ZIMNÍ ZÁBAVA PRO RODINY
6 DNÍ

Zimní rodinná dovolená v nedotčené finské přírodě

Zimní rodinná dovolená ve Finsku je mnohem dostupnější než si myslíte. Vítejte v Ukkohalla, jedinečném městečku uprostřed čisté a nádherné finské přírody, které nabízí zajímavé aktivity pro celou rodinu.

Ukkohalla Resort se nachází uprostřed krásných kopců jezerní krajiny u jezera Syväjärvi. Ukkohalla je známá jako oblast, kde je každoročně hodně sněhu. Ve vašem ubytování budete obklopeni nejkrásnější přírodou jezerní krajiny, zároven však v těsné blízkosti všech služeb a aktivit, které jsou zde k dispozici.

Prostorné apartmány Ukkohalla se nacházejí v blízkosti sjezdovek, restaurací a wellness služeb. Každý apartmán má vlastní saunu a balkon. Můžete si vybrat buď menší apartmán o rozloze 45 m2, nebo prostornější o rozloze 63 m2.

Nebo si snad chcete užít trochu luxusu v prosklené chatce? Na vrcholu kopce Ukkohalla vás čekají útulné prosklené apartmány Sky Cabin Suite s dechberoucím výhledem do krajiny.
Saunový svět je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek, to vše v nádherné scenérii jezera Syväjärvi. V lázních se nachází 9 různých saun, osvěžující bazény, občerstvení a dokonce i bazénové hřiště pro děti!

V Ukkohalle najdete aktivity pro všechny věkové kategorie. Během šestidenního programu “Zimní zábava pro rodiny” se projedete se psím spřežením, vyrazíte do zimní říše na sněžnicích a navštívíte sobí farmu.

Samozřejmě můžete vyrazit i na lyžařské svahy. Na 15 sjezdovkách a ve 3 kvalitních skiparcích si užijí zábavu lyžaři všech věkových kategorií a schopností. Sjezdovky jsou příjemně široké a jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušenější lyžaře. Nejdelší sjezdovka je dlouhá 1400 metrů. Lyžařské parky v Ukkohalle nabízejí vyžití pro freestylové lyžaře a snowboardisty všech úrovní.

Můžete si také půjčit fatbike nebo e-fatbike, sněžnice, nebo si dokonce zahrát bowling. V Ukkohalle se nachází šestidráhová bowlingová dráha, která se nachází vedle restaurace Hallan Karhu. Restaurace Hallan Karhu nabízí výborné jídlo, nápoje a pohodovou atmosféru.

Vaše rodinná dovolená v nejlepších zimních podmínkách, které Finsko nabízí, začíná právě v Ukkohalle!

DJI_0056_vaihtotaivas
B68I5424
DJI_0019

Program

Přílet na letiště Kajaani nebo Oulu. Transfer do vesničky Ukkohalla. Večeře a přenocování v apartmánu.

Po snídani se vydáte objevovat zimní krajinu. Společně s průvodcem se budete toulat zasněženými lesy a po zamrzlých jezerech. Sněžnice jsou ideální pro pohodové procházky přírodou nebo pro plnohodnotnou turistiku. Doba trvání 2 hodiny.

Odpoledne volno na volitelnou aktivitu (seznam všech volitelných aktivit viz den 5), lyžování nebo návštěvu saunového světa či bowlingu.
Večeře a přenocování v apartmánu.

Sobi zimu přečkávají na sobí farmě. Navštívíte sobí farmu Poroparoni (15 km od střediska, doprava v ceně) a nahlédnete do každodenního života sobů a jejich chovatelů. Během návštěvy vám pastevec poví více o životě na farmě. Můžete také ukázat své dovednosti s tradičním lasem a vyfotografovat se se soby. A samozřejmě můžete pomoci s krmením. Doba trvání 2 hodiny.

Volné odpoledne, večeře a nocleh v apartmánu.

Dnešní den bude dobrodružstvím pro celou rodinu. V chovatelské stanici psích spřežení
T-Husky na vás čekají krásní a nadšení sibiřští husky pejsci, kteří se s vámi vydají na výlet nádhernou přírodou jezerní krajiny.

Majitelka chovu je Tiina Maaninen z Oulu. Tiina se svými psy závodí na středních vzdálenostech (cca 45-50 km) a na dlouhých vzdálenostech cca 300 km. S Tiinou a jejími psy můžete zažít čistotu a rozmanitost přírody jezerní krajiny ze zcela nové perspektivy. Všichni místní psi tuto práci mají moc rádi. Běh je smyslem života těchto psů! Doba trvání aktvity 1,5 hodiny.

Volné odpoledne, večeře a nocleh v apartmánu.

Dnes vás čeká poslední celý den. Máte však ještě spoustu možností co dnes zažít.

Jako volitelnou aktivitu si můžete vyzkoušet rybaření pod ledem. Rybaření na ledu je relaxační aktivita a jedna z nejoblíbenějších zimních zábav Finů. Průvodce vás zavede na vhodné rybářské místo, kde se můžete pokusit chytit rybu dírou v silném ledu. Délka trvání: Doba trvání: 1 hodina, v ceně je zahrnut teplý nápoj. Cena za osobu: 890 Kč.

Jízda na kole ve sněhu je nejen možná, ale také zábavná! Nejlepší počasí na vyjíždku je slunečné a lehce mrazivé, ale jízda ve tmě pouze se světlem čelovky, s trochou stěstí pod polární září, má také své kouzlo. Elektrický fatbike je v zimě vynikající volbou. V Ukkohalle jsou nádherné trasy pro horská kola! Můžete si vybrat výlet s průvodcem nebo si můžete půjčit kvalitní elektrokola a vydat se na samostatné dobrodružství po Ukkohalle. S těmito horskými koly s elekto pohonem šlapete bez námahy v jakémkoli terénu.

 • půjčení fatbike (bez e-pohonu) a výlet s průvodcem 2 hodiny (min. 2 osoby): 2 120 Kč
 • půjčovna fatbike 3 hodiny: 900 Kč
 • půjčovna e-fatbike 3 hodiny: 1 620 Kč

Krásný den můžete zažít i na sjezdovce. Mezi modrými, červenými a černými sjezdovkami si snadno vyberete trasu vhodnou i pro děti. V půjčovně si můžete pořídit kvalitní vybavení na lyže i běžky, sáňkování a chůzi na sněžnicích.

 • jednodenní skipas: 720 Kč
 • jednodenní půjčovna lyží: 900 Kč
 • půjčovna sněžnic na 3 hodiny: 440 Kč

Pro děti nabízí lyžařská škola Ukkohalla také lyžařský kurz. Doba trvání: 1 hodina a 40 minut. Cena za osobu: 3 000 Kč, v ceně je zahrnuto zapůjčení vybavení.

Samozřejmě je možná i závěrečná návštěva saunového světa, wellnesu nebo bowlingu.
Večeře a přenocování v apartmánu.

Transfer na letiště Kajaani nebo Oulu a odlet domů.

Doba trvání

6 dní / 5 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 1. 12. 2023 – 31. 3. 2024

Ceny za osobu

Apartmán 45 m²

pro maximálně 5 osob
19.970 za dospělou osobu
 •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Tento program je individuální, nejedná se o skupinové cestování. Do Finska cestujete individuálně. Na tamějším letišti vás vyzvedne místní průvodce a odveze vás na místo ubytování. Během všech zmíněných aktivit jste součástí mezinárodní skupinky zhruba 10 – 12 osob. Místní průvodci mluví pouze anglicky. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
 • Chcete si užít trochu luxusu v prosklené kabině? Pak můžete strávit jednu nebo více nocí v útulných apartmánech Sky Cabin Suite na vrcholu kopce Ukkohalla. Zde budete mít úchvatný výhled na okolní krajinu a také místo v první řadě pro pozorování polární záře.
  Prosklené apartmány Sky Cabin Suite mají rozlohu 33 m2 a jsou vybaveny motorovou oddělenou postelí, malou kuchyňkou, koupelnou, terasou a rozkládací pohovkou pro jedno malé dítě (maximálně 10 let).
  Cena za jednu noc v tomto ubytování: 6 770 Kč
  Cena za dvě noci v tomto ubytování: 11 795 Kč
 • Tato zimní rodinná dovolená ve Finsku je určena pro rodiny s dětmi od 4 do 12 let. Ukkohalla Resort nabízí také další balíčky pro páry nebo malé skupiny. Ceny na vyžádání.

Galerie 'Rodinná dovolená v zimním Finsku'