MOŘSKÝ RYBOLOV NA FINSKÉM SOUOSTROVÍ
7 DNÍ

Mořský rybolov v té nejlepší formě!

Mořský rybolov v Baltském moři je aktivita, kterou by měl mít každý rybář na svém seznamu. Jedním z nejlepších míst je Botnický záliv, nejsevernější rameno Baltského moře mezi západním pobřežím Finska a východním pobřežím Švédska.

Naše chaty se nacházejí na pobřeží ostrova Anttoora v jižní části Botnického zálivu, 30 km severně od města Pori. Idylický ostrov je s pevninou spojen tzv. souostrovní silnicí, která vede přes mnoho malých ostrůvků v severní části finského souostroví.

Vody kolem ostrova Anttoora jsou skvělé pro rybolov. Pro rekreační rybáře je moře čisté a celoročně bohaté na ryby. Z pláže nebo z mola si zde mohou snadno zarybařit i děti.

V zimě je zde oblíbený i rybolov na ledu v blízkosti mořského pobřeží. Jakmile na jaře led roztaje, začíná sezóna klasického rybolovu. Květen je obdobím pokusů o lov okounů a lososů. V létě se pozornost soustředí na lov štik, candátů a okounů. Nejlepším obdobím pro dobré úlovky je však rozhodně podzim. Počasí je sice o něco deštivější než v létě, ale úlovky jsou zpravidla lepší.

Ubytujete se zde v kvalitním ubytování v klidném prostředí. Rekreační vesnička se skládá ze tří velkých vil a čtyř středně velkých vil. Všechny vily mají plně vybavenou kuchyň a saunu. K dispozici jsou také 3 samostatné saunové domky. A co je lepšího než si po dni stráveném venku u rybaření prohřát tělo?

Anttoora, vily v létě
Lov lososa obecného, mořský rybolov
Lov štik

Program - Mořský rybolov

Na finské souostroví se můžete dostat letadlem a dále cestovat vypůjčeným autem. Druhá možnost je do Finska dojet vlastním autem z České republiky či Slovenska a využít trajekt mezi Tallinnem a Helsinkami.
Přenocování ve vesničce Anttoora.

Pět dní si užijete vynikajícího rybolovu v Baltském moři. V různých ročních obdobích lze chytat různé ryby. Nejoblíbenějšími rybami jsou okoun, štika, bělice a candát.

Chytili velké lososy, mořský rybolov

Místní průvodce vám nejprve vydá státní rybářský lístek pro rybolov ve finských vodách. Cena za týdenní rybolov je 16 EUR. Veslice jsou k dispozici zdarma a motorové čluny si můžete zapůjčit na místě. Záchranné vesty, rybářské pruty nebo návnady a jiné vybavení si můžete také zapůjčit na místě. Ztracené nástrahy a rozbité vybavení je třeba uhradit.

Na místě jsou k dispozici věci a zařízení na zpracování ryb a máte také možnost si ulovené ryby vyudit.

Vracíte se do Helsinek a pokračujte v cestě domů.
Mapa Anttoora

Doba trvání

7 dní / 6 nocí

Termíny

Celoročně.

Ceny za osobu

Období 1:
 • 13. 5. – 18. 8.
 • 23. 12. – 6. 1.

Období 2:

 • 7. 1. – 12. 5.
 • 10. 8. – 22. 12.


Malá chata se saunou


Malá chata se saunou se nachází jen několik metrů od moře. V této malé chatce mohou přenocovat maximálně dvě až tři osoby. Součástí chaty je plně vybavená kuchyň, koupelna, sauna, televize, rádio a zařízená terasa.

Od Kč 14 360 za osobu
 • Při obsazení pouze 1 osobou: 25 580 Kč (obě období)
 • Při obsazení 2 osobami: 14 360 Kč za osobu (obě období)Velká chata se saunou


Velká chata se saunou nabízí ubytování pro 4 až 6 osob. Nachází se jen několik metrů od moře. Samotná sauna je velmi prostorná a má kamna vytápěná dřevem. Čtyři osoby mohou spát v obývací části chaty a další dvě v pokoji. Kuchyň je plně vybavená. Na terase je za pronájem k dispozici vířivka vyhřívaná dřevem.

Od Kč 9 800 za osobu
 • Při obsazenosti 2 osobami: doba 1: 21 240 Kč za osobu; doba 2: 16 460 Kč za osobu
 • Při obsazenosti 3 osobami: doba 1: 15 210 Kč za osobu; doba 2: 12 020 Kč za osobu
 • Při obsazenosti 4 osobami: doba 1: 12 190 Kč za osobu; doba 2: 9 800 Kč za osobu


Středně velká vila


Středně velká vila má vnitřní plochu 51 metrů čtverečních a podkroví na spaní o rozloze 15 metrů čtverečních. Vila zahrnuje dvě ložnice pro 2 osoby, koupelnu, umývárnu, saunu a kuchyň. V podkroví jsou další 4 lůžka, takže celkový počet lůžek je pro 8 osob. Každá vila má k dispozici jedinečný krb. Součástí je také televize a plně vybavená kuchyň. Vila má také velkou zastřešenou a zařízenou terasu.

Od Kč 6 470 za osobu
 • Při 4 osobách: doba 1: 12 190 Kč za osobu; doba 2: 9 800 Kč za osobu
 • Při 5 osobách: doba 1: 10 380 Kč za osobu; doba 2: 8 470 Kč za osobu
 • Při 6 osobách: doba 1: 9 180 Kč za osobu; doba 2: 7 580 Kč za osobu
 • Při 8 osobách: doba 1: 7 670 Kč za osobu; doba 2: 6 470 Kč za osobuVelká vila


Velká vila má vnitřní plochu 82 metrů čtverečních a podkroví na spaní o rozloze 30 metrů čtverečních. Součástí vily jsou tři ložnice pro 2 osoby, koupelna, umývárna, sauna a kuchyň. V podkroví na spaní je dalších 6 lůžek, takže celkový počet lůžek je pro 12 osob. K dalšímu vybavení vily patří televize a plně vybavená kuchyň. Každá vila má unikátní krb. Vila má také velkou zastřešenou a zařízenou terasu.

Od Kč 6 430 za osobu
 • Při 6 osobách: doba 1: 12 120 Kč za osobu; doba 2: 9 730 Kč za osobu
 • Při 8 osobách: doba 1: 9 870 Kč za osobu; doba 2: 8 080 Kč za osobu
 • Při 10 osobách: doba 1: 8 530 Kč za osobu; doba 2: 7 090 Kč za osobu
 • Při 12 osobách: doba 1: 7 630 Kč za osobu; doba 2: 6 430 Kč za osobu


V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

 • Do Finska cestujete individuálně. Od nás dostanete brožuru se všemi informacemi, které pro svou cestu potřebujete.Místní průvodci mluví pouze anglicky. Základní porozumění mluvené angličtině je tedy nutné.
 • Upozorňujeme, že během týdne uprostřed léta (20. až 26. června) a Pori jazz týdne (12. až 20. července) budou ceny ubytování vyšší!

Galerie - Mořský rybolov