DOVOLENÁ NA OSTROVĚ
5 DNÍ

Detox na severu

Občas každý z nás potřebuje vypnout od všedního shonu, uniknout každodennímu stresu a myslet v první řadě na sebe. Dopřát si čas na relax, odpočinek a vyčistit si hlavu na klidném místě, obklopeni jedinečnou scenérií. Právě dovolená na ostrově by pro vás mohla být dokonalým detoxem a takovým malým restartem! A to tím spíše, pokud se ostrov nachází na dalekém severu blízko polárního kruhu.

Vítejte na ostrově Hailuoto, který se nachází 10 km od finského pobřeží v horní části Botnického zálivu. Tento krásný ostrov je kombinací písečných pláží, zelených rovin, skal a suchých borových lesů. Z finské pevniny se na ostrov dostanete bezplatným trajektem za pouhých 20 minut. Přes ostrov Hailuoto vede 30 km dlouhá asfaltová silnice s řadou různých služeb po cestě a končí v krásné rybářské osadě Marjaniemi.

Zde je hotel Arctic Lighthouse (Luotsihotelli), nacházející se vedle stále funkčního majáku Marjaniemi. Tento hotel je ideálním místem, kde se můžete na 5 dní zcela ztratit a užít si zasloužený odpočinek. Jedinečná přímořská atmosféra ostrova je součástí hotelu, který nabízí skvělý výhled na okolní moře. Pláž je od hotelu vzdálená opravdu kousek a po dobře udržované dřevěné promenádě můžete prozkoumávat krásnou pobřežní přírodu v okolí hotelu.

S pěší turistikou a cykloturistikou můžete začít přímo u hotelu Arctic Lighthouse. Jsou zde různé stezky po kterých se můžete vydat. A vřele doporučujeme, abyste si vychutnali také místní dobrou kuchyni. V hotelové restauraci se podávají vynikající pokrmy, z nichž některé jsou připravovány výhradně z místních surovin.

Dovolená na ostrově Hailuoto, nový začátek!

Hailuoto & Marjaniemi by air
20220925-DSC04920
Activities-4 pyöräily

Program 'dovolená na ostrově'

Přílet na letiště v Oulu. Z letiště si můžete buď pronajmout auto, nebo se veřejnou dopravou dopravit k trajektovému přístavu, který se nachází 15 km od letiště. Bezplatný trajekt vás za 20 minut dopraví na ostrov Hailuoto. Na ostrově pokračujete dalších 30 minut do rybářské vesnice Marjaniemi. Přenocování v hotelu Arctic Lighthouse.

Hailuoto je známé svou tradiční kulturou a červenými rybářskými vesnicemi. Na turisty zde kromě příjemné přímořské atmosféry čeká také venkovské prostředí, které se vyznačuje otevřenými poli a malebnými statky. Celý ostrov Hailuoto je ve Finsku označen za kulturní prostředí národního významu.

Klidné tempo na souostroví Hailuoto je ideální pro každého, kdo chce na chvíli uniknout rychlému životnímu stylu. Rozmanitý ekosystém ostrova vás láká k odpočinku: ať už při pěší turistice, plavbě na lodi nebo sběru lesních plodů v okolních lesích. Turistické trasy na Hailuoto se pohybují od velmi snadných (méně než 5 km) až po náročné (18 km +). Hailuoto je díky svým malebným výhledům a různorodému terénu také oblíbenou lokalitou pro milovníky horských kol, které si můžete zapůjčit v hotelu.

Hailuoto má také vlastní pivovar, muzeum místní historie a dokonce i malou galerii umění. Všechny zajímavosti o Hailuoto najdete na naší stránce destinace.

Večer můžete využít hotelovou saunu a doporučujeme také vychutnat si hotelové chutné jídlo.

Odjezd na letiště a odlet domů.

Pobyt na Hailuoto může být také skvělým rozšířením našich roadtripů “Tajga, moře a polární kruh” a “Jezera, kultura a divoká zvířata”.

Doba trvání

5 dní / 4 nocí

Termíny

Příjezdy denně 1. 6. – 17. 9. 2024

Ceny za osobu

Klasický dvoulůžkový pokoj

s oddělenými postelemi
8 230 za osobu když minimálně 2 osoby
  •  

V ceně zahrnuto

V ceně není zahrnuto

Poznámky

  • Do Finska cestujete individuálně. Cestujete samostatně pronajatým autem nebo veřejnou dopravou. Obdržíte od nás brožuru se všemi informacemi potřebnými pro vaši cestu.
  • Hotel Arctic Lighthouse nabízí mnoho různých typů pokojů, a to i pro rodiny. Jejich přehled najdete na naší stránce o destinaci Hailuoto. Rádi vám sdělíme cenu za typ pokoje, ve kterém se chcete ubytovat.
  • Větším skupinám můžeme nabídnout ubytování v chatkách. Pošlete nám žádost.
  • Hailuoto je také velmi zajímavou lokalitou pro milovníky ptáků. Vodní ptactvo se zde vyskytuje především na loukách, rozsáhlých mělčinách, útesech a zátokách. Velkou místní událostí je migrace labutí, která probíhá na podzim a vrcholí přistáním jednoho a půl tisíce ptáků na místních březích.
  • Návštěvu Hailuoto můžete předtím nebo potom spojit s našimi zajímavými programy “Tajga, moře a polární kruh” a “Jezera, kultura a divoká zvířata”. Můžete také prozkoumat finské pobřeží jižním nebo severním směrem. Na jihu můžete navštívit historické město Raahe, krásné pláže v Kalajoki a Kokkole a prozkoumat Vaasu a souostroví Kvarken, které je jako jediné finské přírodní dědictví zapsáno na prestižním seznamu světového dědictví UNESCO. Z Vaasy se také můžete vydat trajektem přes Botnický záliv do švédského města Umeå. Pokud odtud pojedete na sever, projedete městem Luleå a dostanete se na vrchol Bothnického zálivu. Přes Haparandu a Kemi se opět dostanete do Oulu, čímž uzavřete celý okruh. Rádi vám pomůžeme takový výlet naplánovat.
  • V zimě se mezi ostrovem a pevninou jezdí po ledové cestě, na které není třeba dodržovat časový harmonogram. Rychlost na ledové silnici je omezena na 50 km/h a minimální vzdálenost mezi dvěma vozidly je 50 metrů. Hmotnostní limit na silnici je v závislosti na tloušťce ledu minimálně 2 000 kg.

Galerie 'Dovolená na ostrově'