FINSKÉ RYBAŘENÍ A DIVOČINA
7 DNÍ

Radost z rybaření ve finské přírodě

Východní část Finska je jedna z posledních oblastí Evropy s divokou přírodou. Naleznete zde úchvatnou přírodu, nádherné národní parky a excelentní příležitosti k rybaření. Během této 7 denní dovolené se kompletně soustředíme na rybaření a divokou přírodu. Rybaření ve Finsku je vyborné!

Pro všechny nadšence rybaření je Finsko ráj. Budete mít příležitost vyzkoušet si tři základní rybolovné techniky, nahazování a trolling s motorovým člunem na jezeře, a také muškaření v peřejích řek.

Navíc strávíte minimálně jednu noc v pozorovatelně skryté v hlubokém lese v divočině. Zde budete uprostřed noci číhat na hnědé medvědy, rosomáky a vlky.

KIRJOLOH
shutterstock_127379468
DSCF0056

Program

Přílet na letiště Oulu, Kuusamo nebo Kuopio. Pronájem auta na letišti. Transfer do Lentiiry (cca 240 km). Ubytování v nově zrekonstruované středně velké útulné chatě. V přízemí se nachází jedna ložnice, obývací pokoj s krbem a kuchyňským koutem a koupelna se sprchou. V podkroví v patře jsou tři lůžka. Rozloha chaty je 34 m² v přízemí + 17 m² v patře.
Jezero Niskanselkä nabízí skvělé příležitosti k rybolovu. Jezero je proslaveno velkým množstvím pstruhů a štik. Ráno vás průvodce seznámí se základy rybaření na jezeře Niskanselkä. Toto je skutečný rybaření ve Finsku! Odpoledne již můžete pokračovat v rybolovu sami.
Odpoledne uděláte velmi krátký přejezd do Taiga Spirit. Po informativní schůzce budete převezeni do úkrytu hluboko v lese. Vybaveni zabaleným jídlem a pitím strávíte noc ukryti v posedu číháním na hnědé medvědy, rosomáky a vlky. Vzrušující a velkolepý zážitek.
Ráno budete převezeni zpět do Lentiira Holiday Village. Dnes získáte instruktáž ohledně techniky muškaření. Peřeje jezera Änättikoski jsou také perfektní místem, kde můžete zkusit chytit pstruhy. Zbytek dne můžete strávit u peřejí.

Dnes je volný den. Můžete ho využít k relaxaci nebo si vybrat jednu či dvě volitelné aktivity. Tento den nabízíme:

  1. Rybaření (technika trolling) na jezeře s motorovým člunem. S průvodcem.
  2. Další noc v posedu v divočině, tentokrát v oblasti Viiksimo (45 km). Boreal Wildlife Centre nabízí perfektní podmínky pro sledování medvědů, vlků a rosomáků.
Dnes máte příležitost užít si pravé finské léto a všechny aktivity, které Lentiira nabízí, jako například plavání, pěší turistiku, projížďky na lodi, rybaření, stejně jako jedinečnou relaxaci a trávení času v přírodě.

Je čas sbalit si kufry a odjet na letiště k vrácení pronajatého auta. Odlet zpět domů.

Doba trvání

7 dní / 6 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 01.05.2022 – 30.09.2022

(Vezměte prosím na vědomí, že v období od 10. do 23. července je omezená dostupnost)

Ceny za osobu

Chatka

pro 2 až 5 osoby
30.950 za osobu když minimálně 2 osoby
  •  

Chatka

pro 2 až 5 osoby
27.300 za osobu když minimálně 4 osoby
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Do Finska cestujete individuálně. Během aktivit jste případně součástí mezinárodní skupiny přibližně 10 až 12 osob. Místní průvodci hovoří pouze anglicky. Základní znalost hovorové angličtiny je proto nezbytná.
  • Tento program není vhodný pro děti mladší 12 let

Galerie 'Rybaření ve Finsku'