FINSKÉ RYBAŘENÍ A DIVOČINA
7 DNÍ

Radost z rybaření ve finské přírodě

Jezerní krajina, východní část Finska, je jednou z posledních oblastí Evropy kde najdete opravdu divokou přírodu. Je zde úchvatná příroda, krásné národní parky a vynikající možnosti rybolovu. Během této 7 denní dovolené se můžete plně soustředit na rybaření, okolní přírodu a sami sebe. Rybaření ve Finsku je prostě parádní!

Pro všechny milovníky rybaření je Finsko rájem. Budete mít možnost vyzkoušet si tři základní rybolovné techniky, nahazování a přívlač na jezeře i muškaření v říčních peřejích.

Navíc si můžete vybrat volitelné vzrušující aktivity v přírodě. Vřele doporučujeme strávit večer nebo dokonce noc na pozorovně ukryté v hlubokém lese v divočině. Zde můžete spatřit v jejich přirozeném prostředí medvědy hnědé, rosomáky a vlky.

KIRJOLOH
shutterstock_127379468
DSCF0056

Program

Přílet na letiště Kajaani. Transfer do Lentiiry pronajatým vozem nebo soukromým transferem (přibližně 1,5 hodiny, není zahrnut v ceně).

Ubytování v útulné chatě. V přízemí se nachází obývací pokoj s kuchyňským koutem a výklenek na spaní se dvěma lůžky. V patře v podkroví jsou dvě lůžka. Rozloha chaty je 16 m² v přízemí + 7 m² v prvním patře.

Jezero Änättijärvi nabízí skvělé možnosti rybolovu. Jezero je proslulé velkým množstvím pstruhů a štik. Ráno vás průvodce stručně seznámí se základy rybaření na jezeře Änättijärvi. Tohle je skutečný rybolov ve Finsku! Odpoledne můžete pokračovat v rybaření individuálně.

Pokud jste si nepřivezli vlastní rybářské vybavení, můžete si ho zde zapůjčit za 950 Kč na den. Použití veslic je zdarma, ale můžete si pronajmout i motorový člun. Pronájem motorového člunu (výkon 10 koňských sil) stojí 1 640 Kč na 4 hodiny a 2 550 Kč na celý den. Pokud dáváte přednost silnějšímu motoru (50 koní) zaplatíte 2 910 Kč za 4 hodiny a 3 990 Kč za celý den (palivo není nikdy zahrnuto v ceně).

Během následujících pěti dnů můžete pokračovat v rybaření na jezeře Änättijärvi. V ceně je zahrnuto státní povolení k rybolovu na jezeře s jedním rybářským prutem.

Pokud chcete na jezeře lovit na více prutů, musíte si na místě zakoupit další povolenku za 15 € (platí celý týden).
Pokud si chcete vyzkoušet muškaření, nedaleké peřeje jezera Änättikoski jsou ideálním místem, kde si můžete vyzkoušet lov pstruhů. K lovu v peřejích a na řekách je zapotřebí další místní rybářská povolenka, která stojí 25 € na 24 hodin.

Pokud byste si chtěli užít i další aspekty finského léta, můžete si vybrat jednu nebo více volitelných aktivit, které Lentiira nabízí. Zde je jejich přehled:

 • Půjčovna horských kol: 1 460 Kč na den
 • Půjčení kánoe nebo kajaku pro 2 osoby: 620 Kč na 2 hodiny; 1 090 Kč na 4 hodiny; 1 570 Kč na celý den.
 • Turistika v přírodě s průvodcem 3,5 hodiny: 4 370 Kč na osobu (transfery nejsou zahrnuty, tato aktivita vyžaduje vlastní auto)
 • Pěší hledání losů v divoké přírodě, s průvodcem a loveckým psem, 3 hodiny: 5 400 Kč na osobu
 • Večerní pozorování medvědů 5,5 hodiny: 3 460 Kč na osobu
 • Pozorování medvědů přes noc: 5 800 Kč na osobu

Další skvělou zábavou je relaxace v pravé finské kouřové sauně – za 1 hodinu privátního využití (minimálně 2 osoby) je cena 550 Kč.

Je čas sbalit si kufry a rozloučit se s Lentirou. Transfer na letiště a odlet zpět domů.

Doba trvání

7 dní / 6 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 1. 5. 2024 – 30. 10. 2024

(Vezměte prosím na vědomí, že v období od 14. do 27. července je místní dostupnost ubytování a aktivit velmi omezena z důvodů konání světoznámého hudebního festival v Kuhmo)

Ceny za osobu

Chatka 23 m²

pro 2 až 4 osoby
17 700 za osobu při minimálně 2 ubytovaných osobách
 •  

Chatka 23 m²

pro 2 až 4 osoby
11 900 za osobu při minimálně 4 ubytovaných osobách
 •  

Chatka 51 m²

pro 2 až 5 osoby
20 900 za osobu při minimálně 2 ubytovaných osobách
 •  

Chatka 51 m²

pro 2 až 5 osoby
13 600 za osobu při minimálně 4 ubytovaných osobách
 •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Do Finska cestujete individuálně. Místní průvodci hovoří pouze anglicky a německy. Doporučuje se proto základní znalost obou jazyků.
 • Pokud se vaše skupina skládá z více než 6 osob a chcete být všichni ubytováni v jedné chatě: k dispozici je také velká chata o rozloze 64 m² se 7 lůžky. Cena na vyžádání.
 • Tento program není vhodný pro děti mladší 12 let

Galerie 'Rybaření ve Finsku'