ZIMNÍ ZÁBAVA PRO RODINY
6 DNÍ

Zimní rodinná dovolená v nedotčené finské přírodě

Zimní rodinná dovolená ve Finsku je mnohem dostupnější než si myslíte. Vítejte v Ukkohalla, jedinečném městečku uprostřed čisté a nádherné finské přírody, které nabízí zajímavé aktivity pro celou rodinu.

Ukkohalla Resort se nachází uprostřed krásných kopců jezerní krajiny u jezera Syväjärvi. Ukkohalla je známá jako oblast, kde je každoročně hodně sněhu. Ve vašem ubytování budete obklopeni nejkrásnější přírodou jezerní krajiny, zároven však v těsné blízkosti všech služeb a aktivit, které jsou zde k dispozici.

Prostorné apartmány Ukkohalla se nacházejí v blízkosti sjezdovek, restaurací a wellness služeb. Každý apartmán má vlastní saunu a balkon. Můžete si vybrat buď menší apartmán o rozloze 45 m2, nebo prostornější o rozloze 63 m2.

Nebo si snad chcete užít trochu luxusu v prosklené chatce? Na vrcholu kopce Ukkohalla vás čekají útulné prosklené apartmány Sky Cabin Suite s dechberoucím výhledem do krajiny.
Saunový svět je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek, to vše v nádherné scenérii jezera Syväjärvi. V lázních se nachází 9 různých saun, osvěžující bazény, občerstvení a dokonce i bazénové hřiště pro děti!

V Ukkohalle najdete aktivity pro všechny věkové kategorie. Během šestidenního programu “Zimní zábava pro rodiny” se projedete se psím spřežením, vyrazíte do zimní říše na sněžnicích a navštívíte sobí farmu.

Samozřejmě můžete vyrazit i na lyžařské svahy. Na 15 sjezdovkách a ve 3 kvalitních skiparcích si užijí zábavu lyžaři všech věkových kategorií a schopností. Sjezdovky jsou příjemně široké a jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušenější lyžaře. Nejdelší sjezdovka je dlouhá 1400 metrů. Lyžařské parky v Ukkohalle nabízejí vyžití pro freestylové lyžaře a snowboardisty všech úrovní.

Můžete si také půjčit fatbike nebo e-fatbike, sněžnice, nebo si dokonce zahrát bowling. V Ukkohalle se nachází šestidráhová bowlingová dráha, která se nachází vedle restaurace Hallan Karhu. Restaurace Hallan Karhu nabízí výborné jídlo, nápoje a pohodovou atmosféru.

Vaše rodinná dovolená v nejlepších zimních podmínkách, které Finsko nabízí, začíná právě v Ukkohalle!

DJI_0056_vaihtotaivas
B68I5424
DJI_0019

Program

Přílet na letiště Kajaani nebo Oulu. Transfer do vesničky Ukkohalla. Večeře a přenocování v apartmánu.

Po snídani se vydáte objevovat zimní krajinu. Společně s průvodcem se budete toulat zasněženými lesy a po zamrzlých jezerech. Sněžnice jsou ideální pro pohodové procházky přírodou nebo pro plnohodnotnou turistiku. Doba trvání 2 hodiny.

Odpoledne volno na volitelnou aktivitu (seznam všech volitelných aktivit viz den 5), lyžování nebo návštěvu saunového světa či bowlingu.
Večeře a přenocování v apartmánu.

Sobi zimu přečkávají na sobí farmě. Navštívíte sobí farmu Poroparoni (15 km od střediska, doprava v ceně) a nahlédnete do každodenního života sobů a jejich chovatelů. Během návštěvy vám pastevec poví více o životě na farmě. Můžete také ukázat své dovednosti s tradičním lasem a vyfotografovat se se soby. A samozřejmě můžete pomoci s krmením. Doba trvání 2 hodiny.

Volné odpoledne, večeře a nocleh v apartmánu.

Dnešní den bude dobrodružstvím pro celou rodinu. V chovatelské stanici psích spřežení
T-Husky na vás čekají krásní a nadšení sibiřští husky pejsci, kteří se s vámi vydají na výlet nádhernou přírodou jezerní krajiny.

Majitelka chovu je Tiina Maaninen z Oulu. Tiina se svými psy závodí na středních vzdálenostech (cca 45-50 km) a na dlouhých vzdálenostech cca 300 km. S Tiinou a jejími psy můžete zažít čistotu a rozmanitost přírody jezerní krajiny ze zcela nové perspektivy. Všichni místní psi tuto práci mají moc rádi. Běh je smyslem života těchto psů! Doba trvání aktvity 1,5 hodiny.

Volné odpoledne, večeře a nocleh v apartmánu.

Dnes vás čeká poslední celý den. Máte však ještě spoustu možností co dnes zažít.

Jízda na kole ve sněhu je nejen možná, ale také zábavná! Nejlepší počasí na vyjíždku je slunečné a lehce mrazivé, ale jízda ve tmě pouze se světlem čelovky, s trochou stěstí pod polární září, má také své kouzlo. Elektrický fatbike je v zimě vynikající volbou. V Ukkohalle jsou nádherné trasy pro horská kola! Můžete si vybrat výlet s průvodcem nebo si můžete půjčit kvalitní elektrokola a vydat se na samostatné dobrodružství po Ukkohalle. S těmito horskými koly s elekto pohonem šlapete bez námahy v jakémkoli terénu.

  • půjčení fatbike (bez e-pohonu) a výlet s průvodcem 2 hodiny (min. 2 osoby): 2 120 Kč
  • půjčovna fatbike 3 hodiny: 900 Kč
  • půjčovna e-fatbike 3 hodiny: 1 620 Kč

Krásný den můžete zažít i na sjezdovce. Mezi modrými, červenými a černými sjezdovkami si snadno vyberete trasu vhodnou i pro děti. V půjčovně si můžete pořídit kvalitní vybavení na lyže i běžky, sáňkování a chůzi na sněžnicích.

  • jednodenní skipas: 720 Kč
  • jednodenní půjčovna lyží: 900 Kč
  • půjčovna sněžnic na 3 hodiny: 440 Kč

Samozřejmě je možná i závěrečná návštěva saunového světa, wellnesu nebo bowlingu.
Večeře a přenocování v apartmánu.

Transfer na letiště Kajaani nebo Oulu a odlet domů.

Doba trvání

6 dní / 5 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 1. 12. 2023 – 31. 3. 2024

Ceny za osobu

Apartmán 45 m²

pro maximálně 5 osob
19.970 za dospělou osobu
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně. Na tamějším letišti vás vyzvedne místní průvodce a odveze vás na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
  • Tato zimní rodinná dovolená ve Finsku je určena pro rodiny s dětmi od 4 do 12 let. Ukkohalla Resort nabízí také další balíčky pro páry nebo malé skupiny. Ceny na vyžádání.

Galerie 'Rodinná dovolená v zimním Finsku'