzlá jezera a řeky. Denní vzdálenosti ujeté se psím spřežením se budou pohybovat mezi 25 a 50 km. Každý den vás čeká oběd formou pikniku uprostřed úchvatné zimní scenérie. Po příjezdu do chaty se nejdříve postaráte o psy, přinesete dřevo a vodu a společně si uvaříte večeři. Večer je čas na odpočinek, saunu, a pokud budete mít štěstí, uvidíte i polární záři tančit po obloze.

Pokud to počasí dovolí, navštívíte také světoznámý ICEHOTEL v Jukkasjärvi (vstupné není zahrnuto v ceně programu).

P1010051
DSCN1535
20170315-IMG_8428

Program - Skupinová dovolená

Let z Vídně do Stockholmu a ze Stockholmu do Kiruny. Přílet na letiště v Kiruně, kde vás vyzvedne místní průvodce a odveze vás na husky farmu (cca 20 minut jízdy). Odpoledne strávíte na husky farmě, kde obdržíte potřebné vybavení. Můžete se také seznámit s husky pejsky. Po večeři proběhne informační schůzka o vašem nadcházejícím dobrodružství. Přenocování v místní čtyřlůžkové chatě se společnou koupelnou.

Po snídani se seznámíte se svým husky týmem na nadcházející cestu a naučíte se základy manipulace se saněmi a se psy. Žádné obavy, jízda se psím spřežením není náročná a před startem budete plně připraveni na jízdu neboli “mushing”, jak se jí přesněji říká. Naložíte si vlastní saně, seřadíte vlastní tým a počkáte na odjezd. Připravte se na pořádný hluk, psi práci se spřežením milují a těší se na každou možnou jízdu.

O chvíli později si užijete jedinečnou jízdu pohádkovou krajinou. Budete cestovat od jedné chaty ke druhé, tichými lesy, přes zamrzlá jezera a řeky. Denně ujedete na psím spřežení 25 až 50 km. Kolem poledne uděláte zastávku na oběd pod širým nebem. Pozdě odpoledne po příjezdu do chaty vás čeká denní program: péče o váš husky tým, štípání a zajištění dřeva na oheň, zajištění vody do sauny a na vaření. Po náročném dni oceníte každý večer relax při saunování a energii doplníte jednoduchou, ale velmi chutnou večeří. A když bude jasná obloha, můžete snad pozorovat i polární záři.

Ráno po probuzení dostanou snídani jako první husky psi, pak se nasnídáte vy a připravíte se na další den plný dobrodružství. Během cesty, a pokud to povětrnostní podmínky dovolí, se zastavíte ve světoznámém ICEHOTELU. Návštěvu hotelu určitě doporučujeme (vstupné není zahrnuto v ceně programu, v případě zájmu je možné jej zakoupit na místě za cca 350 švédských korun).

Průběh trasy během týdenního putování určuje místní česky mluvící průvodce v závislosti na povětrnostních podmínkách a také na každoroční migraci sobů. Počasí se v této arktické části Laponska může velmi rychle měnit. Z bezpečnostních důvodů je také žádoucí vyhnout se migrujícím sobím stádům.

Poslední, sedmý den se vrátíte na husky farmu Jukkasjärvi. Čeká vás ještě jedna stylová večeře a nocleh. A nezapomeňte se rozloučit se svými čtyřnohými společníky.

Po snídani se dopravíte zpět na letiště v Kiruně. Následuje let z Kiruny do Stockholmu a ze Stockholmu do Vídně.

Doba trvání

8 dní / 7 nocí

Počet klientů

Min. 5, max. 6.

Termíny

Od pondělí 22. do pondělí 29. ledna 2024

Cena za osobu

Společné ubytování

s oddělenými postelemi
59.950 za osobu
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Tato skupinová dovolená se psím spřežením je určena dobrodružným jedincům, kteří chtějí uniknout každodennímu shonu a strávit týden v přírodě. Protože budete v kontaktu s husky psy, doporučujeme tento program lidem, kteří se nebojí psů.
  • Vaším místním průvodcem bude zkušený psovod a musher psího spřežení, který mluví česky.
  • Tento program je vhodný pouze pro dospělé osoby
  • Minimální počet účastníků této dovolené je pět, maximální šest. Budete tedy cestovat v malé skupině.
  • Letenky se kupují společně po dosažení minimálního počtu účastníků, tj. v tomto případě 5 osob.
  • Vyhrazujeme si právo požadovat příplatek za letenku v případě, že by se snížila dostupnost letů a ceny letenek by se zvýšily.
  • Tato skupinová dovolená se psím spřežením s českým průvodcem se koná v lednu 2024. Pokud vám tento termín nevyhovuje, je možné se připojit k mezinárodní skupině s anglicky mluvícím průvodcem i v jiných termínech. Podívejte se prosím na náš program “Husky severská expedice”.
  • Na šestidenní výlet se psím spřežením dostanete cestovní tašku na osobní věci a oblečení, které budete během výletu potřebovat. Taška může vážit maximálně 12 kg. Kufr a vše, co si s sebou na spřežení nevezmete, vám bude ponecháno na husky farmě ve vaší chatě.

Galerie - Skupinová dovolená se psím spřežením