MOŘE A ZÁBAVA PRO RODINY
9 DNÍ

Moře a pláž pro rodiny s dětmi

Moře tvoří jižní a velkou část západní hranice Finska. Na západní straně je to Botnický záliv posetý tisíci ostrůvky, z nichž některé jsou velké jen jako fotbalové hřiště. Tato oblast se nazývá Finské souostroví.

Tato dovolená pro rodiny s dětmi se zaměřuje na severní část souostroví. Pláž v Yyteri je jednou z nejlepších v severských zemích. Šest kilometrů dlouhá písčitá pláž, duny a krásná mělká zátoka je ideální místo pro vekovní zábavu s dětmi. A místní lázeňský hotel nabízí skvělou relaxaci po dni plném aktivit.

Výlet lodí na jeden z mnoha ostrovů Národního parku Botnického moře je ideální způsob, jak v dětech vyvolat fantazii a zahrát si na piráty! Objevte společně se svými dětmi neznámé země!

Nezapomenutelným zážitkem bude také pobyt na dvě noci na farmě Koivuniemen Herran, kde může celá rodina pomáhat s krmením a péčí o zvířata. Vaše děti budou toto místo milovat.

Pori a přímořská Rauma vám zase ukáží, jak jsou finská města přátelská k dětem. Pori vás mile překvapí s městským parkem plným bezplatných atrakcí a Rauma zase nadchne pohádkovým labyrintem starých uliček.

Během této jedinečné rodinné dovolené se můžete setkat i se světoznámými finskými kreslenými postavičkami Mumínky.

Pláž Yyteri, ráj pro děti - Moře
Dětské štěstí je snadné na zvířecí farmě
Lázně a wellness v hotelu Yyteri, pláž, moře

Program - Moře a zábava

Na finské souostroví se můžete dostat letadlem a dále cestovat vypůjčeným autem. Druhá možnost je do Finska dojet vlastním autem z České republiky či Slovenska a využít trajekt mezi Tallinnem a Helsinkami (A). Přenocování v hotelu Yyteri Hotel & Spa.

Ahoj moře ! Písečná pláž a písečné duny v Yyteri (B) měří nejméně 6 kilometrů. Voda v zátoce je mělká, a proto je velmi vhodná i pro děti. V létě si zde můžete užít spoustu aktivit pro celou rodinu jako je jízda na paddleboardu, šlapadlech nebo fatbikách, můžete si také zahrát minigolf, užít si adrenalin v lanovém parku, udělat siprocházku nebo jen zažít pořádnou vodní zábavu v hotelových lázních.

Yyteri je skvělé pro fatbiking, pláž

Když už budete na finském souostroví, měli byste se opravdu pokusit navštívit některý z ostrovů národního parku Bothnian Sea. Výlet lodí na ostrov s majákem Säppi nebo přírodní ostrov Iso-Enskeri je zárukou dobrodružného dne plného zážitků.

Dnes se rozloučíte s krásným Yyteri. Souostrovní silnice severně od Yyteri spojuje mnoho ostrovů. Jeden z nich, ostrov Reposaari, se svými dřevěnými domky doporučujeme navštívit. Ostrov je jen tři kilometry dlouhý a půl kilometru široký. Hrad Reposaari, pobřežní obranný systém z 30. let 20. století, jistě podnítí představivost nejmladších členů vaší rodiny.
A pokud si chcete pochutnat na vynikajícím jídle z mořských plodů, v restauraci Merimesta nebo v restauraci Reposaari si pochutnáte na čerstvých pokrmech.

Maják Kallo

Pokud dáváte přednost spíše lehkému občerstvení, pak je krásný malý skalnatý ostrov Kallo s majákem ideálním místem, kde si můžete vychutnat limonádu a lehké jídlo při pozorování vln tříštících se o skály.

Cestou na sever k farmě Koivuniemen Herran (C) budete projíždět Ahlainenem, okouzlující vesnicí, v níž se snoubí příroda, moře a několik krásných staveb. Krajině v centru vesnice dominuje poutavý dřevěný kostel z roku 1796.

Na farmě Koivuniemen Herran strávíte následující dvě noci.

Farma Koivuniemen Herran

Pohodová atmosféra a statek plný příběhů jsou ideálním místem pro děti. V zábavním venkovském parku MuuMaa se celá rodina může zapojit do různých farmářských aktivit, jako je dojení krav, sběr vajec a krmení ovcí. Na všechny čeká spousta zábavných aktivit, od jízdy na koni, projížďky traktorem a skákání na slamnících až po průzkum pirátské jeskyně.

V jídelně a kavárně Harjun Tupa si můžete vychutnat chutné jídlo nebo různé občerstvení a pochoutky.

Po snídani je čas rozloučit se s milými zvířaty na farmě. Dnes vás čeká cesta do Pori.

Pori je živé město plné dobré nálady, kultury, přírody a aktivit. Pro rodiny s dětmi je zde spousta možností jak se zabavit a být aktivní.

Letní štěstí v Pori

Kirjurinluoto, centrální park Pori, se nachází u řeky Kokemäenjoki a má krásnou pláž. Park Pelle Hermanni nabízí zase různorodé hřiště o velikosti pěti fotbalových hřišť, které je ideální pro děti všech věkových kategorií. Projděte si park a pozdravte místní zvířata, mezi nimiž jsou mladé kozy, ovce, alpaky a ptáci. V parku Pelle Hermanni mohou děti dále prozkoumat pirátskou loď, šplhat po lanech, houpat se v liánách jako Tarzan, šplhat v parku Angry Birds nebo jezdit na kolech a odrážedlech v dopravním parku Vinkkari. Všechny aktivity jsou volně přístupné.

V centru města se nachází také řada fascinujících muzeí, která můžete navštívit. A kousek za městem můžete navštívit Ahlströmovy železárny v Noormarkku, jeden z největších a nejvelkolepějších železářských areálů ve Finsku. Večer vás čeká přenocování v hotelu v centru Pori.

Rauma byla založena v roce 1442 a je třetím nejstarším městem ve Finsku a také jednou ze sedmi finských památek zapsaných na seznamu světového dědictví UNESCO. Přímo u Raumy leží také moře.

Staré centrum města, Vanha Rauma, je pozoruhodné místo a nejlépe ho prozkoumáte pěšky. Procházka mezi dřevěnými domy a v půvabných uličkách je jako krok zpět v čase a vytváří doslova pohádkovou atmosféru. Břehy řeky a kostel Svatého kříže dodávají starobylému městu na kráse. Muzea ve staré Raumě umožňují nahlédnout do kultury a historie města: čeká na vás muzeum domů, námořní výstava a nebo muzeum známé raumské krajky.

Druhou památkou světového dědictví UNESCO v Raumě je Sammallahdenmäki, neboli pohřebiště z doby bronzové, které se nachází asi 20 km od centra města. Rozkládá se na ploše necelého kilometru a nachází se zde 36 pohřebních mohyl různých tvarů a velikostí. Na toto místo se lze velmi snadno dostat autem nebo na kole a děti si užijí 1,5 km dlouhou dobře udržovanou stezku, která vede kolem tohoto speciálního místa.

Historická plachetnice M/Aux Marita kotví v přístavu Poroholma Tall Ship Harbour, který se nachází nedaleko centra města. Loď byla postavena v roce 1947 jako nákladní loď a během letní sezóny je na její palubě restaurace, která nabízí hamburgery, saláty a další chutná jídla.

Venkovní bazén “Makis”, který se nachází na okraji zálivu Otanlahti v Raumě, si jistě oblíbí rodiny s dětmi. Kromě toho je zde k dispozici i minigolf. Na dětském hřišti Kipparinpuisto se nachází také dopravní park určený pouze pro děti.

Přenocování v hotelu ve staré Raumě.

Pokud vaše rodina miluje moře a mořské prostředí, můžete se vodním autobusem vydat na některý z ostrovů v národním parku Botnického moře. V letních měsících červen, červenec a srpen jezdí vodní autobus každý den.
Třicet minut jízdy vodním autobusem od pobřeží leží ostrov Kuuskajaskari, který byl dříve vojenským opevněním a dnes se na něm nacházejí zajímavé vojenské památky.

Ostrov Kylmäpihlaja, který je vzdálený od pobřeží 50 minut jízdy vodním autobusem, je proslulý svou nezkrotnou krásou, bohatým ptačím životem a slavným majákem, který je přestavěn na oblíbený hotel s nádherným výhledem na oceán.
Ostrov Reksaari je zase potěšením pro milovníky přírody a nachází se hodinu jízdy vodním autobusem od pobřeží. V zelených hájích a na stezkách na ostrově můžete objevovat rozmanitou flóru a divokou přírodu. Od starého rybářského domu Karttu vede 3 km dlouhá naučná stezka, která se napojuje na 2,6 km dlouhou turistickou trasu vedoucí k otevřenému pobřeží.

Zábavní park Moomin World v Naantali

Pokud byste však raději zůstali na souši, zábavní park Moomin World v Naantali, který se nachází 90 minut jižně od Raumy, je fantastickým cílem pro celodenní výlet s vašimi dětmi. Známá rodinka bílých postaviček připomínajících hrochy z pohádek, to jsou místní Mumínci. Přesto jsou Mumínci ve skutečnosti trollové. V zábavním park Moomin World nejsou však žádné atrakce: místo toho zde potkáte celou trollí rodinu a její kamarády. Čeká tu na vás spousta aktivit, úkolů a zážitkových tras k prozkoumání.

Přenocování v hotelu ve staré Raumě.

Dnes vaše poznávání finského souostroví končí. Vracíte se zpět do Helsinek a pokračujete v cestě domů.
Mapa - Moře a zábava pro rodiny s dětmi - 9 dní - Moře

Doba trvání

9 dní / 8 nocí

Termíny

Příjezdy denně mezi 1. 7. – 31. 8. 2024

Ceny za osobu

Hotelové pokoje

pro max. 4 osoby
Od Kč 10 900 za osobu, platí při 2 dospělých a 2 dětech do 12 let
  •  

Hotelové pokoje

pro max. 4 osoby
Od Kč 12 170 za osobu, platí při 2 dospělých a 1 dítěti do 12 let
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Do Finska cestujete individuálně. Od nás dostanete brožurku se všemi informacemi, které pro svou cestu potřebujete.
  • Vezměte prosím na vědomí, že tento itinerář je pouze návrh trasy. Pokud byste chtěli v jezerní krajině strávit méně nebo více času, změnit trasu nebo počet nocí strávených na určitém místě, můžeme vám snadno sestavit trasu na míru.

Galerie - Moře a zábava